Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és...

16 hetes terhes vagyok és kiderült, hogy van egy nagy (60*20mm-es) hematóma a méhlepényemen. Mennyi az esély arra, hogy ez felszívódik és nem lesz baja a babámnak?

Figyelt kérdés
Három hete volt egy nagyobb vérzésem erős görcsökkel, valószínűleg akkor keletkezett a bevérzés, de hihetetlen módon nem vették észre, pedig akkora volt, mint akkor a baba. (Külföldön történt mindez.) Most hazajöttem, itt egyből diagnosztizálták, rutascorbint és magne B6-ot szedek, ugyanis a hasam is fájdogál. És természetesen fekszem egész nap. Volt valaki hasonló helyzetben? Nagyon félek, fogalmam sincs, hogy mi okozhatta a bevérzést és nem tudom, mi az amit még megtehetek a babámért.
2008. jún. 16. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nyugi, 47*24 volt az enyém kb 3 hét alatt felszívódott, de ha kiürül az sem baj. Ettől a babának nem lesz baja. Viszont tényleg nagyon sokat pihenj, hogy ne pattanjon el több ér (erre van a rutascorbin)! Nagyon boldog babavárást!

2008. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, remélem mi is rendbe jövünk. Neked egyébként hány hetesen történt? És a felszívódás után mire kellett odafigyelned?

Én elég nagy dilemmában vagyok, mert állómunkát végzek, ráadásul hidegben (hat fok), fogalmam sincs, hogy visszamehetek-e egyáltalán dolgozni, vagy hogy vissza merjek-e menni. Az első bevérzés is munka közben történt, attól tartok, hogy van összefüggés.

2008. jún. 16. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne menj dolgozni, kiírhat a háziorvos is, de ha a nőgyógyász ad javaslatot akkor meg pláne. Az a lényeg, hogy nagyon sokat pihenj, ne emelj stb. Nekem napi fél óra sétát engedtek meg. 20 hét körül volt, már most 26 hetesek vagyunk. Pénteken megyek uh-ra remélem minden oké lesz! Szóval irány az ágy, és táppénz!
2008. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!!


Engem tegnap engedtek ki a kórházból. 13 hetesen kerültem be vérzéssel, annyi különbséggel, hogy én nem görcsöltem.

A hematómám akkor 36x12mm-es volt. Aztán 4 nap alatt 55-24mm-re nőtt. Nagyon megijedtem, hogy hiába fekszem, az állapotom nem javul. A vérömleny a mélyen fekvő méhlepény szélénél található. 1 hét múlva az ömleny elkezdett kiürülni (ez jóval sötétebb színű, mint egy menstruáció). Megörültem, hogy végre javul a helyzet, de amikor 4 napra rá ultrahangvizsgálatra küldtek, ismmét 51x21-es hematómát láttak, pedig 4 napon keresztül ürült belőlem.(egy ér visszatáplálta) Még 1 hét fekvés és most43x13mm-es. Haza is engedtek, de azzal, hogy mindeféleképpen feküdjek!!

Ne ijedj meg és mindig csak pozitívan gondolkozz!!

Az egyik szobatársamhoz látagatóba volt a barátnője a 2 éves gyöngyörű és egészséges kisfával, korábban pedig ő is ezzel a problémával küszködött.

Ha teheted, és tedd, ne kelj fel másért csak WC-re menni és zuhanyozni, plusz amiért nagyon muszáj (megcsináld a reggelid stb), de ne mászkálj.Ja, ne sex-elj!!!!

Én nem megyek vissza dolgozni, pedig egyáltalán nem végzek fizikai munkát ott sem.

Szedd a Magne B6-ot 3x2 vagy 4x2-vel, igyál rengeteg folyadékot és a Rutascorbin sem rossz, bár nincsen tesztelve terheseknél.

A bevérzést nekem azzal magyarázta egy nőgyógyász, hogy a méhemben ugyanaz zajlódik le, mint amikor vérnyomást mérnek és feszül a karodon a mérő. Néha a méhedben is történik ehhez hasonló nyomás, amitől elpattanhatnak erek. DE neh cipekedj, max 1 ásványvizes üveget emelgetheszt!!!!

Vigyázz magatokra.

17 hetes kismama

2008. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél és megnyugodni is próbálok. Közben egyébként annyi történt, hogy visszajöttem Magyarországról, nagyon féltem a repüléstől, nehogy problémát okozzon, de Hála Istennek semmi gond nem volt, azóta pihenek, szedem a magne b6-ot és a rutascorbint és reménykedek. Sokkal többet sajnos nem tehetek, mert itt (Angliában élek) tojnak a fejemre finoman fogalmazva, tegnap délután két órás harcot vívtam a kórházban egy ultrahangért. Ugyanis a magyar orvos felruházott engem részletes jelentésekkel az állapotomról, valamint ultrahang fotókkal és azt mondta, hogy amint hazaértem menjek be a kórházba itt és nézessem meg a hematómát, nőtt-e, felszívódik-e, vagy mégis mi történik. Ez végülis nem jött össze, azt mondták, hogy ezzel ők nem tudnak mit csinálni, ultrahang még lesz egy a terhességem alatt, majd akkor megnéznek. Rákérdeztem, hogy mit tanácsolnak, a válasz: semmit. Szerintük nincs semmire szükségem, még pihenésre sem. Még csak orvos sem látott, már az asszisztensek lepattintottak. Azt mondták, hogy csak akkor menjek vissza, ha erős görcseim és nagyobb vérzésem lesz, akkor majd megnéznek. De remélem, hogy erre nem lesz példa, mert attól félek, akkor már késő lesz.

Szóval házilag kúrálom magam, nyugtatom a lelkemet és bízom abban, hogy nem lesz gond.

2008. jún. 19. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!