Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnál is gondot okozott,...

Másnál is gondot okozott, hogy mit csináljon a macskájával, mikor kiderült hogy kismama?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyenlem magam, van cicám, de mióta megtudtam, hogy babát várok - 5 hetes vagyok - félek a cicámtól...nem simogatom meg, nem nyúlok hozzá, nem engedem magam mellé ő meg nem érti...a férjem almozza, ő eteti...annyira félek, hogy elkapok valamit és beteg lesz a baba...benti cica egyébként, 10 éves múlt és sose volt kint, csak cica konzervet eszik, tiszta vizet iszik, soha nem eszik húst, felvágottat...mit gondoltok?
2013. máj. 20. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha nem vagy nyugodt, akkor ajándékozzátok el, vagy egy rokonnak adjátok oda akár átmenetileg, ha befogadják. Én sem szerettem volna, ha macska van a háznál, mert aggódós vagyok. A sógornőméknek is volt cica, és ők is hazaköltöztették a nagyszülőkhöz vidékre a cicát mikor jött a baba. Egyébként az almozást mondják, hogy semmiképp se a kismama intézze...

Egyébként van aki megtartja, és nem lesz gond, hogy az épp szerencse vagy tényleg túlaggódják az emberek azt nem tudni...


Én nem tartanám meg a cicát, veszélyes lehet nah... :(

2013. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha veletek él akkor már tök mindegy hogy megsimogatod vagy sem. Vidd el a szüleidhez addig. Különben a cica a kisgyereknek sem jó. Valami olyant olvastam, hogy a babához bemászott és érezte a tejet és elkezdte nyalogatni a macska a pár hetes baba száját.


Mondjuk nekem nem a legszínpatikusabb állatok, így lehet hülyeség amit írok.

2013. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Túl aggódják az emberek ezt a cica-kismama dolgot!Olvasd el ezt a cikket, nagyon hasznos dolgok vannak benne!Amúgy előbb kapod el a toxoplasmát mosatlan zöldség-gyümölcstől, vagy félig átsült hústól mint egy cicától!És inkább a fiatal kiscicák a veszélyesek, és ők is csak egyszer kapják ezt el és kb 2 napig fertőznek..!Nyugi meg, ha nem te almolod, tuti, h nem kapod el!Én nem ajándékoznám el csak ezért a cicát!
2013. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A cikk lemaradt:

[link]

2013. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nekünk volt/van cica, nem ajándékoztuk el, semmi bajt nem csinált. Az volt a változás, hogy nem Én almoztam, nem feküdhetett többet a mellkasomra, de továbbra is etettem, itattam. A kicsi szobájából kitiltottuk, valóban nem ment be. Később mikor nagyobb lett a kicsi (mászni kezdett) akkor ajándékoztuk oda Anyuéknak, padlószőnyeget cseréltünk, festettünk. Soha , de soha nem bántotta a kicsit,még akkor sem mikor visítva sírt. Annyi volt még, hogy mikor hazavittük a picikét megszagoltattuk vele a lábát, hogy érezze, hogy a mi babánk (mint ahogy a kutyákkal szokás). Ja meg a nőgyógyásznak is mondd meg, mert egy vérvétellel többre kell így menned.


Remélem segítettem. Boldog babavárást! :D

2013. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sedacurforte ***** válasza:
100%
Akinek mindig volt macskája, az már átesett a toxoplazmánPl:enyhe nátha tünetekkel, az már védettséget jelent, persze jó vigyázni!
2013. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem, a legtöbb ember felelősen vállalt állatot, és nem dobná ki csak azért mert terhes. Gondolom nem most jutott csak eszedbe, hogy gyereket akarsz, hanem régebben is tudtad. Akkor eleve nem kellett volna macskát vállalni. Amúgy meg elég sokan élnek macskával, kutyával, más állattal és nem haltak bele. Ilyen alapon az egész világtól elzárkózhatna hermetikusan a kismama, mert mi lesz ha... Nem félni kell hanem utána nézni a dolgoknak, tájékozódni.
2013. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt cáfolom!Macskák közt nőttem fel, kinti cicák voltak, puszilgattam őket, és mikor kismama lettem megcsináltattuk a toxoplasma vérvételt és nem estem át rajta még így sem :)
2013. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem estem át a fertőzésen én sem...azért köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 20. 15:12
 10/18 Gabi86 ***** válasza:
90%

Én is így vagyok ezzel kedves utolsó.2 éves korom óta van macskánk,de én sem estem át rajta.ne izgulj én sem estem át rajt és mielőtt terhes lettem előtte 1 hónappal fogadtam örökbe a cicát és semmi bajunk nincs és én almoztam egész terhességem alatt.Annyi hogy a védőnőnek ezt mond meg és többször nézik vérvételnél(toxoplazmát).meg én annyit csináltam,hogy vett a párom fertőtlenítős folyékony szappant és azzal mostam kezet,mert ő jobban aggódott hogy elkapom.amúgy az a jó ha átesik rajt valaki gyerekkorban mert akkor nincs ilyen veszély hogy terhesen kell aggódnia.nem tudom hova van beengedve nálatok a cica,de ha ennyire félsz,hogy elkap valamit a baba akkor ne enged be a szobába.meg sűrűbben kell takarítani,ennyi.

azt olvastam csak azoknál a cicáknál fordul jobban elő(hogy fertőznek) amelyeknek szabad kis és bejárása van a házba.meg mondjuk én nyers csirkehúst,meg halat is szoktam neki adni,mert ezek a kedvencei.teljesen egészségesek vagyunk.nem kell túlparázni.

2013. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!