Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket nem irritál a pocakfog...

Titeket nem irritál a pocakfogdosás? Én lennék önző?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, és iszonyatosan zavar, hogy minden ismerős, barát fogdossa a hasamat (sokszor kérdezés nélkül rácuppannak). Erre miért van szükség? Életem során rengeteg kismamával találkoztam, soha életemben eszembe nem jutott volna a hasukat taperolni..

Eddig nem balhéztam miatta, vagy ha már nagyon zavart, finoman közöltem, hogy nem szeretem ha fogdossák, de a legtöbb embert ez nem érdekli.

Mivel szerelhetném le őket nyomatékosan, de azért az illendőség határain belül? ( mert nekem az illem - velük ellentétben- fontos.)


2013. ápr. 10. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Én is utáltam!


Saját tesóimnak nem fogdostam a hasát!


Sajnos mindig lesznek olyanok akik simogatni fognak! Ezt el kell viselni!

2013. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én is nagyon utálom. Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki kérdezés nélkül lekezdi simogatni az én hasam (mert ugye az az én hasam, a babát meg akkor simogassa, ha megszületik), akkor hátralépek és megmondom, hogy nem szeretem, ha taperolnak. Saját szüleimnek megmondtam, hogy ne csinálják, mert engem zavar. Ha mozog a baba, akkor majd odateszem a kezét vagy valami, de engem ne idegesítsenek ezzel a simogatással.
2013. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Simogatás a szeretet jele, miért irritálna, idegenek nem fogják meg ismerösök, barátok rokonok meg ha hozzá érnek nekem eszembe se jutna hogy jelenetet rendezzek, meg ha most ilyen érzéseket vált ki belöled akkor mi lesz ha majd megszületik, mindenki látni akarja majd felvenni, megsimítjk az arcocskáját kezecskéjét, akkor is majd azt mondanátok hogy inkább ne? Én boldog vagyok hogy babát várok és az emberek akik körül vesznek csodálják a pocimat :)
2013. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

egyetértek a kedves Kérdezővel.

engem is zavart volna, ha 'csak úgy' fogdossták volna a pocakomat.

az én ismeretségi (illemtudó) körömben ez alap, hogy nem akarták fogdosni. persze, ha valaki megkérdezte, annak ált. engedtem, vagy a hozzám közelállónak én tettem a kezét a hasamra.

ez igenis bensőséges dolog, ami a baba anyukájára és apukájára tartozik, meg azokra, akikkel meg akarják osztani az örömöt.


ha zavar, lépj egyet hátra, a kezeddel hárítsd a feléd nyúló kezeket és mond meg nyugodtan, hogy neked nem esik jól.

aki ezen megsértődik, az magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.

2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én is hátráltam és megmondtam hogy ne taperoljon.

De én a gyereket se hagyom hogy bárki bármikor végigsimogassa.Utcán nekem ne simogassa az arcát senki miután végigfogdosott mindent.

Jöjjön fel hozzánk vagy hivjon magához,mosson kezet és simogassa amennyit tetszik.Én se nyúlok az arcához miután végitoltam a tescon a bevásárlókosarat.

2013. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sem szeretem az ilyesmit. Első terhességnél szóltam párszor, mostaninál már fel sem merül:)
2013. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül...

az egyik kommentre külön reagálva : én korántsem a szeretetet érzem ebből, hanem inkább a tolakodó kíváncsiskodást...és igen, a babám fogdosása is ugyanígy fog valószínűleg idegesíteni az első hónapokban. én alapból nem szeretem a túl közeli testkonsaktusokat, utálom ha ölelgetnek, puszilgatnak, ebből kifolyólag a hasam macerálása sem tetszik.

2013. ápr. 10. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Még nem vagyok terhes, de szerintem én sem örülnék, ha fű-fa fogdosni akarná a hasam. Amúgy nekem soha eszembe nem jutott még egy terhes nő hasát fogdosni, akkor sem, ha közeli rokonomról, barátnőmről van szól, én ezt nem is értem.
2013. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!