Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a köldökzsinór a nyakára...

Ha a köldökzsinór a nyakára volna tekeredve, vagy nem kapna más miatt elég oxigént, az az ultrahangon kiderülne?

Figyelt kérdés

Voltam ctg-n, és továbbküldtek uh-ra azonnal, mert azt mondta a doki-nem túl kedvesen(nem saját orvos), hogy \\\'maga sem érezné jól magát ha nem kapna levegőt\\\',de az ultrahangon mindent jónak találtak, viszont hétfőn újra ctg.Ezért volnék erre kíváncsi.Köszi!

37hetes km


2009. szept. 19. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

De hááát,jesszusom,ha tényleg a nyakára van tekeredve a köldökzsinór,azonnal meg kellett volna,hogy császározzanak:SNem mondott semmit csak ennyit a ctg-n?Nem tudta volna kicsit jobban megmagyarázni?Idióta paraszt orvos...

UH-n nemtudom mennyire látni,azért tapasztalt doki csak látná,érzed,hogy mozog?ÉN a helyedben bemennék és mégegyszer rákérdeznék...az UH-onmit mondtak amúgy?Kérdezték miért küldtek?Vagy mi volt?

2009. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem nem derül ki az uh-n.A szívhangból derül ki,ha valami nincs rendben(ctg),bár ott sem mindig.Én sem hagynám annyiban...

2009. szept. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oxigénellátás csak a születés pillanatától megy a nyakánál!Ezért veszélyes a rátekeredés.Előtte ha oxigénellátási baj van azt ált a placenta állapota(túl érett már,így meszesek az erei és nem tudja ellátni a feladatát)okozza a bajt.Bár persze az is előfordulhat,hogy a mozgás miatt a baba "megcsomózza" a köldökzsinórt és akkor is baj lehet de a nyakához bent még nincs köze.

Uh-n pedig a zsinór elhelyezkedését,a baba mozgását és a lepény állapotát is jól lehet vizsgálni,úgyhogy ha jó volt minden szerintem nagy baj nincs.Viszont az orvos egy tuskó,hogy így kommunikálta ezt le!

2009. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól hogy a nyakára van tekeredve még elég oxigénhez jut, ugyanis nem a "nyakán" keresztül kap oxigént hanem a köldökzsinór szállítja a vérébe. Levegőt venni először a születése utáni másodpercben fog.Akkor van probléma ha a gyerekre tekeredett köldökzsinór (mindegy hogy melyik testrészére: nyakára, mellkasára, hasára) olyan szorosan fogja közre a testrész hogy zavarja a vérellátást, elszorít egy artériát, akkor oxigénhiányos állapot lép fel,mivel a vér nem tudja azt szállítani. Ilyenkor csökken a szívhang, azt a ctg kimutatja.

Gondolom minden héten nézni fogják, hogy megelőzzék a problémákat, de önmagában a gyerek körül lévő köldökzsinór nem gond, nagyon gyakori jelenség. Ezt egy szülésznőtől tudom, az első terhességemnél féltem hogy ha a nagy forgolódásban maga köré tekeri, akkor mi van.

2009. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!