Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen voltam uh-n és...

36 hetesen voltam uh-n és kicsit aggódom?

Figyelt kérdés

BPD: 82mm HC: 303mm AC:315 Fem.67mm


B.súly: 2510gramm.

Olvasgattam és nagyobbnak kéne lennie. Lepény 2-3. Mit gondoltok, mekkora baba lehet?


2013. ápr. 17. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

szia én 36 hét 4 napos adatokat tudok neked mondani amiket 4 d uh-n csináltak tehát valamennyire még pontosnak is mondanám

BPD:84 mm

AC:300 mm

FL:68 mm

becsült súly :2400 gramm

és neked mit mondtak vagy az orvos mit mondott

mert nekem már előzőleg is le volt maradva egy kicsit

a 4 d-n azt mondta a szonográfus hogy tényleg kisebb mint kellene de egészében kisebb ugyhogy nem kell aggódni

nem lesz 4 kilós baba

neked mit mondtak ?merre felé laksz?hol fogsz szülni?

a legutolsó uh-n milyenek voltak a méretek érdekelne engem is és hogy az hány hetesen volt mekkora volt a súlya

2013. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs okod az aggodalomra, olyan 2700-2800 grammosak átlagban ilyenkor. De ez az átlag, nem egyformák.

Az enyém meg pont nagyobb, közel 3 kiló, szintén 36 hetesen... Amúgy én is aggódom kicsit, de az orvos szerint emiatt nem kell.

2013. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Előtte 32 hetesen voltam, akkor volt 1800 gramm volt. A védőnő szerint azóta 1 kilót kellett volna híznia, hát nem hízott annyit. :(

A doki nem mondott semmit:(

Egyébként harmadik baba, a lányaim 2900 és 3000 grammal születtek.

2013. ápr. 17. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem születik minden baba 4 kilósan!!! Na meg ha te és a férjed sem vagytok magasak, ne várjatok nagy babát!

Ha 155-175 között vagytok, nem lesz 60 centis 4 kikósban babátok, csak 3 kilós 50-55 centis!

A tiéd lehet csak 3 kg lesz!

Vegyél pár 50-es ruhát is, hogy ne lógjon majd rajta az 56-os.

2013. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, ha az előző kettő is ilyen súllyal született, akkor mit vársz!?
2013. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én 165 centi vagyok, a párom 185. Ezalatt a pár hét alatt szerintem már nem fog hízni sokat:(

Azért örülnék, ha meglenne 3 kiló. és a lepény miatt is aggódom.

2013. ápr. 17. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez miatt ne aggódj, nem emlékszem pontosan az adatokra, de mikor a fiammal voltam terhes, a 36. heti ultrahangon 3000 grammra becsülték és 2700 grammal született a 39. héten. A lepényem II. fokozatban volt. Szerintem szép átlagos babád lesz. Még van közel 1 hónapja hízni:)
2013. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló! Ezzel most bíztatsz egy kicsit, hogy az én 3 kilósra becsült 36 hetesem sem biztos, hogy tényleg ekkora. Születhet még normál súllyal akár.

Kérdező, emiatt tényleg ne aggódj, az előző kettőd sem volt nagy. És jobb is, ha kisebb, mintha nagyobb lenne.

Nekem az első is 3650 g volt.

2013. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesen aggódsz, 12 hetes kor után már minden baba egyéni ritmusban fejlődik, ki kisebb lesz ki nagyobb, ugyanúgy ahogy a felnőttek sem egyformák. Amúgy nekem első babám a 36. heti uh-s becsült súlyról még 700 grammot hízott a szülésig, szóval ez alapján akár 3 kg feletti is lehet a tied, de azt sem értem miért baj ha nem nagy. Abszolút normálisak a méretei, amit te itt-ott látsz hogy ennyi és ennyi hetesen ilyenek a méretei, azok átlagok, amitől elég nagy eltérés is normális lehet. Az meg hogy mennyit hízik egy baba hetente, megint csak egyéni, hülye a védőnő ha ilyet mond hogy 4 hét alatt 1 kg-t KELL híznia...nem kell, az átlag heti 250 gramm, de heti 100 is normális és a heti 350 is.

Szóval ne aggódj, nem kicsi a babád (vagyis kicsi, de simán normál határokon belül van).

2013. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, de van egy oldal, ahová be kell írni a baba méreteit, és kidob egy terhességi kort. Na most az én babámra 33-34 hetes terhességet dobott ki, miközben pénteken már töltöm a 37 hetet. Szóval aggasztó ez az egész:/
2013. ápr. 17. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!