Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik túl aktívak vagytok...

Akik túl aktívak vagytok (10-16 hetesen), mert ott a tesó is, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Ma teljesen kész vagyok.Ma vásárolni voltam a 3 éves fiammal (amit amúgy 3-4 naponta megejtek,autóval).A gyereket ki be tenni az autóból,vagy 20x,a bevásárlókocsiba be ki tenni,meg még sorolhatnám az itthoni teendőket (nagy 9 szobára vagyok egyedül,nyakamon a hísvét,stb).Hol az a határ,normál körülmények között ami még belefér,hogy így terheljük magunkat?Nem azért panaszkodom mert a gyerekemet kell emelgetni,nagyon szívesen teszem,csak mivel 3 éve ez megy,megvagyok szokva a pörgésre a gyerek körül,élvezem is a mai napig,de terhes vagyok,a sok cipekedéstől,a meg nem állástól fájt már a hasam,nyomást éreztem,meg mindenfélét.Néha aggódom,nem e ártok a picinek.De egyszerűen nem tehetem meg hogy kímélem magam,vagy szünetelek.Ti akik hasonlóan vagytok,hogy oldjátok meg?

2013. márc. 25. 19:05
 1/7 anonim válasza:
nem tudom, én még csak 14 vagyok de (először is nem ártok-e meg, nem nem-e ártok meg xPP bocsi de nagyon zavart, másodszor) az én anyukám ugyanígy volt vele, csak én 2 éves voltam mikor úton volt a húgom és ő is, mikor az öcsém. Szerintem ez normális, minden anyuka így van vele aki több gyermeket szeretne. Majd ha felnőnek, már megkönnyebbülés lesz:) uuu... még mit is akartam... ja igen! Bocsánat ha csúnyán jön ki, de a férjeddel elváltál vagy miért nem tud segíteni az ilyen munkákban? Ha például ő menne boltba a gyerekkel? Vagy ilyen házimunkákat ő végezné el biztos lazíthatnál sokat:)
2013. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első 2 trimeszter még istenes volt, de most a 30. hét felett már nehéz "egyedül" a lányommal. Fürdetés, etetés, altatás, hisztik... De már nemsokára vége és talán egy angyalka lesz a kistesó :)

Én azt tudnám neked tanácsolni, hogy járjatok ritkábban vásárolni, max hetente egyszer. A házimunkát meg apránként csináld. A nagytakarítást nem kell 1 hét alatt elvégezni, ráér 1 hónap alatt is!

2013. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még emellett 28 hetesen dolgozom is:)

Nehéz, de hát ez van!

Anno Anyu az egész kertet gondozta, ültette, kapálta... Ott voltam én, tesóm meg a hasában!

2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 32. hétig nem volt annyira nehéz, 4 éves kisfiam eléggé igénybe vett, de bírtam. Ezután jött a neheze.

36. hétig dolgoztam is, az utolsó pillanatig elláttam a családot, óvodába vittem, hoztam a gyerkőcöt, vásároltam, takarítottam, főztem, stb.

A vége felé éreztem, hogy fogy az energiám, nem tudtam már rendesen aludni. Nehéz volt, de kibírható.

2013. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én még emellett 28 hetesen dolgozom is:)"


Nekem ugyan nincs babám (és bocsi az offért :) ).

De fáradtság szempontjából inkább 2 nap meló mint fél nap rohangászás unokaöcsikém után. :D


Lényeg a lényeg, minden elismerésem a második babás kismamáknak... gondolom én is leszek így, de tényleg iszonyat nehéz, én csak párszor voltam unokaöcsikémmel akit szívből imádok, de rendesen lestrapált már pár óra is...


(28 h)

2013. márc. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Férj van de hétfőn megy pénteken jön.Szombaton én sulizok,vasárnap főzés,pakolás a férjemnek,aztán kezdődik előről.Ki fogom bírni mint mindenki,de nehéz lesz.
2013. márc. 26. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan már 21 hetes vagyok, de 10-16 hetesen is ugyanúgy el kellett látnom az 5 gyermekemet (8 év alattiak). Nem mondom, hogy nem fárasztó, minden este kb. úgy esek az ágyba, mint egy mosott rongy. Talán mostanában kezdek újra energikusabb lenni (kb. félidőtől)...
2013. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!