Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13hkm leszek,4,5-t híztam, ez...

13hkm leszek,4,5-t híztam, ez most normális ( többi lent)?

Figyelt kérdés

Várandósságom előtt drasztikusab diétáztam. 64kg-ról indultam, egészen 1 év alattlementem 49kg-ra (kóros soványság 170cmhez).

Mikor, tudatában lettem, elekzdtem enni. Szépen visszaszökött 58ra. Nem lepődtem meg, hiszen én akartam.:))

De, hizókurám közepette kismami lettem.

Most vagyok 63kg.


A kérdésem a következő: szerintetek normális? Szerintem valahol igen, hiszen a szervezetem illetve a testem megszokott súlya most visszajött.

63kgnál jól stagnálok, néha ha többet eszek, mutatja is de másnap kontrollalom, és visszamegy.

A másik, hogy olyan sokat nem is eszek..sőt...van, hogy keveset...

Amit híztam, mind a fenekemre, és környékére jött fel. Nem érzem magam kövérnek...de szerintem a fogyókurám miatt van/volt ez.

Hiszen vagy 5-6 évig, 63-64kg voltam..


Vélemények?:)))


2013. márc. 19. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, a 170 cm-hez a 63-64 kg teljesen normális, nyilván a szervezeted is tudja, hogy mit kell most tennie, ha egyébként ennyi volt a megszokott súly neki is, valószínűleg neked ennyi az ideális, egészség szempontjából legalábbis. Vedd úgy, hogy a szervezeted most csak visszaáll a számára egészségileg legoptimálisabb súlyra, 13 hetesen a terhesség még nem indokol hízást amúgy, de ha kevesebb vagy mint az a szervezetednek jó, akkor nyilván arra állítja be magát hogy felszedje a szükséges plusszt. Szerintem ha visszaálltál erre a normál súlyodra, innen normál ütemben fog gyarapodni a súlyod, mivel normál súlyban vagy most, így 12-15 kg. körül van az ideális súlygyarapodás a végéig. Ne lepődj meg azon sem, ha mostantól esetleg semmit nem hízol úgy a 26-28. hétig, akkor indul be az igazi gyarapodás.
2013. márc. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Timcsikusz ***** válasza:

én 12 hetes vagyok de még egy grammot sem híztam sztem inkább fogytam.

ez még nálad nem igen a terhességi hízás.

inkább csak az hogy visszaszeded a szokásos súlyod.

de ne izgulj a végére már ki sem mered majd írni mennyit híztál:D:D

2013. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Remélem, így lesz! 15.héttòl tervezem a kismama tornát:) meg nyáron jó sok séta és gyümölcs!!

Köszönöm

2013. márc. 19. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Timcsi:)))) hát, kiírom én nem vagyok szégyenlős:)) ha sok a súly akkor sok..hiába mondok kevesebbet...akkor is akkora vagyok amekkora:)))) azèrt remélem nem kell lkalmaznom ezt az őszinteségi faktort:D
2013. márc. 19. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában nem normális az első trimeszterben 4-5 kilót hízni, de a te esetedben valóban szükséges volt, tehát normális! Csak arra figyelj, hogy innentől indul meg még jobban a terhességi súlygyarapodás, tehát lehet, hogy mostmár kicsit lassítanod kell. Boldog babavárást!
2013. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Timcsikusz ***** válasza:

jólvan jogos:)

sétát én is szeretem,kismama tornát nem ismerem nem tudom mit lehet és mit nem.de én is gondolkodtam hogy el kéne majd valamit kezdeni.

2013. márc. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális. Én is kajaszegény és sportban gazdag életmód közepette estem teherbe, le sem merem írni, mennyit híztam. Később persze mind lement rólam újra, csak a bőröm sínylette meg.
2013. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!