Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggódom! Beteg lesz a...

Nagyon aggódom! Beteg lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés
Már csak sírok, másra sem tudok gondolni. AFP-p alacsony, felhívtam a védőnőm, azt mondta hívjam az orvosom, felhívtam az orvosom, ő meg annyit mondott, hogy várjam meg a 20. hetet, és majd akkor menjek a genetikai uh-ra, mert addig úgyse látszik semmi. Nagyon meg vagyok ijedve! 17 hetes vagyok.
2008. jún. 13. 12:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggógj! Az AFP egy kalap s..r! Nem tudom, Magyarországon kívül van-e még hely ahol alkalmazzák,mivel totálisan megbízhatatlan, a legtöbb országban betiltották! Nekem is rossz eredmény jött ki (túl magas), a babám mégis makk egészséges! Utálom, hogy ezzel riogatják a kismamákat, emlékszem, én is mit éltem át az eredmény miatt!
2008. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Szia!Nekem pont ápr.1-én vették le a vért 18.héten.Az eredményem nekem is rossz lett.Sírtam is a párommal 10-én amikor kiderült.A következő héten vettek tőlem magzatvizet(párom is ott volt velem,nem fáj)nem volt zavaros és a genet.Uh-on sem volt eltérés.Vártuk az eredményt(3hét pokol)addig nem volt szabad emelnem.Közben anyósom is meghalt sajnos és teljesen ki voltam készülve.Hála Istennek semmi baja a fiamnak.Most a 28.hétre 1320g és 35cm-es.Hatalmas egészséges baba.Tudom min mész keresztül,de nagyon sok kismamát felidegesítenek ezzel fölöslegesen.Minden ismerősöm átesett ezen.Ők is nyugtattak engem.Igaz nem sok sikerrel.Utólag:kaptam egy esélyt arra,hogy megvizsgáltassam,hogy nincs-e baj.Persze ez neked most nem vígasz.Ne idegeskedj,mert árt a picinek.Én amin átmentem most(temetés,anyóst én fürdettem halottan,öltöztettem akkor,nem szabadott emelni,költözés)nem kívánom senkinek.Nyugi minden rendben lesz.Ő is nyugtalan volt,alig mozgott.Érezte,hogy feszült vagyok,nem ettem csak sírtam.Azóta olyan eleven,érzi,hogy biztonságban van és nyugodt vagyok.Figyelj magatokra és ez számít.Boldog babavárást!
2008. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Sorstársam!


Szeretnélek megnyugtatni a saját sztorimmal! Nekem az AFP-m 0.24 lett, na, ez alacsony a javából, nem igaz? Nem csináltattam amniot, mert mindenképpen a mi babánk, viszont elmentem genetikai uh.-ra, ahol tüzetesen megvizsgálták, és semmi bajt nem láttak.

Az az időszak életem legnehezebbje volt, hetekig sírtam. Próbáltam bízni, és az is segített, hogy a férjem "tudta", hogy a Baba nem beteg - annyira hitt benne.

Igazából én csak a szüléskor nyugodtam meg - teljesen egészséges, gyönyörű fiam született. Pedig 0,24 volt az AFP. A bátyám orvos, és mesélte, hogy külföldön már van, ahol betiltják az AFP-vizsgálatot, mert idegösszeroppanást kapnak a kismamák. Nekem kétszer is utánaszámoltak, hogy mikor estem teherbe, mennyi idős a terhesség, hátha amiatt van, hát nem amiatt volt. Egy kifejező párhuzam: minden alma gyümölcs, de nem minden gyümölcs alma - vagyis "minden" (pontosabban sok) beteg babának alacsony AFP volt, de nem minden alacsony AFP jelez betegséget.

Bízzál Te is! Higgy abban, hogy minden rendben lesz, és támaszkodj a szeretteidre, barátaidra! A 20. hétig is elmehetsz babamoziba, 4D-sbe, az is megnyugtat majd valamelyest addig is, ha nem kifejezetten genetikait kérsz (azt csak a kórházi után csinálnak tudtommal). Ha budapesti vagy, ajánlom az Istenhegyi Géndiagnosztikában Dr Hajdú Krisztinát, azt mondják, amit ő lát az uh.-n, az úgy is van - engem is ő vizsgált, nagy szaktekintély.

BÍZZÁL!!! Drukkolok Neked!!!

az 1 hónapos Matyi anyukája

2008. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem elmaradt az AFP vizsgálatom, mert a doki, a védőnő, meg a háziorvos nem tudta eldönteni, hogy kinek kell adnia a beutalót. Mire kiderült, túl voltam a 18 héten is. Végül nem voltam. Ekkor én is meg voltam ilyedve, hogy esetleg valamit nem szűrünk ki idejében. Mindenesetre utánanéztem a neten, és megdöbbenve olvastam, hogy a fejlettebb országokban ezt a vizsgálatot már réges régen nem csinálják, mert teljesen megbízhatatlan következtetésekre vezet, és a genetikai ultrahang egyébként is mindenre választ ad, ezért felesleges ezzel riogatni a kismamákat. Úgyhogy ne aggódj, nagyon sok egészséget kívánok neked és a babádnak is.
2008. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem 15+3 hetesen csinálták a triplatesztet. Ezen az AFP-m 0,77 lett. Nem mondták hogy rossz lenne. Kérlek ne aggódj, bár ezt könnyű mondani, tudom...függ attól is, hogy hányadik hétben csinálják a tesztet...

itt napok is számítanak.. Kitartás!

ÉN is egyből itt az interneten néztem utána, hogy jó e ez az eredmény. Volt olyan oldal ahol 0,7-et írtak határnak, de volt olyan is ahol a 0,5-öt....

2008. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!