Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi tartós táppénzt fogok...

Mennyi tartós táppénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés
12 hetes kismama vagyok. Eddig 8 órában voltam bejelentve, most mikor már hivatalosan táppénzen vagyok és beadtam a táppénzes papirt, most tudtam meg hogy módositották a szerződésemet 4 órára, 4 nappal a táppénzbevételem előtt. most igy mennyit fogok kapni? Van aki azt mondja hogy az eddigi keresetem %-ában, de szerintem a módositott alapján fogok. Szerintetek?
2008. jún. 17. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Átlagkereseted 70%át.
2008. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak kérdés hogy hogy most tudtad meg,hogy módosították a szerződésed? Ahhoz te is kellesz. Legalábbis szerintem.
2008. jún. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!A legjobb az lenne, ha bemennél a legközelebbi társadalombiztosítóhoz ott minden kérdésedre választ kapsz. Én megtudakolnám, hogy mennyi táppénzre vagyok jogosult-biztosított napok mennyiségétől függ. Sőt a ssülés utáni juttatások iránt is érdeklődnék. Norm esetben 180 nap szükséges a szülési szabi és a GYED jogosultsághoz. Hogy jön ki 4 órás munkaidővel??? Ők tudják a pontos választ.
2008. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A táppénzt úgy állapítják meg, hogy veszik az ezévi havi bruttóid és az ezt megelőző év havi bruttóidnak az összegét, ezt átlagolják napokra bontva (az előző év 365-366 napjára+az ezévi napok számára értve) és ennek az átlagnak a 70%-át kapod meg bruttóban. Így a 70%-ból még lejön az SZJA. Remélem érted amit írtam :-) Ha nem akkor egy e-mailben kifejtem neked bővebben :-)

De azt se felejtsd el, hogy ha még nem voltál táppénzen ebben az évben, úgy ha táppénzre mész, az első 15 munkanapot a munkáltatód fizeti mint betegszabadság és ő választhat, hogy a fent leírt átlagolás alapján 80-90 vagy 100%-ot fizet. Utána már a TB-re tartozik az táppénzed, a fent leírtak szerint. És az "MOST" ebben a hónapban még nem számít, hogy most 4 órásban vagy, mert így gondolom a bruttódat is csökkentették. Ha nem akkor szerencse. Ez majd a későbbiekben fog számítani ha az átlagolásba majd a következő, alacsonyabb bruttókat is beleszámítják és átlagolják... De ez szemétség volt szerintem.

Remélem tudtam picit segíteni és bocsi ha túl bonyolult voltam.

További szép babavárást kívánok

2008. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha volt 180 nap munkaviszonyod az elmúlt 2 évben (nem kellet folyamatosnak lenni), akkor az ÁTLAGKERESETED 70%-át kapod.

HA kételkednél, akkor nézz utána a résézleteknek az oep.hu honlapon az "ellátások" címszó alatt.


Amúgy mégis hogy változtathatnák meg a munkaszerződéseda tudtod nélkül? Az egyoldalú szerződésmódosítás törvénytelen. Nem tudom, hol dolgozol, de az, amit leírál erősen aggályos. Lehet, hogy érdemes lenne beszélni egy munkajogásszal. Hosszú távon sok múlhat rajta...



Gondtalan babázást kívánok.

2008. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkaszerződésmódosítást Neked is alá kell írni, nemde???? Azért ez nem így működik, hogy a tudtod nélkül szerződést módosítanak. Ennyi erővel a tudtod nélkül a havi bruttódat is a felére csökkenthetnék! A munkaszerzősdémódosítás csak a Te aláírásoddal hivatalos!!!!!!!
2008. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!