Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, és...

7 hetes terhes vagyok, és nagyon nincs étvágyam. Ugye a kicsi elveszi amire szüksége van, mindezek ellenére is? Terhesvitamint szedek.

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Persze, hogy elveszi, ne aggódj. Az első pár hónapban nekem se nagyon volt étvágyam, pedig még csak hányingerem sem volt.

Boldog babázást. 36 hetes kismama

2008. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én 9 kg fogytam az első harmadban, és egészséges babám született, és koraszülött sem volt, hiszen 42 hétre született :). A vitamin bevisz minden fontosat amire most a babádnak és neked szükséged van. Majd eljön az a nap is, amikor egy lovat is fel tudnál falni, a kívánósság nem az első hetekben jelentkezik, szerintem:))
2008. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Nekem kb 1 hete fogant a baby, de nem hogy étvágyam nicsen az ízeket sem érzem rendesen (ez volt akkor is amikor fogamzásgátlót szedtem) Ráadásul még émelygek is folyamatosan.

Táplálkozási szakértőként azt tudom mondani, hogy figyelj arra,hogy minőségi ételeket egyél. Amit megkívánsz azt egyed! én most pl csak tejterméket kívánok :D. Leheőleg ne egyél olyat amit egy egészséges embernek sem ajánlunk: hambi chips kóla (hajtja a kálciumot!!!!)stb Ne igyál szénsavasat, nem biztos, hogy jót tesz.

Igyál elég folyadékot, és ne aggódj: ha a baba elkezd nőni akkor szólni fog, hogy többre van szüksége.

Figyelj arra hogy az étel ne legyen romlott. Ne ockáztass!! Inkább dobd ki ha régi, még akkr is ha nem gyanús.


Egyébként a baba elveszi ami neki kell - ez így van. Csak arra figyelj, hogy neked maradjon: nem lesz bajod (nem adagolod túl) ha a vitamin mellett tudsz enni

banán (Ca K szénhibrát)

tejtermék (Ca ami nagyon jól hasznosul)

hal (zsírsavak amire a babának is szüksége van)

olivaolaj (szintén, de ne fzz vele mert átalakul, és olyan lesz mint a napraforgó olaj)

máj, belsőségek (vas!!)


Szedj Magne B6 -ot ha nem egy a zödsé. Napi 3 is bevehetsz. Ha bírs zöldséget enni elég 1 is. Az idegrendszeredet is rendberakja.


Keveset egyél egyszerre. Nem baj az sem ha egy nam sokszor eszel.


Kitartás!


Bárkinek bármi kérdése van a táplálkozással kapcsolatban terhesség és szoptatás alatt keressen meg a zambori.zita@gmail.com - on.

2008. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!