Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok és ha netalánt...

Kelemen Szabina kérdése:

17 hetes vagyok és ha netalántán meghalna a magzat honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
Az első 12 hétbe vérzés jelentkezik ha elvetéléskor. És utána? Félek ha valami baj van hetekig ott lenne mig nem megyek uh-ra ott lenne hallva bennem és nem is tudnám? Sógornómnek 16 hetesen ment uh-ra és nem volt szévhang, de vele nemmerek erről beszélni.
2013. márc. 18. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Az én sógornőm meg a másik véglet:

20 hetes volt,amikor 3 ujjnyira kitágult és ömlött belőle a vér..a baba teljesen jól volt,volt szívhang,teljesen egészséges volt,de kitüremkedett a magzatburok a hüvelyéből,ezért meg kellett szakítani a terhességet.Megszülesztették,természetesen nem élte túl a baba :(

De nem is értem,hogy miért kell neked erre gondolnod?!Azért mert a sógornőd így járt sajnos,attól te még nem fogsz!!Nem szabad ilyen negatív dolgokra gondolni,mert a rosszat be tudja vonzani az ember!!Nem szabad ilyenekre gondolni,mert ahelyett,hogy élveznéd a terhességedet,csak rettegni fogsz végig,míg meg nem szülöd!!Nem szabad.Gondolkodj csak pozitívan,és élvezd a terhességedet!!


32+6 hkm

2013. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Már csak kb. 3 hét és érezned a kell a babád mozgását. Akkor már nem fogsz ilyeneken gondolkodni, ha érezni fogod mindig a mocorgást.

Ha pedig nagyon izgulsz addig, akkor járj gyakrabban a védőnőhöz szívhang hallgatásra, az uh talán körülményesebb lenne.

2013. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, szívhang hallgatás is csak 20. héttől van kötelezően, de előtte is lehet, hogy megpróbálkozik vele, ha megkéred rá.
2013. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom.tudom sajnálom a kérdést. De ez érdekel engem, és se a doktortól se családtagoktól nem merem megkérdezni, ha baj lenne honnan tudnám. A babámmal minden rendben! De én nemtudom honnan tudhatom ha baj lenne.
2013. márc. 18. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én is rettenetesen izgultam, nekem is volt hasonló negatív dolog a rokonságban és ha az nincs, talán fel sem merül bennem a tiédhez hasonló kérdés.

Ki kell bírnod még ezt a pár hetet, utána már jobb lesz, én is akkor nyugodtam csak meg igazán, amikor éreztem már a babámat. Addig sajna a vizsgálatokon kívül nem tudod meg másképp, hogy minden rendben van-e.

2013. márc. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is kell ilyenekről beszélni sem a sógornőddel, sem mással. Minek kéne tönkretenned, és agyonrettegned életed legszebb időszakát, minden ok nélkül?? A rendszeres ellenőrzés lehetősége (és kötelezettsége) orvosnál, védőnőnél, épp azt a célt szolgálja, hogy időben észleljék ha valami probléma van. Az kétségtelen, hogy nem minden terhesség végződik sikeresen. De ez nem jelenti azt, hogy ez nálad törvényszerűen bekövetkezik. Azon kívül, hogy a szorongás rossz neked, és rossz a babának is, semmi haszna és értelme ilyeneken agyalni. Ha megnyugtat, szerezz be egy Angelsoundot, azzal ellenőrizheted a babád szívhangját akár naponta többször is.:) Ha már mocorogni fog, akkor meg úgyis érezni fogod egész nap, hogy jól érzi magát.
2013. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aztaaa köszönöm, mindenképpen beszerzek egy ilyet! Igazából nem sokat gondolok rá, csak nem skarom hogy egyszer csak.... Minden ok nélkül megáljon a pici szive és ne tudjam. De am van vérzés? Am az nincs nem félek.
2013. márc. 18. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod. Az első 12 hétben sem mindig van vérzés vetéléskor. Nálam egyszerűen felszívódott a magzat, a 12. heti UH-n már nem látszódott semmi, csak az üres petezsák. Semmi tünete nem volt, még a mellfeszülés sem szűnt meg.

Nem tudok mit mondani, ha nem volt még korábban vetélésed, akkor nem kell aggódnod. Mivel nekem volt, így én a következő terhességemet végigizgultam, szerencsére feleslegesen. Ráadásul én a baba mozgását sem éreztem, még a terhesség végén sem. Alig vártam az UH-kat, hogy megnyugtassanak.


Most várom a második babámat, de elhatároztam, vele nem fogok annyit izgulni, mert az jobban árt a babának.

2013. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért a kérdésre senki sem válaszolt...
2013. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!