Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb vajúdásnál? Az...

Melyik a jobb vajúdásnál? Az EDA vagy a gáz?

Figyelt kérdés

Én nagyon félek az EDA-tól,el sem tudom képzelni azt,hogy a hátamba szúrjanak egy hosszú tűt..és mostanában azon gondolkodom,hogy mi lesz,ha annyira fájni fog a szülés,hogy nem fogom kibírni fádalomcsillapítás nélkül??Mert én így tervezem a szülést.És nem tudom,hogy a gáznak mennyi ideig van hatása?!Nem hiszem,hogy rá tudnám magam szánni az EDA-ra,már csak azért sem,mert egyfolytában az jár a fejemben,hogy mi lesz ha félre szúrnak és ott bénulok le?!Nektek melyik volt jobb?A gáztól másnap tényleg iszonyatosan fáj az ember feje??

35+3 hkm


2013. ápr. 5. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én EDA-val szültem,és áldom érte az istent!

Semmi fájdalmat nem éreztem.Amikor beszúrták akkor sem.

Egyáltalán nem fájt,csak egy picit feszít,de fájdalmat

nem éreztem!

A szobatársnőm gázt kapott,hát másnap annyira fájt a feje,hogy alig látott,borzasztóan szenvedett tőle!!

A babával is alig tudott foglalkozni...

Én tuti,hogy a következőt is EDA-val fogom szülni!!

Az meg ,hogy félre szúrnak stb...ha jó szakember végzi,erre esély sincs!!

2013. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gáz semmit nem ér tulajdonképpen, az EDA- nak pedig nincs utóhatása, ellenben nem érzel fájdalmat közben. Nekem az sem fájt, amikor szúrták. Mondjuk csak az első gyerekemnél kptam, ott oxitocinnal is rásegítettek, így nagyon jól jött. Pár másodpercig én is féltem, hogy rossz helyre adhatják be, ed erre szinte semmi esély nincs. (másodikat mindenféle beavatkozástól mentesen zültem)
2013. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is természetes módon képzeltem el a szülésemet. Majd 40. hét körül beindul otthon, elvajúdgatok egy kicsit, majd bemegyek a kórházba és a lehető legtermészetesebben megszünlöm a babámat. Erre oxitocinnal indítottak 41+5 napra. Először gázt kaptam. Hát az nagyon rossz volt. Alig tágultam, de a fájások percenként jöttek. Mire szívtam belőle és hatott, már a fájás közepén jártam. Aztán abbamaradt a fájás, de én még mindig szédültem. De már szívhattam is a kövektező adagot, mert újra jött a fájás. Olyan volt mintha totál részeg lennék. Fekve szédültem. Nem elég hogy fájt, még magamnál sem voltam. Nah utána kaptam Edát. Elmúlt minden fájdalom, elkezdtem normális tágulni, pihenni is tudtam. Igaz a végén a tolófájásokat úgy kellett kitalálni, hogy mikor jönnek, de sikerült felvenni a ritmust. Néztem a gép kijelzőjét, így mindig tudtam mikor kell nyomni.
2013. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2- es vagyok. én éreztem a tolófájásokat, csa nem fájtak :) szóval éreztem, hogy történik valami, de nem fájt....
2013. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az elsőt gázzal szültem hát annyit ért mint halottnak a csók +másnap migrénem volt és hánytam mint a kutya. most a 2.-at EDA-val szándékozom:)
2013. ápr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm mindenkinek a válaszát,és mindenkinek gratulálok a kis porontyhoz :))
2013. ápr. 6. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok az egyetlen ellenpélda?

A lányomat gázzal szültem, EDA-t semmiképp nem akartam. Nekem tompította a fájásokat a gáz. Éreztem, de elviselhetőbb volt. Tényleg olyan érzés, mintha be lennél rúgva. :)

Nekem burokrepesztés volt, de tágultam magamtól rendesen, már eleve tágulásos vérzéssel mentem be a kórházba.

A szülésznő ajánlotta a gázt, és nem bántam meg!

A tolófájásoknál már teljesen magamnál voltam, simán ment minden. Szülés után fülig ért a szám, mintha misem történt volna. Ha valaki, én aztán fejfájós vagyok, de másnap nekem semmi bajom nem volt!!!

2013. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is kedves utolsó :)
2013. ápr. 6. 22:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!