Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak akik Angliaban...

Kismamak akik Angliaban hordtak ki a babajukat? Szeretnek nehany tanacsot kerni, tapasztalt anyukakkal, kismamakkal csevegni az itteni ellatasrol, midwife sztorikrol, szulesrol es egyebekrol.

Figyelt kérdés
5hetes terhes vagyok, elso babamat varom, es rettenetesen tapasztalatlanul alltam a dolgok elebe. ;)

#Anglia #tapasztalt kismamak
2013. ápr. 13. 22:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

En azt tanacsolom, hogy ne olvass magyar oldalakat, ne kerj Magyarorszagon levoktol tanacsot, mert annyira mas a ket orszagban a hozzaallas, hogy kifogsz keszulni az itteni ellatastol, ami a magyarhoz hasonlitva iszonyat hanyagnak tunik.


Ha vmit szeretnel, ha kell hazudj, hogy ellatast kapj, akkor megneznek, ha verzel.

Amugy sokan csinaltak itt vegig es sokak szerint meg jobb is volt mint otthon, mert itt nem "rangattak" annyit mint otthon ilyen olyan vizsgalatokra, es vedonohoz, meg orvoshoz...itt ez nincs. Midwife es a 40 het alatt 2 uh. De amugy vesznek vert es neznek vizeletet is mindig.


Merre laksz?

2013. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Burton on Trent. Koszi a tanacsot. Valoszinuleg igazad van. Igazabol majd minden kiderul menet kozben. Csak varom mar hogy lassak valamit az egesz torturabol.
2013. ápr. 14. 04:41
 3/24 anonim ***** válasza:

Nekem a GP-nel kellett jelentkeznem, aki tovabb utalt a midwife-hoz. Kaptam idopontot 12. heti uh-ra, amirol sajnos lemaradtam, mert a terhessegem elso felet Mon kellett vegig csinalnom.

Viszont kerestek telefonin es a 20. heti uh-t bebookoltam, igy arra mar idopontra jottem vissza. Azon a napon a midwife-hoz is kaptam idopontot, ami 2 hettel kesobb volt. Mivel ez volt az elso talalkozas nagyon alapos volt, vert is vett, hogy bepotoljak azokat a vizsgalatokat, ami elmaradt. Az uh is alapos volt a 20. heten, en amugy eddig kellemesen csalodtam. A hiresztelesek ugyanis mast rebesgettek.

Amugy mindenrol fogsz reszletes tajekoztatast es leirast kapni, ez pl sokkal jobb, mint otthon.

Meg annyit, ha vmi van, az elso 12 hetben betudsz menni a korhazba az Early Pregnancy Unitba. Ha azt mondod vereztel megneznek uh-val. ;) En is igy csinaltam. Mondjuk nekem volt pici barnazasom es a GP javasolta. Megnyugtato volt. A 12. hetig nem tudom hogy birtam volna ki uh nelkul. Az eleje idegorlo...

2013. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem csak jo tapasztalaim vannak,ketszer szultem itt.

Elso terhessegem alatt cukros lettem aminek a vege szulesinditas a 38.heten,majd surgossegi csaszar lett. Masodik sima,spontan.

Csaszar utan 2nappal otthon voltunk,sima utan mar masnap.


Miutan elmesz a GPhez o kitolti a papirt az NHS kartyara(maternity ingyenes fogaszat+barmilyen gyogyszer),szol a Midwifenak aki majd sz(felhivnak,levelet kuldenek)az elso idopontrol. Van ahol neked kell idopontot kerni,nekem à gp csinalta mindketszer.

Vervetel,vizelet minta,,felveszi a kortortenetet majd kitolti a sarga konyved. Idopontot Ker neked az elso uh-ra,majd megmondja mikor menj. Ha problemamentes a terhesseg akkor eleg 4hetente vagy a GPhez vagy MFhez menni.

Igen uh csak 2szer van,szerintem eleg.

Mint irtam elso terhessegnel cukros lettem,hetente jartam a korhazba,5uh-on voltam.

Barmi konkretum erdekel kerdezz csak.

