Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent, hogy 6 hetes...

Mit jelent, hogy 6 hetes terhesen szívműködés még nem mutatható, és a petezsák 17x6 mm elnyújtott, benne embriócsomó?

Figyelt kérdés
Szerdai ultrahangon mondta ezt az orvos, hétfőn kontroll. Azóta majd meg őrülünk a párommal. Rengeteget sírok, ideges vagyok. Az utolsó menstruáció szerint 8 hetesnek kellene lennie, de a leletek szerint csak 6. Vélemény: Missed AB suspect. Egy hét múlva kontroll.Az elnyújtott petezsák nagy baj? És a szívhang hiánya? Van tapasztalatotok?
2009. szept. 18. 11:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom!
2009. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 edus83 ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ne add fel!!!!!!!!!!ugyan így voltam és 1 mensi után mostmár 5hónapos vagyok!!!!!!!
2009. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a történetemet írnám meg, hátha ér valamit.

+ teszt, öröm, boldogság, elújságoltuk mindenkinek (akkor még azt sem tudtam, hogy szívhangot kell várni), aztán vérezgettem, és velem közölték egyből, hogy "el fog vetélni, napokon belül".Mindez csupán 3 héttel azután, hogy boldog, terhes nőnek éreztem magam. Még bizakodtunk, nem akartuk elhinni, aztán igaz lett, nagyjából másnap mentem, nagyon véreztem,és nagyon fájt. De a műtét még rosszabb volt, nem fizikailag, lelkileg. De úgy jöttem ki a kórházból, hogy most amint lehet, teherbe akarok esni. Féltem, hogy belebetegszemabba, hogy ilyen görcsösen akarom, hogy túl komolyan veszem (peteérés számolgatás, vitamin szedés, stb), és ennek ellenére 2 hónap múlva teherbe estem úgy, hogy a párom közölte, ő is akar gyereket, de nem így, hogy számolgatunk, stb.(mellesleg a doki ezzel engedett haza, hogy 2 hónap múlva ott leszek terhesen, a másik doki meg, hogy azért várjunk 3 hónapot). Hát én úgy voltam vele, hogy a természet majd megoldja, ha nem esek teherbe, nem, ha igen, és jönnie kell a babának, alig várom! Én sem hittem el, hogy a lakodalmunk előtt 3 nappal pozitívat teszteltem, ráadásul úgy, hogy percekkel később lett meg a másik csík, míg az első terhességnél azonnal ott volt. Viszont elhatároztam, hogy még egy hónapot várok az orvossal, hogy ne éljem bele magam. Senkinek nem szóltunk, mi tudtuk, és vártunk. Aztán 8 hetes voltam, mikor megnézték. És igen, a szívhang!!!Elsírtam magam. Mert láttam egy alig kétcentis kis valakit, akinek "szívcsőpulzációja van", és ott volt a szülés várható időpontja, és megnyugtattak. Aztán 11 hetesen elutaztam Horvátországba, és 12+5 voltam mikor legközelebb látták uh-on. Na itt osztottuk meg a világgal. A lényeg, hogy azért úgy vigyáztam magamra, mint aki terhes, de mégsem estem túlzásokba. Ma már úgy gondolom, hogy nem attól vetél el valaki, ha korán világgá kürtöli, de nem volt egyszerű a mosolygó-érdeklődő arcoknak elmondani, hogy elment az első baba. Kisfiam azóta 7 hónapos, és gyönyörű, és imádom. Nekem ő egy csoda. Néha eszembe jut, hogy mi lett volna, ha az első baba összejön, de ezzel nem kell foglalkozni. Nekem ő egy kis csoda,a boldogság. Ez az én történetem, remélem ad egy kis erőt a továbbiakhoz.

