Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fogászaton kaptam érzést....

A fogászaton kaptam érzést. Injekciót, nem káros ez a babára?

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, egyáltalán nem káros! A nagyobb fogászati beavatkozások előtti röntgenvizsgálattal legyél óvatos és szólj, hogy te babát vársz, vagy legalább is szeretnél, de az érzéstelenítő szurinak nincs semmi káros hatása.

2008. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg szóltál előre, hoyg terhes vagy és akkor olyan érzéstelenítőt kaptál, amit kismamák is kaphatnak. Ha viszont az orvos nem tudta, akkor olyat adott be, mint mindenki másnak. Azt pedig nem tudom, hogy ez mennyire káros, jó lenne utánajárnod a dokinál. És az sem mindegy, hogy hány hetes vagy, mert az első 12 hétben veszélyesek az ilyen dolgok nagyon, de utána is, de... Érdeklődj tényleg az orvosnál, ő fogja ezt inkább tudni, hogy mit kaptál és az mit okozhat.
2008. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. hozzászólónak üzenem - a 2. vagyok- hogy bizony hogy károsak. Nem véletlenül kell szólni előre a terheségről. Nem a foghúzás, vagy a tömés az, ami káros a babára, hanem a vegyi anyagok, a gyógyszerek és így az érzéstelenítő is.
2008. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
En meg csak a 6. hetben vagyok, es kedden voltam fogorvosnal. Mondtam neki, hogy babat varok, erre o gratulalt, megnezte, hogy milyen allapotban vannak a fogaim, es azt mondta, hogy akkor mar az 5. honap utan talalkozunk, mert addig o bizony nem ad erzestelenitot. Ennyit az erzestelenitorol...
2008. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt fogorvosa válogatja. A terhesség alatt kötelező a fogászati szűrés és a terhesség első trimeszterében szokták először elküldeni a kismamákat, mert nagyon fontos még a terhesség elején rendbe tenni a fogakat, ugyanis nagyon tönkre mehetnek.
2008. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A 13. hétben vagyok. Nekem tegnap húztak fogat. Kaptam érzéstelenítőt. Mondta a fogorvosom, hogy a 12. hét előtt nem húzza ki. Majd ha elmúltak a terhességgel járó kezdeti rosszullétek. Veszélyes a 12. hét előtt.

2008. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok! hát most rendesen elijesztettek. en meg az elso trimeszterben kaptan erzestelenitot, mert annyira fajt a fogam, muszaj volt kiszedni az ideget, szoltam a dokinak es mondta, hogy kaphatok. most vagyok 39+0 hetes, ne most kezdjek el ezen idegeskedni!!!
2008. jún. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam fogdokinál, amikor még csak sejtettem, hogy terhes vagyok. Szóltam neki erről, de mondta, hogy nem kell érzéstelenítő, mert csak kicsit fog fúrni (tömést cserélt). És hozzátette, hogy ha kéne is érzéstelenítő, akkor sem ártana a babának!

Amúgy a gyógyszerekkel kapcsolatban minden orvos másképp gondolkodik. Legtöbbször túlzásba viszik az óvatosságot, mert nem akarják vállalni a felelősséget.

2008. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én is kaptam 14 hetessen érzéstelenítőt.Azt mondták hogy nem káros,de szerintem van azért valami benne ami nemjó.Most a terhesség végefelé nagyon elromoltak a fogaim, az orvosom azt mondta ha nem fog fájni valamelyik nagyon addig ő nem nyúl hozzá.Most 2 elkezdett fájni így holnap tudom meg mit lehet,de az tuti hogy érzéstelenítőt nem adhat.Csak arra nem kaptam választ hogy az elején miért adott,ha most 40 hetessen nem ad.Holnap rákérdek.
2008. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!