Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy a "Kp-nél...

Mit jelent az, hogy a "Kp-nél valamivel több magzatvíz"? Baj? Nagy baj? Tudom valamivel befolyásolni? Vagy csak jó úszó lesz Zsófi? (19 hetesek 5 naposak vagyunk)

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

nem baj és nem tudod bafolyasolni. Ha túl sok lenne akkor csapolással leszívnának belőle.

Ne aggódj a valamivel több az még nem jelent semmit, csak megjegyzés. A kórosan több az már baj, de megoldják az ügyes orvosok.

2008. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a dokid nem mondta, hoyg rendszeresen kell ellenőrizni innentől kezdve, akkor nagy baj nem lehet. A több magzatvíznek egyébként sok oka lehet. Az anya fertőzése, anyagcsere zavara, szívbetegség, a baba részéről szintén lehet fertőzés, nyelési nehézség, esetleg rendellenesség, de akkor már kórosan sok a magzatvíz. Lehet viszont a terhességi cukor jele is, amit néha csak a több magzatvízből vesznek észre. Elég gyakori dolog, ne aggódj, ha gond lenne, akkor a dokid hetente visszrendelne ellenőrizni a babát.
2008. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A 3. kisfiamnál kimondottan sok magzatvizem volt, és nem tudta senki megmondani, hogy miért, mert minden laboreredményem tökéletes volt. (Most a 4. babánkat várom, és most meg kevesebb vizet lát a doki a normálisnál...) Szerintem előfordulhat, hogy ez is olyan, mint a placenta mérete, meg a babus mérete, és a köldökzsinór hossza: gyermekenként, esetenként változó... Szerintem ne aggódj, kenegesd a pocid, mert nekem hatalmas volt, mit egy ikerterhesnek, és nagyon húzódott rajta a bőr. Kellemes, aggodalmak nélküli babavárást!
2008. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a gyors válaszokat. A doki 2 múlva újra szeretne "látni". Remélem minden rendben lesz!
2008. jún. 13. 11:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért akar a dokid 2 hét múlva látni, hogy ellenőrizze a víz mennyiségét. Nekem is volt ilyen, pont ugyanezzel a szöveggel. Azt mondták, ha legközelebb normáis, akkor semmi baj. Legközelebb jó lett. Kérdeztem, hogy mitől lehet sok, azt mondták, hogy sok mindentől, elsősorban ilyenkor terhességi cukorra gyanakszanak, de sok olyan eset is van, amikor minden eredmény jó, egészséges baba születik és sosem derül ki, miért volt sok a víz.
2008. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!