2009. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ilyenkor bármit is mondani. Én csak egy teljes napig gondoltam, hogy terhes vagyok két halvány pozitív teszt után. A fellegekben jártam,készültem hogy mondom el a páromnak. Az ajándékot is megvettem neki, kis üveg pezsgő, azt akartam, hogy ágyba viszem a vasárnapi reggelit ezekkel együtt. De jött egy negatív teszt és megjött. Így magambantartottam a bánatom.Tudom ez semmi a tiedhez képest. Veled érzek.De!!! Fel kell dolgozni a fájdalmat, ne fojtsd el, éld meg. Ha ezen túl vagy képzeld, hogy egy hegy tetején vagy, ahol szinte eléred a gyönyörű felhőket. Képzeletben csomagold a bánatod egy szép dobozba és tedd fel az egyik tovatűnő felhőre. Engedd el. Amikor lesétálsz a hegyről már előre nézel, tele erővel és a múlt lezárult. Gyönyörű egészséges tündérbabát kívánok nektek.
2009. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnàlom, tudom ez téged nem boldogit, de sajnos sokan jàrunk igy! Ha nekem is megmaradt volna a babàm, ma mà 1-2 hetes lehetne, én hülye, még a naptàrba is beirtam a 40. hetet, ez a mult hét volt, àthajtom a naptàrt és ott virit! Elbögtem magam kapàsbol! Nekünk febr.ota nem sikerül a màsik baba! De remélem nem sokàig tart màr ez az àllapot! Nekem 10 hetesen vették észre /véletlenül/ hogy 6 hetesen elhalt a magzat! 2nap mulva kontroll, semmi, missed :( szôrnyü és felejthetetlen élmény! Nem biztatlak, a természet tudja a dolgàt, az élmény meg örökre beléd vési karmait! Az idö enyhit de nem feledtett, csak reménykedhetünk hogy, legközelebb megmarad s mi is boldog szülök lehetünk! Fel a fejjel!
2009. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! Írtam a múltkor ( 09-18 23:35-ös vagyok ), hogy nekem is volt missed ab. miatt műtétem, tudom hogy most milyen nehéz lehet neked. De próbálj meg pozitívan gondolkodni és is így tettem annak idején, azt mondják hogy a természet szelektál, valami oka volt annak hogy ez a baby nem maradt meg,valószínüleg nem volt életképes, még mindig sokkal jobb így mintha betegen született volna meg. Én az " eset " után pár hónappal teherbe estem a terhességem végig problémamentes volt, pedig az egészet végigaggódtam és most itt játszik mellettem a 4 hónapos kisfiam :-). Kitartás, nemsokára Te is biztosan édesanya lehetsz! Minden jót Neked!
2009. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sajnálom!!! Én nagyon izgultam és szurkoltam pedig értetek! Gondolj arra, hogy biztos nyomós ok volt erre, és jobb így, minthogy beteg babád született volna. A következő babádnál már biztos minden rendben lesz! Ne keseredj el! Tudom, rettentő, amin most keresztülmész, de szinte minden második kismamának volt már hasonló vetélése és a következő babánál már minden rendben volt. - Én voltam az első válaszoló.
2009. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

szia,

ne keseredj el!

tudom,nem vigasz,de tényleg sokan jártunk így,sajnos.de legtöbbünknek utána sikerült a baba!

nekem is missed ab-m volt,és rá alig 2 hónapra megfogant a kisfiam,aki most 6 hónapos!

most nagyon sok eröt és a köv.terhességedböl egy gyönyörü egészséges babát kívánok Neked!

2009. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon sajnálom és tudom, hogy nem vagy most abban az állapotban, hogy "beszélj" erről, de ha segítségül esetleg leírnád másoknak, hogy volt-e valami előjele, éreztél-e valamit, azt a "szívhangot várók" nagyon megköszönnék.
2009. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szavakat, a biztatást!

A szívhangot váróknak: semmit nem éreztem, az elejétől kezdve nem voltak terhességi tüneteim, nem fájt semmim, csak iszonyú aggodalom volt bennem az elejétől kezdve, hogy mi lesz ha... Egy csomót olvastam is róla a neten, de a szívem mélyén azt gondoltam, hogy ez nem megérzés, csak egészséges aggodalom.

2009. szept. 21. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!