2013. ápr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
a kislanyom magyarorszagon szuletett a masodik babat angliaban varom. szerintem nem hanyagabb, abbol a szempontbol, hogy sokkal alaposabban szurik az anya betegsegeit, fertozeseit, mint odahaza. a vervetel alaposabb. alapbol itt van hiv szures es rubeola immunitas szurese nem mint otthon. a down szures is joval alaposabb. midwifeot kell hivni a 8-10 het kozott a gpben segitenek. kapsz egy kis csomit tele tajekoztatokkal, kiskonyvel. a midwife mindenrol kifagat. sokkal alaposabban es tobbet kerdez, mint otthon es sokkal diszkretebb. majd uh, stb. meg csak 12 hetesek vagyunk szoval a tovabbiakat meg nem tudom. ha nincs problemad nogyogyasz nem lat. ami fura, de vegulis esszeru. ha egeszseges a terhesseg, akkor nincs baj, minek zaklason, baromi kellemetlen volt magyaron pl. hogy mindig nogyogyhoz kellett mennem, ahhol az aszisztens is ott maszkalt vizsgalat kozben meg a masik szobabol a terhesgondozok is! itt a doki aszisztens nelkul van es nem vetkoztetnek le, nkm ez pozitivum. az idegesito csak az, hogy otthon mar a 8 heten megneztek, hogy nem mehenkivuli-e, a mehszaj is rendben es rakszures, nameg korai uh, hogy megnezek dobog-e a kis szivecskeje. teljesen mas, de nem egyertelmuen rosszabb (bocs a helyesirasert )
2013. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
En 22 hetes vagyok.Eddig minden rendben ment.Volt mar ket vetelesem,ezert jobban odafigyeltek ram az elejen.Ha verezetm(mar pedig sajnos most is volt verzesem) akkor bemehettem az early pregnancy unithoz,es csinaltak ultrahangot.5 ultrahangom volt a 13.hetig,megneztek hogy minden rendben van e.Szoval 2 veteles utan jobban odafigyelnek az emberre,es ha van valami problema akkor is,csak a korhazat kell rogton felhivni(megkapod a midwifetol a szamat mit kell hivni milyen esetekben) nem a gpnek szolni.Engem az azert zavar hogy mar nem nezik a mehszajamat,mert nincs vele problema ( a 15.heten neztek utoljara mert akkor is vereztem..).De amugy szerintem nincsen gond az ellatassal.A midwife-om is kedves,megerto.Es nem olyan mint az otthoni vedonok..Az ultrahangokon mindent megneznek amit meg kell.En a 30.ultrahangot hianyolom,de el lehet menni 4Dre hogy megnyugodjon az ember(bar az eleg draga szerintem).Remelem en is tudtam segiteni!:) 22 hetes,Skociabol
2013. ápr. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Koszi lanyok. Igazan halas vagyok. Es persze elnezest kerek a hulye kerdesekert, csak hat izgulok, hogy milyen lesz, meg o lesz az elso gyerkoc. Szoval ezert nem tudok semmit.

A csaszarmetszesrol akartam kerdezni, hogy hogyan vagnak, mekkorar es mennyi a gyogyulasi ido kb. Ha esetleg sor kerulne ra. Ja es termeszetes szulesnel csinalnak gatmetszest?

2013. ápr. 15. 06:00
 8/24 anonim ***** válasza:

Csaszarnal " bikinivonal "alatt kb 6-7centis vagas,felszivodo varratom volt. 2010ben volt a csaszar es mar csak halvanyan latszik.

Ja nincs gatmetszes hagynak repedni megpedig azert mert annyit repedsz amennyi Ahhoz kell hogy kiferjen a baba de a gatmetszesnel vagnak vegig. Az is felszivodo varrat volt.

2013. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A gyogyulasi ido pedig egyeni,oriasi fajdalom turesem van,gyorsan is gyogyult. Annyi ha megis az lesz a vege ne hagyd el magad,hamarabb gyogyulsz. De atlagosan 4-6het
2013. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kerdezo bocsi az offert, en is Angliaban elek, es latom szepen osszegyultunk itt, lenne egy kerdesem ha nem haragszol, megkaptam az idopontot a terheleses cukorra, es egy papirt h mit kell innom, az 280 ml original lucozade-t ti hol vettetek meg?

Kerdezo barmikor elakadsz irhatsz nekem is privatban! :)

En eddig mas magyaroktol hallottam az itteni szulesekrol, es sajnos nem a legjobbakat, akikkel en beszeltem ok panaszkodtak, eddig jo elmenyeim voltak, remelem ez nem valtozik...szep napot nektek!

2013. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!