Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő amíg a táppénzt...

Mennyi idő amíg a táppénzt utalják?

Figyelt kérdés
14 hetesen felvettek táppénzre veszélyeztetett terhességgel. Azóta eltelt két és fél hónap és még nem kaptam pénzt. Mire számíthatok?
2011. okt. 6. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb 3 hónapba telt.Ki kell várni sajnos.
2011. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 22 napjuk van a határozathozatalra, utána utalnak.


Persze attól is függ, hogy a munkaadód mikor küldte be a papírokat!

Nekem kb. egy hónap volt. Augusztus hónapra járót kaptam meg szeptember 26-án.

2011. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Atroposz ***** válasza:
Na ez k....jó.
2011. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem július közepén vettek táppénzre de még nem utaltak semmit.
2011. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem miért így működik nálatok!Én 6 hetesen Március végén jöttem táppénzre veszélyeztetett terhesként minden hónap utolsó napjáig be kell küldenem a munkahelyemre a táppénzes papírt amit a háziorvosom ad ki és minden hónapban akkor utalják a pénzt amikor előtte a fizetést.

Másnál nem így van?

2011. okt. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyrészt a munkaadón múlik a várakozás. Mert ha nem jól, későn, stb. küldi be a papírokat, felszólíthatják - gondolom - hiánypótlásra, és ezzel csúszik a kifizetés.
2011. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én összevártam egy havi táppénzes papírt - mivel egy két hetet úgysem utalnak - aztán leadtam, majd kb. 30 nap az ügyintézési idő így is kb 2 hónap míg kapok valamit. Ha valami nem jól van akkor hiánypótlás és akkor megint elölről kezdődik a 30 napos ügyintézés.
2011. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen hiánypótlás? mi az h nem fizetnek ki 2 hetet? én magamnak postázom a táppénzes papírokat, ha úgy van egy havit küldök el ha meg gyorsan akarom a pénzt akkor 2 hetit adok fel. azt is ugyan úgy küldik. azért magam intézem mert így sokkal gyorsabb ahogy megkapom a t.p papírt már adom is fel postán, de ha a munkaadónak kéne leadni akkor míg ő leadja a könyvelőnél, ő míg elküldi beletelhet még egy hétbe ezért hát én intézem.
2011. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, igen az első kifizetés sokára jön meg. én februárba lettem felvéve és májusba fizettek.
2011. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a cég központjával, mert én is leadom két hetente a táppénzes papíromat a cégbe, de ők csak akkor utalnak táppénzt amikor a többieknek a fizetést. Nálunk a multi cégnél nincs ilyen hogy 2 hetente fizetnének. Ahogy észreveszem még havonta sem. Ja és még azt mondták ,hogy először csak előleget kapok? Helyes ez így ? Mit tegyek , kihez forduljak? szerintem valami nincs rendben. Amúgy nem lehet normálisan beszélni velük,flegmáznak állandóan.
2011. okt. 6. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!