Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nincsen semmi pocakom...

Miért nincsen semmi pocakom 20 hetes teresen? Mikor kezd el nőni a pocak?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok és azon aggodom hogy nincsen semmi hasam pedig már 20 hetes vagyok! Ha megyek nőgyógyászatra a többi 20 hetes kismamáknak már elég nagy pocakjuk van, tőlem meg megkérdezték hogy egyáltalán terhes vagyok?
2008. jún. 17. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem mostanában növekszik szépen a pocim, eddig el is takarhattam volna. 27 hetes kismama
2008. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jaj, mintha magamat hallanam! En 18 hetes vagyok de semmi hasam nincs, meg en sem hinnem el hogy babat varok ha nem latnam ultrahangon kozben.Senki nem vette eszre hogy terhes vagyok.A baratnom aki 30 hetes elmult,mar 3 honaposan akkora hasa volt mintha most kene szuljon, a valasz hogy nekunk miert nem: a baratnom alacsony..en nagyon magas vagyok ezert tobb helye van a babanak..182centi vagyok 65 kiloval, tehat nem vagyok kover sem.Gondolom te is magas lehetsz mert maskepp nem tudnam mivel megmagyarazni..Sajnos nekem ezutan se lessz nagy pockom,anyumnak sem volt velunk nagy hasa..masok szerint oruljek annak.Boldog babavarast!
2008. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 20. hét körül indult meg látványosan. Addig szinte semmi nem volt.

Ne izgulj, azt sem mondom, hogy örülj neki, hogy nincs, hiszen nagyon jó érzés a nagy pocak (legalábbis nekem, de még "csak" 25 hetes múltam). Lehet élvezni is, de lehet szenvedni is tőle.

Biztos neked is be fog indulni mostanában, függetlenül attól, hogy magas vagy alacsony, duci vagy vékony vagy, hiszen kell a babónak a hely.

2008. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, minden terhesség más! Én is alig vártam, hogy látszódjon a pocak, s nekem 16 hetesen már látszott is, 2 nőci át is adta a helyet a villamoson. :-) Akár a második válaszoló kismama, és is magas vagyok (pont 180 cm, és 67 kilóval kezdtem a terhességet), szóval nem biztos, hogy a magasság a mérvadó. A 20. héten nőtt meg látványosan a pocakom, már mindenki megszólít. DE: van egy kismama barátnőm, aki 24 hetes múlt, és nincs hasa, senki nem veszi észre, hogy babát vár. A lényeg, hogy a baba egészségesen fejlődik, semmi gond nincs a pocakod méretével!
2008. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!Ne aggodj a pocakod pont akkora,amekkoranak lennie kell!Mindegy,hogy kicsi vagy nagy a babodnak kenyelmes odabent es ez a lenyeg.A kicsi pocaknak az az elonye,hogy szules utan gyorsabban eltunik,nem marad rajta sok felesleg es nem lesz csikos.

Boldog babavarast!32 hetes kismami!

2008. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem látszott egészen a 24. hétig, és akkor két hét alatt hirtelen akkorát nőtt, hogy azóta fáj mindenem. Most vagyok 30 hetes és mindenki el van hűlve, hogy mekkora! Nyugi két hét alatt változhat. És én hiszek abban is, hogy függ a baba nemétől! Van egy ismerősöm, ő kisfiút vár neki már 14 hetesen hatalmas pocija volt, nekünk lányunk lesz, nekem nincs akkora mint neki és nem csúcsos. Én sem hittem ebben, de már igen!!
2008. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Első terhességemnél a pocim csak a 7. hónaptól kezdett gömbölyödni, a 8. hónapban vették észre azok akik nem tudták, hogy terhes vagyok, hogy itt valami készül. Pedig 53 kg-ról indultam, szóval lapi voltam. Mostani terhességem meg 68-ról indult, és még mielőtt tesztet csináltam már akkor kérdezgették, hogy babát várok? Úgy néztem ki mint aki félidős :) Most meg mindenki azt hiszi mindenórás vagyok, pedig még csak 16. hetet tapossuk ^^ Dokit kérdezz, az tuti megnyugtat :)

2008. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszolónak: tök jó, hogy ezt leírtad, mert megnyugtattál engem is! Én 22 hetes vagyok, első baba lesz (úgy néz ki, kislány)és a minap megkérdezték, hogy 'ugye mindjárt megszületik?'. Csak néztem, s mondtam, hogy októberben majd. :-) Egy négygyermekes anyuka is megjegyezte, hogy félidőhöz képest milyen nagy gömbölyű a pocim. :-) Fura, hogy ekkora különbségek vannak, de tényleg az a fontos, hogy bármekkora is a pocak, a kisbaba jól érezze magaát és szépen fejlődjön!
2008. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, sz én hasam a 26.héten kezdett el úgy látszódni, hogy azok is észrevették akik nem tudtak róla. A végére sem voltam olyan nagy, legalábbis a kórhzban voltak nálam nagyobb pocival is emberek :) . A baba 4450grammal született és makkegészséges. Nővéremmel együtt voltunk terhesek (egy héten szültünk :) ) Rajtam még nem látszódott, őróla meg azt hitték, hogy ott helyben megszülhet. Az ő babája 2800 grammal született. Tehát a poci a baba méretében sem mérvadó.
2008. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez a pocak téma nagyon érdekes. Én 16 hetes vagyok, elég magas (178 cm) és 65 kilóval kezdtem a terhességet. Az első időszakban és sokat híztam, négy kilót (nem voltam hányós, farkaséhség gyötört, ami valószínűleg amiatt volt, hogy akkor raktam le a cigit, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok). Az elmúlt öt hétben egy kilót híztam csak. Ennek ellenére a pocak növekedésem úgy alakult, hogy először semmi sem látszott, az elmúlt három hétben viszont szinte napról napra nő és minden ismerősöm azt állítja, hogy a felszedett kilók mind a hasamra és a mellemre mentek, mert máshol nem híztam. A ruháim is ezt igazolják. Szóval 16 hetes koromhoz és ahhoz képest, hogy én is magas vagyok, átlagos testalkatú az én pocim is elég nagy, pedig első babám. El sem tudom képzelni, hogy ha ez ilyen ütemben halad, akkor mekkora leszek szülésig... És igen, idősebbektől már én is megkaptam, hogy fiú lesz, mert csak a hasam nő, a fenekem nem.

Egyébként a sógornőm hasonló testalkatú volt, 20 héten még simán letagadta, hogy terhes és szülés előtt sem volt éppen nagy hasa, a barátnőmet második babájával viszont már 23 hetesen folyamatosan lesték a környezetében, hogy mikor pottyan ki a baba. Ő szó szerint már közlekedni sem tudott 30. hét után.

De nem is a pocak a lényeg, hanem, ami benne van!

2008. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!