Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombik babám lesz, és ezért...

Lombik babám lesz, és ezért veszélyeztetett terhesnek számítok majd?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
nem.
2013. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem, gondolj csak ördög nórira. ő sem veszélyeztetett!
2013. márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy ha szeretnél otthon maradni, kiír az orvos veszélyeztetett terhesként táppénzre! :)
2013. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól mert lombik, még nem következik, hogy veszélyeztetett terhesnek számítanál!

De gyakorlatban pedig (sajnos) így kezelik a lombikos kismamákat pedig alaptalan, nekem elhiheted!


Mikor megkérdeztem, hogy miért, azt mondta a doki, hogy "a folyamat jellegéből adódóan" írja a papírra, hogy veszélyeztetett; és már így háziorvosi papírokra és a kórház zárójelentésére is egyeneságból került rá a szöveg.


Erre azért kell figyelni, mert 9-es OEP kódot ír egyből a betegpapírodra a körzeti, és az kapásból táppénzt jelent, nem pedig betegszabit! (Magasabb bruttónál fontos.)


Ehhez képest nekem a legcsodálatosabb, teher- és problémamentes várandósságom volt, tele pozitív energiával. Folyamatosan jó kedvem volt.


Neked is kívánom, hogy csodálatos érzésként éld meg!

Sok sikert, és gratulálok!!!:)

2013. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Szóval a 8-as kódot emiatt bukhatod, ami a betegszabira jogosít, egyből a 9-es kód kerül a papírra...

2013. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de a betegszabi úgyis csak 15 nap, s egy veszélyeztetett terhes nem 15 napra marad otthon.
2013. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem megkerdezett az orvos, hogy otthon szeretnek-e maradni. Nem akartam, igy is annyit idegeskedtem a beültetestöl a pozitiv tesztig, hogy biztosan megörülnek, ha otthon ülnek. Most meg dolgozom (mozgässerült es ertelmi fogyatekos gyerekekkel, de nem emelek), es mivel ikreket värok, ha mär nem birnäm, egyböl otthon maradhatok.
2013. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem lombikos babám van, de nem voltam veszélyeztetett terhes. Ezek szerint ez orvos függő, mert nekem kifejezetten azt mondták mikor sikerült, hogy innentől pont olyan a terhességem mint bármelyik természetes úton fogant babával.
2013. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!