Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha sok szénhidrátot eszek,...

Ha sok szénhidrátot eszek, nagyobb lesz a babám is?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok, nagyon jó lett mindkét cukorterhelésem eredménye, mégis aggódok kicsit, mert nagy babát jósolnak, és nem tudom van-e összefüggés, de sok édességet kívánok. Egyébként 11 kg-t szedtem föl idáig, és 2 éves örökmozgóm mellett mozgok is sokat egy nap.


Fogjam vissza most már az édességevést, vagy ez inkább genetika hogy mekkora a baba?


2013. márc. 9. 06:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem genetika. Minden terhesseg mas.

Az nem baj ha kicsivel kevesebb edesseget eszel es felvaltod inkabb gyumolccsel.

Mellesleg en hihetetlen mennyisegu dinnyet ettem meg, allandoan azt vartak mikor lesz terhessegi cukorbetegsegem.

152 cm magas vagyok, a Kisfiam 3.82kg-val szuletett.

2013. márc. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!valsózínűleg semmi köze a szénhidrát bevitelnek a baba méretetihez:-)Én mindkét lányomat a 40.héten szültem, alig bírtam 2 falat édességet megenni ezidő alatt,kenyeret csak magvasat,vagy korpásat ettem,összesen 10 kilót híztam mindkét alkalommal,a nagyobb lányom 4330 grammos,a kisebb pedig 4050 grammos lett a végére..:-)És nekem nem jósoltak nagy babát,a dokim meg is lepődött,amikor megyületett,hogy mekkora.Inkább tényleg genetika,illetve a magzatvédő vitaminok is hízlalják a pocaklakót(Én Elevitet szedtem mindkét esetben)További boldog babavárást és könnyű szülést neked!!
2013. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is sokszor eszembe jut, mert egy fiam után 2 lányom született akiknél ölni tudtam a gyümölcsért, a sütiért, jégkrémért. Érdekes, mert az első terhességemnél jóval többet híztam, mint az édességevősnél. Tehát első baba 3400 gramm volt, a második harmadik pedig 4400 és 4200. Szóval ez nekem is mindig eszembe jut hogy lehet a sok ch miatt?
2013. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És kedves utolsó: a későbbiekben is nagyobbak lettek a lányaid?
2013. márc. 9. 08:28
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
Csak akkor ha terhességi cukorbetegséged van, egyébként nincs összefüggés.
2013. márc. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt tapasztaltam. 3 gyerekem közel 4 kilós volt (velük ettem rendesen szénhidrátot), 2 "csak" 3,5 kiló, ebből az egyiknek 2 csomó is volt a kzs-n, és az utolsó 2 hétben már nem hízott, a másiknál pedig nagyon vigyáztam a súlyomra, és így lett kisebb. Tehát szerintem van összefüggés! De nyilván elsősorban a genetikától függ. Szerintem 32 hetesen nem sok a 11 kiló hízás.
2013. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 as vagyok igen épp ezért jutott nekem is eszembe mert barátnőm aki terhességi cukros volt nagyon oda kellett figyeljen és 3200, 3000 és 2800 grammosak lettek a lányai pedig időre szült és apuka 100 kiló 190 cm, anyuka 178 cm és olyan 70 kiló szóval nem vékonyak.

Én nem voltam cukros egyébként egyik terhességemnél sem.

És egyébként igen a lányaim most is nagyobbak az átlagnál vagy szóval a normál felső tartományába tartoznak...

Vagy nem tudom, a nagyobb 3 éves 16 kiló és 105 cm. A kisebb 18 hónapos 90 cm és 12.5 kiló.

2013. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!