Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a tünetek valóban a...

Ezek a tünetek valóban a terhességgel járnak?

Figyelt kérdés

17 hetes kismama vagyok, kb a 12.héttől nincs semmi panaszom.Se hányinger, semmi, a fáradságon kívül minden oké.

Tegnap délután 3-kor kezdtem rosszul lenni.Iszonyú hasmenés, hányinger, és a gyomromban és a mellkasomban ilyen szorító, égős fájdalmat éreztem.A vérnyomásom(de leginkább a pulzus)iszonyú magas volt.Az este 6x volt hasmenésem, 3x hánytam,tegnap dél óta se enni, se inni nem tudok, a víz is kijön belőlem.Úgy érzem, mintha kezdenék kiszáradni.Éjfélkor beakartunk menni az ügyeletre, de miután hánytam jobb lett, és visszafeküdtünk.Hajnali 4 ig bírtam, akkor a párom bevitt az ügyeletre.Úgy kellett felkelteni a dokit és az aszisztenst.Azt mondták nekem, ha eddig kibírtam, akkor mért nem vártam reggel 7ig és mentem a háziorvoshoz.Azért, hogy ők ne tudjanak aludni?Meg se vizsgált rendesen.Azt mondta, ez mind a terhesség tünete,a magas pulzus (106) meg a folyadékvesztés miatt van.Nem nyugodtam meg, mert még mindig nem vagyok jól.B6 vitamint írt fel és széntablettát.

Nálatok is fordult már elő ilyen, és Ti is úgy gondoljátok, hogy ez a terheséggel jár?Köszönöm a segítségeteket!


2009. szept. 30. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

ez biztos nem attól van!

ez vírus szerintem, de mint tudjuk, veszélyesebb a terhesekre! nagyon bunkók voltak az ügyeleten!!!!!

szerintem menj el a háziorvoshoz, de ez tuti vírus!!!

2009. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy háziorvos lesz a vége, de mondtam a dokinak is, hogy most költöztünk Székesfehérvárra, és még nem tudom, hogy melyik körzetbe tartozunk, és ki a háziorvosunk, az ügyeletet meg tudtam hol van :(Ma meló után felderítem a terepet, és keresek a környékünkön egy rendelőt...
2009. szept. 30. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Hat hanyni en is hanytam de hasmenesem tobszor egymas utan nem volt soha.Foleg nem ilyen mertekben.

Ezzel minden keppen menj el ujra az orvoshoz ez nem terhesseg tunet hanem virus okozza es ha kb egy napig nem birsz semmit megenni akkor mar fenyeget a kiszaradas veszelye ami lazat okoz.Nekem is volt de nem terhesseg alatt. Amikor kihanyod azert jobb mert nem ingerli semmi a gyomrod.

Mindenkeppen ujra doki!!!!!Egy masik!!!!

En a B6 vitamint kaptam mivel nekem is allando hanyingerem volt az elso honapokban es attol azonal elmult a roszulet. A szen tabletta megalitja a hasmenest. ezt adjak akkor is ha virusos megbetegedes van.De ha te tovabra sem birsz enni ne varj semmit.

2009. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen volt ilyesmi: vírus okozta a hányás, hasmenés, általános rossz közérzet. Egyértelműen a férjemtől kapta el, aki pont két nappal azelőtt hányta végig az éjszakát. Ételhez nem volt köthető: senki más nem lett rosszul, aki a betegsége napján a férjemmel egy menzán evett, vagy aki az én betegségem napján ugyanazt ette odahaza, mint én.


Igyál sokat, apró kortyokban! A folyadékpótlás a legfontosabb. Jobbulást!

2009. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tuti nem a terhesség miatt van. Tesóm egy hétig volt benne, még tegnap is lábadozott. Van ilyen vírus most. Mindenképpen menj el háziorvoshoz, bár nem nagyon tud mit tenni ellene, de fontos, hogy megnézzen.Bár fertőző, úgyhogy annyira emberek közé sem jó menni. Én felhívnám a védőnőt vagy a dokimat is, hogy mit javasol. A lényeg, hogy nagyon sok folyadékot igyál és ne szedj semmiféle hasfogót, hagy tisztuljon ki a szervezeted. Nekem is volt már ilyen, én szinte beköltöztem a wc-re. Nagyon kimerítő, de babásan nagyon vigyázz, hogy ne száradj ki. Ha már egy kicsit tudsz enni, akkor pirítós, főtt rizs, főtt krumpli.


Jobbulást és vigyázz Magadra meg a Babára

2009. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Már sokkal jobban vagyok/vagyunk:)
2009. okt. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!