Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvileg 7 hetes terhes vagyok,...

Elvileg 7 hetes terhes vagyok, gyakorlatilag 5 vagy valami baj van?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam dokinál, aki a legutolsó mensturációm alapján kiszámolta, hogy 7 hetes terhes lennék, azonban az embrió csak 3,3 mm-es, szóval szerinte 5 hetes. Azt állította, hogy vagy a ciklus végén estem teherbe, vagy rendellenes a baba fejlődése. Tapasztalt ilyet már valaki? Aggódnom kellene?
2008. jún. 19. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt mikor 13 hetes volt, azt mondta 12. Aztán kiderült, hogy mégis 13.:) Mostanra már 18 hetesek lettünk és minden a legnagyobb rendben.

Szerintem ne aggódj! gondolom mikor visszamész már nagyobb lesz a baba, addigra jobban megtudja nézni mekkora és akkor tuti kizárja majd hogy rendellenesen fejlődne! Szóval szerintem ne izgulj!! Itt egy link, hogy mikor mekkora a baba, megnéztem, te 5-6 hetes lehetsz a méret alapján.:) Az hogy egy hetet téved a doki az meg simán belefér.

[link]

2008. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok még, az én számításaim szerint én meg már 19 hetes lennék, dehát csak 18. Úgyhogy ilyen van.:)
2008. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A doki azt írta a papírra, hogy élő, jó szívhanggal rendelkező embrió, 17 mm-es petezsák, CRL:3,3 mm.

Bízom benne, hogy nem lesz baj. Ilyenkor a szülés időpontját is 1 héttel "csúsztatják"?

2008. jún. 19. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt nemtudom. Nekem pl. mivel bizonytalan volt eleinte hogy hány hetes, annyit beszéltünk hogy kb. november közepén szülök. Azóta nem beszéltünk róla. Dehát ebbe is bele mondják ugye hogy + - 2 hét.. De gondolom egy idő után azért már fog tudni pontos dátumot mondani.
2008. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam és pozitívabban látom a "helyzetünket"!

Boldog babavárást kívánok!

2008. jún. 19. 11:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni! köszi és neked is örömteli babavárást! És fő a nyugalom!!;)
2008. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 hét 6 naposan voltam először ultrahangon, és akkor volt a babám 3,4 mm és 14,4 mm volt a petezsák, de nekem még nem volt szívhang!

Lehet, hogy tényleg később estél teherbe, nem pont félidőben! Ne izgulj!

9 hetes kismama

2008. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem babóca 5 hét 6 naposan még csak 1,9 mm volt, de mostanra már azért jól megnőtt, olyan 9,5 centi lehet az ülőmagassága (15 hetes vagyok). Ahogy hala előre a terhességed úgy fogják tudni egyre pontosabban megállapítani a korát. Nekem pl a 6. hét ki is maradt, mert az 5 hetes 6 napos UH utáni héten már rögtön 7 hetes 6 napos voltam :). Az UH-n mért méretekből következtetnek mindig a baba korára, de persze a növekedés lehet egyénenként eltérő. Majd beáll egy idő után és már pontos lesz a hetek és napok meghatározása. Ettől függetlenül, lehet, hogy a terhesség végén kiderül, hogy mégsem annyi idős vagy, amennyinek számoltak +/- 1-2 hét előfordul, úgyhogy csak nyugi, tudja az a baba, hogy mennyit kell neki nőni.
2008. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább 6 hetes lehetsz, de a lényeg, hogy van szívhang és kész:). Ne aggódj!

Nekem is összevissza számolnak, egy-két hét ide vagy oda nem olyan lényeges, hisz többnyire nem tudni pontosan, mikor fogant a baba.

2008. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtató válaszokat!
2008. jún. 19. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!