Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor keressem fel a nőgyógyás...

Mikor keressem fel a nőgyógyászomat?

Figyelt kérdés
Ma csináltam tesztet, ami pozitív lett!!!Igaz, halványabb volt a csík, mint a tesztcsík, de ott volt!És 5 napja késik a mensim...Teszteljek még??A kalkulátor szerint 4 hetes terhes vagyok. Mikor mehetek a nőgyógyászhoz??Milyen vizsgálatokra számíthatok??Úgy félek, hogy lehet valami baj...mit tehetnék, hogy nehogy baja legyen a babának??
2013. máj. 16. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem árt vitaminokat szedni, sok zöldséget, gyümölcsöt enni és sok folyadékot.


ORvoshoz érdemes elmenni akár most is, én korán mentem. Sokan mondják majd, hogy menj 2-3 hét múlva, mert akkor már lehet látni a babát. Az orvosom arra kért, a poziív teszt után menjek, mert ki tudja zárni, hogy méhen kívüli és lenne egy nulladik uh-nk, ami alapján mérhető a fejlődése. Én szót fogadtam, mentem. Sima kézi vizsgálatra és ultrahangra számíts :) Neked is sok boldogságot és boldog babavárást! :)

2013. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is 5 hetesen mentem először. AHogy te is, úgy én is az első perctől kezdve elkezdtem aggódni, hogy biztos jó helyen tapadt-e meg, nem vagyok-e méhen kívúli terhes stb... Nagyon jó volt, amikor felfeküdtem a nőgyógyászati ágyra és az orvos először azt mondta, hogy úgy néz ki méhen belüli, aztán amikor meglátta a szikhólyagot akkor azt, hogy biztos, hogy méhen belüli. Mindent rendben talált. Én nem vártam volna tovább a vizsgálatta.
2013. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. És még annyit, hogy néhány napja volt a Czeizelnek műsora amiben pont arrl beszélt, hogy régen a nők megvárták, míg a második menstruáció kimaradt. Ennek az volt az oka, hogy az orvosok csak kézi, tapintásos vizsgálattal tudták megállapítani, hogy a nő terhes és azt korábbi terhesség esetén még nem érzékelhették. Ajánlotta, hogy az első elmaradt mensi után keressék fel az orvost a nők, mert elejét lehet venni sokmindennek.
2013. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!holnap kérek időpontot!:-)
2013. máj. 16. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!