Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem igaz, hogy erős...

Ugye nem igaz, hogy erős köhögéstől repedhet a burok?

Figyelt kérdés
Egy kerdesnel olvastam(ezt valaszoltak) es azota felek kohogni...Eddig azt gondoltam hogy egy egeszseges terhessegnek nem arthat holmi kohoges..De most a parazos napjaimban vagyok es elbizonytalanodtam..20 hetes km
2013. ápr. 2. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Köhögéstől? Tuti nem. Én egy hete elég jól köhögök, mégsem repedt meg a burok:) Köhögj nyugodtan!


34hkm.

2013. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom, én ilyenről mg nem is hallottam! De mivel a köhögés teljesen természetes reakció, kétlem, hogy bármi ártalmas hatása lenne a terhességre. Főleg hogy én az első 12 hétben hörghuruttal voltam "megáldva", ergo éjt nappallá téve köhögtem és fulladtam, aludni se tudtam. Akkor kérdeztem a nőgyógyászt, a köhögésből lehet-e a baj, azt mondta, semmi. (A burokrepedésre konkrétan nem kérdeztem rá, fel se merült)

Szerintem, ez is olyan paráztatós mendemonda, hogy a szegény kismamák összetojják magukat. Legalábbis én hiszek az orvosnak és a tapasztalataim is cáfolják.


Egy szintén 20 hetes km

2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igencsak sok kismamának megrepedt volna a burok :D

Én is sokat köhögtem az elején, és semmi baj nincs, köhögj nyugodtan, ha kell. Maximum felébred a baba, ha épp alszik :D

39hkm

2013. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem köhögsz, és megfulladsz, az sokkal ártalmasabb. :)
2013. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én is 20 hetes terhes vagyok és én is elég jol köhögök, meg még hányok is reggelente. És rendben van minden. :) nincs összefüggég a kettö között.
2013. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor most figyeljetek. 2005 év végén nagyon meg fáztam. Iszonyatosan köhögtem 3 héten keresztül olyan szinten hogy éjszakákat nem aludtam és törölközővel a lábam közt feküdtem már ha bírtam mert annyira köhögtem,hogy a vizeletet sem tudtam nagyon vissza tartani akkor voltam 32 hetes terhes mikor el kezdődött. Hiába mentem orvoshoz nem kaptam semmit. 35 hetesen nem bírta tovább a burok és meg repedt itthon folyt el magzatvíz. Szülés után kaptam köhögés csillapítót és utána jöttem helyre. Tehát van ilyen.
2013. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Szerintem a 35. heti burokrepedésnek nem a köhögés volt az oka. Akkor már azért gyakori, hogy reped a burok és megindul a szülés.


Üdvözöl: 20 hkm

2013. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat!:) Akkor megnyugszom es kohogok nyugodtan..:D Ez tenyleg olyan beparaztatos mendemonda akkor..:D Most megnyugodtam..:D
2013. ápr. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!