Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell dolgoznom, hogy...

Meddig kell dolgoznom, hogy mindent kapjak?

Figyelt kérdés
Bérmunkás vagyok, tehát havonta hosszabítják a szerződésem. Decemberre vagyok kiírva, és megszűnik a munkaviszonyom, de ha hamarabb eljövök akkor pedig hamarabb. Én úgy hallottam, hogy nem elég meg lenni a 180napnak, hanem a szülés napján még munkaviszonyban kell lennem!?
2008. jún. 12. 10:19
 1/2 anonim ***** válasza:

elég ha megvan a 180 nap. Illetve az egyszeri szülési támogatáshoz 4 alkalommal kell megjelenni a tanácsadáson.

Annyit tudsz tenni, hogy vagy közös megegyezéssel jösz el és bejelentkezel a munkaügyi közppontba, vagy pedig az éppen meghosszabbított munkaviszony időtartama alatt elmész táppénzre. Táppénz akkor is érvényes továbbra is, ha megszűntetik a munkaviszonyodat, mivel terhesség miatt mész táppénzre és utána az oep-hez fogy tartozni. szerintem ahogy tudsz táppénz!!Ha megszűntetik alatta a munkaviszonyod, akkor be kell menned az oep-hez.

2008. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szrintem jól tudod, mert ha nem vagy munkaviszonyban, nem jár az anyasági támogatás sem.

Javaslom, menj be személyesen a tbhez és pontosan kérdezz rá a dolgokra, én is ezt tettem annó.

Ha a 180 napod megvan, akkor táppénzt fogsz kapni, meg gyest is, a többiben nem vagyok biztos.

A munkaügyibe való jelentkezés lehet megoldás, érdeklődj a tbnél.

nagyon figyelj oda, mert nem mindegy, hogy mit fogsz megkapni, és mit nem!Járj utána!

2008. jún. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!