Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha végigdohányzom a terhessége...

Ha végigdohányzom a terhességem, lehetséges, hogy a babámnak semmi baja sem lesz?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát lehetséges, hogy egészségesen születik, de később kialakulhatnak betegségei, amit a cigire vezethetnek vissza. Pl. a barátnőm végig füstölte a terhességét, a kislány egészségesen született, de fél éves korára teljesen felpörgött, annyira hiperaktív lett, hogy még mesét se nézhet, mert a gyors képugrások még inkább felspanolják. Nem érdemes kockáztatni.
2008. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez a legnagyobb baromság amit eddig hallottam! Még a passzív dohányzás is nagyon veszélyes a magzatra nézve! A fejlődési rendellenességeket ne is említsük! Egy élő torzót akarsz szülni? Azonnal tedd le a cigit! Ha nem megy ajánlom Allen Carr: Rövid úton leszokni a dohányzásról c. könyvét! Kb 1600.-Ft és működik!!!! Röhögve le lehet tenni vele a cigit!
2008. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógus vagyok és sokat tanultam erről a dologról. Szóval. Nem lesz torz a baba ha végigdohányzod a terhességet, de a fejlődését befolyásolod. A co2 10x jobban kötődik a hemoglobinhoz mint az oxigén, ezáltal jóval kevesebb tiszta levegő jut a picinek. A vérkeringése felborul, a placenta nem működik megfelelően, esetleg idő előtt leválik, bekövetkezhet a koraszülés, ami a jobbik eset, merthogy az is előfordul, hogy nem veszik ezt észre és meghal a baba vagy olyan mértékű oxigénhiány lép fel nála, ami súlyos fogyatékosságot idéz elő. Én inkább nem dohányoznék, mert ez kemikáliának minősül a baba számára.
2008. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha azt szeretnéd hogy a picid egészséges legyen akkor NE DOHÁNYOZZ!!! probáld meg letenni!!!
2008. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
En egy valakit ismerek aki dohanyzott a terhessege alatt,most 14 eves a fia es asztmas.. szerintem eleg eros indok hogy letedd, ha esetleg nem akarsz egy beteg gyereket felnevelni..
2008. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Mindenféleképpen tedd le a cigit! Általában a terhesség alatt sokkal könnyebb leszokni róla, mert a szervezet is jobban fogja taszítani a baba miatt. Ilyenkor hihetetlenül müködik egy anya szervezete. Azt ajánlom, hogy szülés után pedig légy erős, és ne szívj el egy cigit sem, így akár véglegesen le tudsz róla szokni! Fontos a baba miatt! Hisz ha szoptatod, akkor is átmegy hozzá mindenféle káros anyag! Sőt lehet, hogy amiatt tápláló sem lesz a tejed, így a baba nem kapja meg a kellő immunerősítőt, és amiatt lehetnek késöbb problémái! Az anyatejben lévő erősítő anyagokat semmi sem pótolja!!!!!

Kívánok sok erőt és kitartást és jó babázást!

2008. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Szia azok akik dohányoznak terhesség alatt,nagyon sokat hallani a kisebb súlyal született babákról,és koraszülésről,meg a magzathalálról.Én mikkor a párommal eldöntöttük hogy babát szeretnék előtte 3 hónappal letettük a cigit.Mivel a nikotin nagyon lassan megy ki a szervezetből,főleg a tüdőből 2 év kell hozzá.Ha most abbahagynád a dohányzást nagyon sokat segítennél a babádnak és magadnak a további egészséges fejlődésért.Én 5 év után egyik napról a másikra leraktam,nem volt könnyű,főleg ha olyan társaság volt körülöttem akik dohányoztak.Azóta pár év eltelt és nem szoktam vissza,még a párom is 8 év után teljessen tiszta.A babád lehet egészségessen születne meg,de elég kicsi az esélye hogy a továbbiakban ne legyen valami betegsége.(léguti,tüdő szív)problémák.Próbáld meg letenni!!!!Sok sikert kívánok,és boldog babaváráést!!!!Üdv 40 hetes kismama
2008. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen,egészséges babbát szülni egy dolog, meg van rá az eély.De később jelentkező tartós betegségekkel leélni az életeteket, az nem csak 9 hónapot jelent az életedbőL!Próbáld letenni, mindkettőtök érdekében, mert később furdalni fog a lelkiismeret, ha miattad kell elszenvednie pl. egy asztmát vagy bármit az életében, Neki is joga van egészségesen élni, így is annyi más szennyező anyag van amit nem tudunk befolyásolni.
2008. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehetsz ennyire önző,és felelőtlen....Ideje lenne eldöntened,hogy a babád egészsége a fontos,vagy az hogy te "jól" érezd magad!Ha most azt írná mindenki,hogy semmi baja nem lesz a picinek szívd csak,akkor te nyugodt szívvel mérgeznéd???Csak azért mert más azt tanácsolta??Ilyen buta kérdést....

Én éveken keresztül szívtam napi egy dobozzal(volt hogy nem is vol elég),de mikor szóba került hogy babát szeretnénk,leraktam.NEM volt könnyü,de nem magam miatt teszem,hanem azért mert egészséget manót akarok világra hozni.Undorítóbb dolog nincs mint amikor kismama,nagy pocakkal,cigivel a kezében vár az orvosi vizsgálatra...felháborító és gusztustalan!

2008. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!