Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyasági támogatás igényléséné...

Anyasági támogatás igénylésénél mit jelent a 4 alkalommal részt vett terhesgondozáson?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, ha magánrendelésre járok a dokimhoz és minden találkozásunkkor beleír illetve belebélyegez a kiskönyvembe, valamint havonta a helyi védőnőhöz illetve a hozzá kijáró nőgyógyász is belebélyegez a könyvembe. Ilyen esetben összességébe nézik, vagy csak a hivatalos védőnőnél való megjelenésemet számítják bele a 4 alkalomba?



2013. márc. 6. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Összesen kell 4 pecsét. Mindegy melyik doki üti bele.
2013. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak az orvosi vizsgálatokon kapott pecséteket számolták bele.
2013. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Négy orvosi pecsétnek kell lennie a kiskönyvedben. Nekem beleszámították az NST-n kapott pecséteket is, oda heti kétszer kellett járnom, és arról külön papírt adtak, amit hozzácsatoltak a kiskönyvemhez. Ez azért volt számomra érdekes, mert 2010-ben mikor szültem, akkor nem számolták bele az NST-s pecséteket, de mikor 2011-ben szültem, akkor már igen. Igaz, 2011-ben egy rezidens töltötte ki, lehet nem volt tisztában vele, melyik pecséteket lehet beleszámolni.
2013. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindhárom terhességem alatt az osztályvezető főorvoshoz jártam magánrendelésre, eleinte kettő-három hetente, aztán egy-két hetente. Az ő pecsétje mégsem volt jó, pedig voltam nála kb. 10-szer. Megvolt a kórházban egy bizonyos orvos, akinek a pecsétje kellett ehhez: ő járt ki havonta egyszer a védőnőnkhöz, ott ő nem vizsgált meg engem, mert látta, hogy van fogadott orvosom, de mégis az ő pecsétjei voltak a mérvadóak. Felénk így működik.
2013. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Hát nem tudom mi lesz a mi esetünkben, mert eddig 2 pecsétem van a védőnőhöz kijáró doktornőtől, 3 pedig a magándokimtól. Szóval meg is lehetne, de ez a doktornő nem az empátiájáról és a kedvességéről híres. :(

Az a problémám, hogy 2 hét múlva kell kontrollra mennem genetikai uh-ra és tanácsadásra, és akkor van a védőnőnél is a tanácsadás. Tehát ez kihúzva, mert ugyebár 2 helyen egyszerre nem tudok lenni.

Július végére vagyok kiírva, DE! ikrekkel és a doki előre leszögezte, hogy időben be fog fektetni a kórházba, mert 60 km-re van a kórház, ahol szülni szeretnék és inkább rám néz/néznek többször 1 nap, mint véletlenül mikor egyedül vagyok itthon, akkor induljon meg a szülés.

Nagyon jól kell az orvosi dolgaimat időzíteni, hogy az áprilisi és májusi védőnős terhesgondozáson ott legyek, mivel 34 hetes leszek mire innentől számolva a 3. terhesgondozás lesz. Nekem meg a 34. hét eléggé kétséges, hogy itthon tartózkodok-e (doki tervei szerint legkésőbb akkor befektet a kórházba az előbbiekre hivatkozva).

Kalocsa környékiek, ha ezt olvassátok légyszíves ti is segítsetek, mi erre a szokás a nőgyógyászoknál a terhesgondozási igazolással kapcsolatosan, meg persze mindenki más segítségét várom és köszönöm.

2013. márc. 6. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem a 4 nagy uh-ra gondolnak a 12., 18., 30., 36. héten? Nekem hiába van fogadott orvosom, ezekre az uh-okra az sztk-ba kell mennem.

Nekem 5 pecsétem lesz a nőgyógyásztól a pénteki uh után, 4 van a védőnőtől, 1 a háziorvostól, és 2 pecsét van az sztk-s uh-k miatt eddig.

Sehol nem írják pontosan melyik pecsétre gondolnak.

Gratulálok a babához!

22+3 km

2013. márc. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 11. 12:40
 8/8 Kardos-Varga Klaudia ***** válasza:
Szia..Èn úgy tudom...maga a terhesgondozás a védönönél tett látogatásokat jelenti!!!!!
2013. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!