Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a terhesség...

Mit gondoltok a terhesség alatti sportról? Ki mennyit enged meg magának?

Figyelt kérdés

sziasztok! 24 hetes terhes vagyok, a sportot (aerobic) ugyanúgy folytattam, mint korábban, amikor kiderült a baba - mindezt orvosommal megbeszéltem, ő támogatott. azóta is heti 3 alkalommal járok (pulzusmérővel - 150 alatt tartom p.számomat), és ha még akad időm, ellipszis trénerrel tekerek (de azt csak elég nyugiban, lazításként). az orvosom most is azt mondja, nyugodtan csináljam, mint eddig. sem vérzés, sem keményedés nincs. szerinte már túlhaladott dolog az óvatosság várandósság idején (mármint sporttal kapcs.). másoktól viszont sokszor megkapom, hogy nem vagyok normális, mert a babának baja lesz stb. ugyanakkor ma is olvastam egy cikkben, hogy a kutatók cáfolták, hogy a magzat oxigénhiányban lenne amíg anya sportol.

persze addig és azt fogom csinálni, ami jól esik és finomítok a dolgokon, ha csak kicsit is szükségét érzem. de érdekelne, ki mit gondol erről! Ti is felelőtlennek tartjátok a sportoló kismamákat? vagy épp ellenkezőleg? Köszi, ha megosztjátok velem a véleményeteket!


2009. szept. 14. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én igazság szerint nem vagyok ebben kompetens, mert soha nem játszott különösebben fontos szerepet az életemben a sport. Érdekes, hogy sétálni viszont mindig nagyon szerettem és most is azt veszem észre magamon, hogy egyre jobban igénylem, hogy a friss levegőn nagyobb távolságokat is sétikáljak.

Biztos nem tesz rosszat a sport, ha hozzá vagy szokva és a doki sem tilt tőle. Aki nincs hozzászokva, mint én, annak veszélyes lehet. Én félnék sportolni babával.

A lényeg, hogy ne erőltesd meg magad és lassíts egy kicsit, ahogy nő a pocid.

2009. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Picikét azért lazíts, és lassíts, majd szülés után bepörögsz újra :):):)

Én tuti félnék hogy meghúzódik, megrántódik valami főleg már mikor nagyobb a bébi, már lassan nem lesz akkor helye odabent, és biztos nem esik neki jó ha összepréseled, nyomod különféle testhelyzetekkel. Hamarosan iszonyú iramba nekikezd a pockó nőni. Én már a lábamat sem tudom epilálni, nem hogy mozogni.......

Irigy irigy......:):):) Biztosan könnyebb szülésed lesz mint nekem. Veszélyeztetett voltam, végig fekvés, most a végén lehetne többet mozogni, de most már nem megy.

Minden jót!

Üdv:

34 hetes

2009. szept. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem jó, hogy sportolsz. Nyilván csak módjával. Ha érzed, hogy már Neked is kényelmetlen, úgysem fogod csinálni. Én úszok, hetente 3-szor 1 órát, egyszer kismamajógázok, a többi napon megcsinálom a Rubint Réka kismamatornáját. Bár azt most egy kicsit meguntam, de remélem csak átmeneti időszak. Én futottam a terhességem alatt napi szinten 6-7 km, és igen hiányzik az embernek. Amíg jól esik, csinálom. Persze nem most akarok úszóbajnok lenni.

Szerintem nem törvényszerű, hogy egy kismamának csak ülni, és feküdni lehet, ha jól van és az orvos engedélyezi lehet mozogni, hiszen az állóképesség, a fittség nagyon fontos végig a terhesség alatt, és természetesen utána is. Kellemes babavárást!

2009. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy akinek mindig is fontos szerepet játszott az életében a sport, az nehezen tud 9 hónapig élni nélküle. Én is járok heti 2-szer úszni, plusz sétálok amennyit csak tudok. A dokimtól mindig megkérdezem, hogy járhatok-e még. Szerintem mindig az orvosnak kell eldöntenie, hogy az adott kismama mehet-e sportolni vagy sem.
2009. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok! van egy 11 hónapos kisfiam, a sport az egyetlen kikapcsolódásom. és szükség van az erőnlétre is, ha meg jön a hugi, még inkább. ezért csinálom, amíg jól esik :)

mindenkinek jó babavárást!

2009. szept. 15. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!