Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnő: hová kell mennem?

Védőnő: hová kell mennem?

Figyelt kérdés

Az állandó lakcímem vidéken van, de Újpesten lakunk. Itt nem vagyok bejelentve, így az itteni orvos nem volt hajlandó foglalkozni velem. Zuglóban megnézett a doki, mert előzőleg fenyegető vetéléssel voltunk ügyeleten. De oda is kellett a cím. Ezt később anyósom révén megoldottuk, így ideiglenes lakcímem Zuglóban van.

Védőnőhöz hová kell mennem? Zuglóba, ami a kártyámon van és ahol a dokim van, vagy Újpestre, ahol élek? Csak mert ugye jön majd lakásra is, és ezért gondoltam az újpestit, de már nem bírom követni, ki miben illetékes. Lehet abból bajom, ha kiderül, hogy nem ott élek, ahol be vagyok jelentve?


2013. ápr. 17. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahol tényleg élsz, ideiglenesre nem tudsz bejelentkezni?
2013. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van érvényes bérleti szerződésed, azzal elmész az Önkormányzathoz, és be tudsz jelentkezni ideiglenes lakcímre.
2013. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, ide sajnos nem tudok bejelentkezni. A tulaj nem engedi. Gondolom nem teljesen hivatalosan lakunk itt. Szerződés nem elég az önkormányzaton, ott már kérdeztük az elején. Tulajdonlap kell és a tulajdonos aláírása.

De nem is jelentkeznék már ide, mert mielőtt megszületik a baba, párommal elköltözünk innen, és ott ténylegesen be is leszünk jelentkezve (az megint másik kerület lesz)

2013. ápr. 17. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahol laksz, az ottani védőnőhöz kell járnod... A gyerekorvos és bármilyen más orvos szabadon választható. Nálunk is ez volt 14.kerbe vagyok bejelentve de a 8ba lakunk. és így nem járhattam a 14kerületi védőnőhöz,mert ténylegesen nem lakunk ott. És a gyerekhez meg ugye járnia kell. én úgy csináltam amúgy,hogy a 14. kerületi védőnőhöz elmentem ( úgy volt hogy maradunk a 14be, de végül nem ) ott kiállítottak minden papírt,és majdnem végig oda jártunk. 37 hetes voltam mikor átjelentkeztünk az illetékeshez,pedig addigra már javában itt laktunk. Bár hozzá kell tennem,hogy én a 14. kerületi védőnőmmel nagyon meg voltam elégedve és bagyon jó "kapcsolatom" volt vele,ezért nem is kapkodtam el a váltást,de mikor megkérdeztem hogy nem e járhatnék ugyanúgy hozzá,sajnos elutasított,mert azt mondta hogy nem teheti... mert ha a kicsivel van valami... stb... Szóval mindenképp az újpesti védőnénit keresd fel.
2013. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.... szóval szerintem jelentkezz be az újpesti védőnéninél és ha elköltöztetek,akkor kell egy kikérőlapot kérni,és már mehetsz is az új védőnődhöz
2013. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ebben a helyzetben vagyok, úgyhogy megfelelő infóval tudok neked szolgálni. Az újpesti cím szerinti védőnőt keresd fel. Mond el neki, hogy mi a helyzet. A védőnő csak egy meghatalmazást fog veled aláíratni, hogy hozzá jársz és nem az állandó és tartózkodást címen megjelölthöz. Probléma csak annyi lesz (ami nem is olyan hú de nagy probléma), hogy az állandó lakcím szerinti védőnőt fel kell keresni telefonon, hogy arra a címre fog születni egy picur, aki nem ott fog lakni, védőnője van, úgyhogy az értesítéssel ne foglalkozzon (merthogy fog kapni egy értesítést, hogy megszületett a címre a baba). Amikor pedig költöztök majd, akkor meg már simán át kell jelentkezni a másik védőnőhöz. Addig nem baj, ha a babának csak állandó lakcíme lesz ott ahol neked is az állandód van, mert igazából majd csak később lesz szüksége tartózkodási címre.
2013. ápr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Idei évtől (2013.03.01) változtak a szabályok. Most már elég a bérleti szerződés, nem kell a tulaj beleegyezése.
2013. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Április 9-én intéztük el a zuglói címet. Alá kellett írnia anyósomnak is, és bizony kérte a hölgy a tulajdonlapot is.
2013. ápr. 17. 09:22
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha elég is, nyilván a tulaj megtudná, hogy valaki(k) be vannak jelentve a lakásába. És mivel külön mondta, hogy nem jelent be minket, így nem hiszem hogy különösebben örülne neki, ha ennek ellenére meglépnénk ezt. Akár még ki is tehet innen, utcára pedig nem szeretnénk kerülni emiatt.
2013. ápr. 17. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!