Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon meghíznék terhesen?

Nagyon meghíznék terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos az a gond, hogy én alapból túlsúlyos vagyok. A mérlegen iszonyúan látszik, de rajtam nem. Mindenki 75-80 kg-nak saccol a 97 helyett :)

Nem eszem sokat, sosem eszek édességet, fizikai munkát is szoktam végezni bőven, tehát nem az életmódom okozza elsősorban, hanem nyilván hajlamom van rá.

Mi lesz terhesen? Ez fokozódni fog? Vagyis törvényszerű, hogy ez majd így fog alakulni? Ez az állapot, amiben most vagyok, engem nem zavar, én ugyanúgy tudok mindent csinálni és tényleg nem látszik, de azt sem akarom, hogy ez változzon.


Ja és még valami: Iszonyú görbe a derekam. Szóval nagyon mély a lordosis. Úszni nem is szabad nekem kiemelt fejjel, nem is csinálnám, mert 2 napig nem tudok utána mozogni, ez gyerekkorom óta megvan. A terhesség meg ugye még jobban be fogja görbíteni. Létezik erre valami praktika, hogy ne fájjon annyira?


Köszi előre is!


2013. márc. 20. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ha nem sok minden indokolja ezt a túlsúlyt valóban, akkor a terhesség előtt egy pajzsmirigy stb. vizsgálatot kérj!! 97 kiló nem egészséges semmiképpen.
2013. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
AZ első két tippem nekem is a pajzsmirigy hormonok, és az inzulinrezisztencia lenne. Valami nem stimmel. A várandósság során szerintem kb. 15kg-t tuti felszednél még erre, és 100 felett szülni...? Inkább előtte kellene fogyni. Én is ezt tettem, és jó döntés volt. Neked is ezt javaslom, mert száz felett gerincproblémával nagyon megszenvednéd.
2013. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad mert ez a súly már nem egészséges. Én is ilyen alkat vagyok mint te, voltam több kiló is, de más fogytam, terhesség alatt én nagyon meghíztam, elötte pont normális volt a súlyom mondjuk.

A hízás nem örökölhető, ha nem eszel olyat amitől hízol akkor nem tudsz hízni.

2013. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy ehhez a testsúlyhoz, milyen magasság társul.

Egyébként nem törvényszerű, hogy ha valaki túlsúllyal indul, akkor sokat hízik. Van néhány ilyen ismerősöm, akik alig híztak valamit.

De! Az, hogy nem eszel édességet, jó dolog, de attól még nem biztos, hogy helyesen táplálkozol. Lehet anyagcsere problémád például, úgyhogy én a helyedben kivizsgáltatnám magam. (pajzsmirigy, hormonok, inzulin, cukor stb.)

2013. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egészséges vagyok, az orvosok mindig vizsgálnak :)

A cukrom sosincs 5 felett, a TSH-m is oké, egyedül a dehidroepiandoszteron szulfát magasabb asszem 0,2-vel.

179 cm vagyok, szóval elég magas, és elég széles is a vállam.

Senki meg nem mondaná tényleg ezt a súlyt.


És abszolút egészségesen táplálkozom ez a meglepő :S Nem eszek liszteset, nem iszok cukros üdítőt. A nagyszüleimnek tanyájuk van, onnan kapom a tyúkot,minden nap friss, földből kihúzott zöldséget. Még csak gyorskaját és fagyasztottat sem eszek.

Erre nagyon figyelek, mert van beteg a családomban, aki rossz táplálkozás miatt annyira legyengült, hogy iszonyatos betegségeket kapott el és évekig tartott, mire felépült.

2013. márc. 20. 15:20
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja és igen, pont ezért is gondoltam hajlamra. Mert semmi más nem indokolja. Dédim is ilyen alkat volt mindig, és a mai napig él, 92 éves és makkegészséges. :S

Most voltam a legutóbb nagylaboron, egyetlen eltérés sem volt. A koleszterinem is 3,1.

A vérnyomásom is tankönyvi.


Vagy van valamilyen vizsgálat, amire szerintetek érdemes elmennem ezeken kívül?

2013. márc. 20. 15:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én is ilyen súllyal estem teherbe mint,rajtam sem látszik hogy ennyi lennék,a doki és a védőnő is nagyon meglepődött hogy nem hitték volna hogy ilyen sokat mutat a mérleg. 25. hétben vagyok és eddig csak 3 kg híztam,azt is az első 12 hétben mikor terhes vitamint szedtem.Minden eredményem tökéletes,vérképzőt,vasat sem kell szednem.Remekül érzem magam,nagyon aktív vagyok az elejétől kezdve.Szóval túlsúlyosan is lehet normál lefolyású egy terhesség.
2013. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Húú ez most megnyugtatott.


Nehéz egyébként elképzelni, mert amikor valaki egy 97 kg-os nőre gondol, akkor nem olyat képzel el, akinek homokóra alakja van egy kis plusszal a csípőjén, pedig én ilyen vagyok. Csak ugye ez tényleg baromi ritka.


És tartasz valami diétát, hogy ne hízz el? Vagy egyszerűen úgy élsz, mint eddig?

2013. márc. 20. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 97 kg-an estem teherbe és még egy grammot sem hiztam azért mert a babámnak még van miből táplálkoznia jócskán,azt hittem én is hogy borzalmasan elhízom még jobban de semmi,sőőt még fogytam is! 28 hetes kismama vagyok,és csak a pocim nőt,a baba fejlődik rendben szóval szerintem,nem feltétlen fogsz sokat hízni a terhesség alatt!
2013. márc. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Furcsa módon mióta terhes vagyok csak az egészséges dolgokat kívánom,mint natúr joghurt,zöldség,gyümölcs,hal...stb.Pedig előtte max. húslevesből ettem zöldséget,most meg ölni bírnék egy salátáért néha, a halat meg kifejezetten utáltam.:-)Néha azért eszek én is egy-egy szelet sütit,vagy pár kocka csokit,de ritkán. Remélem a továbbiakban sem lesz probléma a terhesség során,az orvosom is mindig dicsér hogy milyen jók az eredményeim.
2013. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!