Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől hízok ennyire és vagyok...

Mitől hízok ennyire és vagyok felfújódva?

Figyelt kérdés
Május 13-án jött meg utoljára, tehát kb 4 hetes terhes vagyok. Múlt héthez képest 3kg-ot híztam, pedig amit eszek az akövetkező: teljes kiörlésű kenyér (1szelet 1nap reggelire), joghurt, sokgyümölcs zöldség saláták, tonhal és csirkemell meg spenótlevél. Édességet, tésztát egyáltalán nem fogyasztok meg cukros üdítőket, ásványvizet meg bio zöldség ill gyümölcslevet. szedem a Gravidát, actival max-ot, c-vitamint meg folsavat. Nem eszem nagyon sokat egy nap 5-6szor de keveset. Mitől lehet ez? Ráadásul fel vagyok fújódva folyamatosan, mintha egy hete káposztát ennék, és 2szer akkora a hasam mint általában, pedig nem vagyok vékony és kemény is. mit tegyek? mitől van ez?
2008. jún. 13. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia én nagyon hamar hízós vagyok.Én ammikkor elkeztem szedni a Centrum Maternát,attól híztam 2 hónap alatt 8kg,és még akkor csak terveztük a babát.Dolgoztam is,sokat mozogtam,és híztam.Később aztán én leáltam vele,mert rengeteg gyümölcsöt,és zöltséget eszek.üdv 40 hetes kismama
2008. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy hizol. En a 6.hetben vagyok, es en is fel vagyok fujodva, plusz a szervezetem visszatartja a vizet. Allitolag ez nem normalis. Amugy ha ilyen valtozatosan, vitaminban gazdag etelt eszel, akkot minek szedsz terhesvitamint? Nekem azt mondta a dokim, hogy a folsav eleg, mert a terhesvitamin azoknak van kitalalva, akik nagyon sovanyak, vagy nem tudnak ugy etkezni, hogy a nao vitamin-es asvanyianyag mennyiseg bejusson a szervezetbe.
2008. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a felfúvódás teljesen normális velem is ez volt 4-9 hetesen. Bármit ettem, állandóan szeles voltam az utcára nem mertem kimenni.... nagyon ciki volt. Elkezdtem Espumisant szedni, azt terhesen is nyugodtan lehet csak tartsd be a mennyiséget, és pár nap alatt rendbehozott.

A hízás meg szerintem azért van mert készül fel a szervezeted és egyre több tápanygot raktároz el magának amiből majd a picurt táplálni tudja, illetve már táplálja is. vagy a vitaminok miatt is lehet.

Nekem a védőnő "megparancsolta" szó szerint, hogy naponta minimum 5-ször egyek keveset és akkor nem lesz gond.

Szerintem ha elevitet kezdesz el szedni (igaz nem olcsó) de akkor a többit el is hagyhatod. Én most 13 hetesen kezdtem el mellé kálciumot inni (pezsgőtabletta formájában), mert érzem, mintha gyengülnének a fogaim.

Tartsd ki és hidd el ahogy elmúlnak a kellemetlen velejárók, utána csodálatos lesz a terhességed :))


13 hetes kismami

2008. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak az a baj, h most vagyok 89 kg (igaz ebből kb 15öt simán letagadhatnék) és nem szeretnék a 9.hónap végére 120kg lenni. Direkt azért nem eszem édességet meg tésztát, kenyeret, csak egészséges dolgokat, h hátha kevesebbet hízok, mint a szokásos 15-20kg (az a bébinek sem lenne túl jó). a vitaminoktól meg egyáltalán nem nőtt az éhségérzetem, nem eszek többet, tehát elvileg attól nem hízhatok. vagy rosszul gondolom??
2008. jún. 13. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Sajnos nekem is ugyanez a bajom.

Én 7 hetes terhes vagyok és kb. 4kg-ot híztam.

Nem értem én sem, szerintem egyébként a vitaminok miatt is lehet.

A felfúvódás nálam is megvan, sajnos.

Szerintem nem nagyon tehetünk ez ellen semmit, bele kell nyugodnunk. Bár én is tartok a sok hízástól, mert egyrészt amúgy sem vagyok egy vékony alkat, másrészt a gerincem sem az igazi.

2008. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia.Én sem ettem többet a vitaminotól,meg végighánytam 9 hónapot,és a terhesség végére 29 kg szedtem fel.Én nagyon hamar hízok mindentől,de most a második babámat várom,és csak 8 kg szedtem fel,pedig éjjel nappal mindent eszek.Szerintem minden terhesség más.Én folsavat sem szettem,mert nagyon szeretem a spenótot meg a sóskát,és abban rengeteg van.Meg aki helyessen táplálkozik annak bőven jut a szervezetébe vitamin.A folsavat azt azért szedd továbra is,mert az első hónapokban nagy szükség van rá.A természetesnek párja nincs!!!!Üdv 40 hetes kismama
2008. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert azt ne felejtsetek el, hogy a szervezet visszatarthat egy csomo vizet! Es ebben az idoszakban bizony raktaroz is. A vitaminok meg maguktol nem hizlalnak: azert hizik valaki a vitamin szedese alatt, mert a vitaminok etvagyat csinalnak, tehat az ember lanya eszrevetlenul is tobbet bir enni, mint korabban.
2008. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!