Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én hízok már a legelején?

Csak én hízok már a legelején?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok de már híztam 4kg-t. Az előzőnél is híztam 22kg-t (de leadtam utána 28-at). Állandóan éhes vagyok és ha nem eszem rosszul vagyok, fáj a gyomrom talán ég is, nem tudom de nagyon rossz érzés. Ha eszek utána egy fél órát jól vagyok, utána megint szenvedek. :( Van valami jó ötlet, hogy mit csináljak? Más is van ilyen szerencsétlen mit én?
2011. jún. 20. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt. Viszont oka is volt, sajnos terhességi cukros lettem. Bízzunk benne, hogy nálad nem erről van szó.
2011. jún. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
próbálj valamit kitalálni amit bekaphatsz ha éhes vagy. Uborka, egy szelet sonka...és csak 1-2falatot egyél.
2011. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az előzőnél épp határeset voltam cukrot illetően. Terhelés után pont 7 lett de nem fogtak diétára.
2011. jún. 20. 09:24
 4/11 TOMAtm válasza:

a nők rengeteg növekedési hormont tárolnak,ami ilyenkor aktívan kering bennük,ami máig vitatott dolog az az h a növekedési hormon rettentő zsírégető hatása terhesség alatt miért nem jelentkezik?

ha állandóan éhes vagy akkor ne egyél tésztát,meg ilyesmit.mert gyors a felszívódása,feltolja az inzulinodat(cukorbetegséghez vezethet),az inzulin pedig a tápanyag-szállító,de mivel nincs szükség ennyi ellátmányra,pakolódik a zsírdepóba.

próbálj sok zöldséget enni,ill króm tartalmú ételt-kiegészítőt.a rostokat lassabban emészti a szervezet,a króm meg az agyban felel az éhségérzetért.

ösztrogén-szabályzókat(emiatt híznak a nők) nem ajánlok a terhességed alatt,mert hormonálisan hat.

sok sikert.

2011. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ha van még egy pici időd kifejtenéd bővebben, hogy mik az ösztrogén szabályzók? :O És milyen ételekben van sok króm?
2011. jún. 20. 09:38
 6/11 anonim ***** válasza:
ne aggódj velem is így volt!!8 hétig híztam 4 kg és azóta csak kettőt 32 hetes kismama!!!
2011. jún. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elso babaval en is igy voltam, ahogy te, a vegere 25 kg lett. Nem tudtam leallitani magam, de a vegere eszrevettem, hogy egyszeruen minel gyakrabban eszem, annal ehesebb vagyok. A gyomrom is kitagult es kb az evesre programoztam ra magam, mintha fuggo lennek.

Az volt a szerencse, hogy en magas vagyok es vekony voltam, igy a 25 kg sem volt annyira durva, hamar lement, 3-4 honap alatt.

Viszont a masodik terhesseg alatt mar nem engedtem meg magamnak ezt a luxust, az elejetol tudatositottam, hogy nem szabad zabalni, enni kell normalisan, ha megis ehetnekem van, akkor azt kell enni, ami jo: alma, eper, salata ecetesen, zoldsegek, mindig valami ami idenynek megfelelo. Egyaltalan nem volt szenvedos a dolog, jokat ettem, de nem zabaltam, nem is hianyzott a zabalas. 12 kilo jott fel csak, az szinte le is ment egybol.

2011. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TOMAtm válasza:

a nők elsődleges nemi hormonja az ösztrogén.nagyon sok mindent szabályoz,többek közt a víz és khm...hát a zsírraktározást is.a tesztoszteron ösztrogén arány a testben viszonylag állandó,ez ami minket férfiakat megkülönböztet a nőktől.nekünk lényegesen több a tesztoszteron(ami a férfi elsődleges nemi hormon,és ami miatt kevésbé vagyunk hajlamosak a hízásra).a nőknél még jelentős szerep jut a pogreszteron-nak.az ösztrogén fogamzásgátló használatakor(mivel hormonális) csökkenhet vagy nőhet,ezért van h valaki hízik a tablettától van aki pedig nem.

az anti-ösztrogéneket azért használjuk,hogy a különböző egyéb hormonok(nálunk elsősorban a tesztoszteron)ne alakulhasson át ösztrogénné.kétféleképp lehetsége,vagy magát a hormon-aromatizálódást(ösztrogénné alakulást) akadályozzuk meg,vagy a már meglévő ösztrogén mellé viszünk be egy olyan mesterséges hormon-szerű anyagot ami leköti a vérben és így nem tud csatlakozni a receptorokhoz.

erről itt olvashatsz bővebben [link]

terhesség alatt nem ajánlom a hormonok babrálását,de utána lefogyni segíthet.

2011. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 21. 17:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én a 13. hétre híztam 6 kg-t, a 9. hétre kb. 4-5 kilót. Oka, hogy nem bírtam megenni semmi mást, csak a vajas kenyeret paprikával :-) néha sajtos szendvicset almával. Inni pedig szörpöt kívántam és gyümölcsleveket. Tornázni nem bírtam, mert folyton alhasi görcseim voltak, emellet heti hét napban 10-15 órákat dolgoztam. Mára - 15. hét - elmúltak a rosszullétek, bírok enni egészséges ételeket, gyümölcsöket, már tornázgatok, sétálgatok. A súlyom 1 hete változatlan. :-) Azt gondolom, beáll egy idő után.
2011. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!