Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen ablakot pucolni?

37 hetesen ablakot pucolni?

Figyelt kérdés
Most szedtem le a függönyöket, más is takarít igy? Tudom, hogy nyujtózkodni nem szabad, de muszáj megcsinálni.
2009. okt. 1. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Te érzed, hogy vagy, mennyire érzed magad biztonságban a széken, létrán, vagy ahogy eléred...

Vigyázz mindenesetre, és nem lenne baj, ha nem lennél egyedül, hogy ha ne adj isten valami van, legyen segítséged.

Férejd ennyit segíthetne igazán, vagy anyud, szomszéd....De hidd el, az abalak nem fog elszaladni még 3-4 hétig, akkor meg már fel tudsz mászni...

2009. okt. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm terhesen állt neki, hiába segítettem így is kórház lett a vége mert bevérzett. Semmiképpen ne egyedül csináld, könnyen megszédülhetsz és valójában nem a legjobb időpont most erre... kérj segítséget!
2009. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Tudom, hogy hormonok meg minden...de most ez tényleg ennyire zavar? Nemsokára jön a pici, nem most kellene ablakot pucolnod, akárhogy is néznek ki! Nem éri meg a kockázatot - szerintem! Ha pedig már levetted, akkor tetesd vissza a férjeddel, ha hazaért. Addig pedig csinálj olyasmiket, amihez nem kell felmászni sehová, nyútózkodni és emelgetni. Ne az utolsó pár napban csinálj butaságot! Az ablak ott lesz később is!
2009. okt. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd a férjem megcsinálja.:), de a függönyt már leszedtem.
2009. okt. 1. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én multhéten mostam függönyöket, ablakokat megtakarítottam, persze csigalassúsággal, és létráról. Én szerettem volna még szülés előtt megcsinálni, meg hát mult héten még olyan jó idők voltak.

39 hetes km

2009. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fiammal voltam terhes én is 37 hetesen pucoltam ablakot:)

Semmi bajunk nem lett, és a szülés sem indult be. A 41. hétig húztuk!

Szerintem nem lesz tőle bajod, de azért csak óvatosan. Ha pedig úgy érzed nagyon fáradsz, inkább hagyd abba.

2 gyerek anyukája.

2009. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 37. hetesen (2 hete) álltam neki az ablakpucolásnak, de ott volt Anyukám is, aki sokat segített. Szépen beosztottuk a feladatot, létráról, székről csináltuk. Közben a 18 hónapos kisfiam is ott "segített" nekünk. Minden rendben volt, persze kifáradtam, de délután 4-re kész voltunk mindennel, a függönyöket is visszaraktuk addigra (előző este már leszedtem és kimostam őket, van redőny, úgyhogy nem láttak be). Aztán még felporszívóztam, felmostam, de utána nem voltam hajlandó semmit sem csinálni. Felpóckoltam a lábam, olvastam, pihentem, illetve egy kis játék azért belefért még a kisfiammal is.

Szóval ha nem vagy veszélyeztetett terhes és eddig nem volt problémás a terhességed, nyugodtan belefoghatsz. Persze szépen lassan, ahogy bírod. És ha nem megy, akkor nem kell egyszerre megcsinálni, meglehet 2 nap alatt is, illetve ha hazaér a párod, akkor fogd be Őt is segíteni egy kicsit, ha mást nem, rakja vissza Ő a függönyöket, létrázzon Ő és ne Te.

De Én mindig úgy voltam vele, hogy a terhesség nem betegség, hanem egy állapot, és mindent megcsináltam terhesen is, amit előtte, legfeljebb lassabban vagy több ütemben.

39 hetes kismama

2009. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 35 hetes vagyok, de én is ezt csinálom pont ma.
2009. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mult hétfőn (39 hetesen) mindent körbetakarítottam, most csak "utántakarítok", ablakot is pucoltam, bár én a székről ugráltam fel-le, estére kicsit meghúzódott a pocakom a baloldalon, de másnapra semmi bajom nem volt. Ha van energiád, akkor mozogj, csináld, míg kedved, elszántságod van. Én sem a férjemre akartam hagyni, szerintem elég neki a saját munkája, ami igen nehéz fizikai munkát jelent, nem terhelhetem le még ezzel is, bőven elég segítség, hogy bevásárol, cipekedik, hogy ne nekem kelljen.


40+1hetes pocis

2009. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 37 hetesen költöztem új lakásba! Gondolhatod, hiába voltak itt a családtagok segíteni, azért valamit nekem is kellett csinálnom, nem hagyhattam mindent rájuk, mert akkor utána semmit nem találtam volna! Mégis 40. a kiírt napra, teljesen egészségesen megszületett a kisfiam! :D

Szóval tényleg úgy van, hogy ezt Te érzed mennyit bírsz! A lényeg, hogy ne egyszerre akarj mindent! Tarts gyakran pihenőt!

Vigyázz magatokra!

8 hónapos baba anyukája :)

2009. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!