Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggódom! Beteg lesz a...

Nagyon aggódom! Beteg lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés
Már csak sírok, másra sem tudok gondolni. AFP-p alacsony, felhívtam a védőnőm, azt mondta hívjam az orvosom, felhívtam az orvosom, ő meg annyit mondott, hogy várjam meg a 20. hetet, és majd akkor menjek a genetikai uh-ra, mert addig úgyse látszik semmi. Nagyon meg vagyok ijedve! 17 hetes vagyok.
2008. jún. 13. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled,de még nincs ok aggodalomra.

Ugyanis az AFP eredménye önmagában nem sokat ér,mert nagyon sokszor téves eredményt ad.

A genetikai ultrahang fogja megerősíteni vagy megcáfolni.Tehát annak lesz döntö szerepe.

Kívánom,hogy minden a legnagyobb rendben legyen!

2008. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP vizsgálat sokszor fals eredményeket mutat. Sok országban már nem is végzik el. Persze, ilyenkor nem lehet mondani, hogy ne idegeskedj, de egy kicsit próbálj megnyugodni.
2008. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nagyon sajnállak... Megkérdezhetem, hogy mennyi az az alacsony? Egyébként a nagyfiamnál magas volt az AFP, "kedves, tapintatos" orvos azt mondta, (mivel többször is bevéreztem) hogy "jobb is az ilyennek, ha nem születik meg"... Bálint most 4 éves, gyönyörű és makkegészséges kisfiú. Remélem, ezzel tudlak bíztatni!
2008. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
0,79 lett
2008. jún. 13. 13:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Drága!


Tökéletesen megértem az aggodalmad. Ilyenkor az ember rögtön rémeket lát, főleg ha az orvosa is csak annyit tud neki mondani, hogy várjon 3 hetet egy következő vizsgálatra.

Pedig biztos te is tudod, hogy valójában mennyire bizonytalan az AFP eredménye. A sok tévesen riasztó alacsony érték rengeteg kismama életét keseríti meg, mint később kiderül feleslegesen.

Próbálj meg egy kicsit megnyugodni, bízni a kis pocaklakódban, a sorsban, esetleg a Jóistenben, hogy minden rendben lesz. Ez azért is fontos, mert az aggódó stresszes kismama hangulatát érzi a baba is és nem tesz jót neki.


Vigyázz magatokra! Szorítok nektek hogy minden rendben legyen!


Ja, és olvass utána az AFP teszt megbízható ill. megbízhatatlanságának, ha eddig nem tetted volna.

2008. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Úgy érzem, sosem fog eltelni ez a 3 hét...
2008. jún. 13. 13:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem is ennyi volt az eredményem a dokoi megnézte ultrahangon elküldött ujra AFPre és minden rendben van.Kérlek ne idegeskedj de ha megakarsyz nyugodni és van rá lehetöséged menj el 4d ultrahangra ott mindent látnak. Szoritok hogy ne legyen semmi baj 25hetes kismama:)))
2008. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem csináltak AFP-t, 14 hetes vagyok, de nem értem, hogy ha nyugati országokban már betiltották, akkor nálunk miért ragaszkodnak hozzá még ennyire. Itt a 3 és 4D-s ultrahang, ahol látszik minden és nem kéne a kismamáknak megkeseríteni a heteit, ha nem túl jó eredményt kapnak. Ráadásul a dokik hozzáállása is felháborító sok esetben, bár végül is nem az ő gyerekük, nem ők aggódnak érte, miért is érdekelné őket?! Tisztelet a lelkiismeretes orvosoknak.

Próbálj meg megnyugodni kicsit, látod, nem te vagy az egyetlen akinek rossz volt az AFP-je és mégsem lett semmi baja a babájának. A saját megnyugtatásodra viszont szerintem is menj el 4d-re, bár még vékonyka lesz a baba, de látszani fog, ha nincs rendben valami. Megéri a 10-12000 Ft-ot.

2008. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is ennyi volt.

De ma már van egy édes és egészséges (holnap) 4 hetes lányom.


Ha nagyon aggódsz ajánlom a 4D-s uh-t, mi elmentünk, hogy megnyugodjunk. És megnyugtattak.


Tudom könnyű mondani, de ne idegeskedj, azzal csak ártasz magadnak és a babának is.


Fel a fejjel!

2008. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 0.7 lett, a dokim szerint 0.7 es 2.5 kozott jo!

A sajat megnyugtatasomra elmentem 4D-re es ott mindent rendben talaltak.

Probalj meg nem aggodni, es a 4D-re mar most elmehetsz!

2008. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!