Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjátok, számoljátok a...

Hogy mondjátok, számoljátok a hónapokat a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert, mikor a 16. Hete "befejeztem" és pl 16hetes meg 4 napos voltam

akkor mikor megkérdezték, hogy hàny hós terhes vagyok, akkor mindtam hogy kezdem az 5.hót.


Na erre jöttek, hogy az lehetettlen. Vagy akkor nem szülhetek nyàron. Tehát a kèrdès: hogy most 24 hetesen hanyadik hònapban vagyok? Es ha pl en mondom jól, tehàt pl 20-24 het az a hatodik honap, akkor mit mondok majd a 37. Hetben???


Remelem nem voltam nagyon zavaros :)


2013. márc. 1. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
utolsó mensi első napja az első hónap :PL:január 1-Február 1=1 hónap,és így tovább.Igaz ha így számolod ugye többre jön ki mint 9 hónap.De egy hónap nem 4 hétből áll .:)
2013. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezért számoljuk a terhességi heteket és nem a hónapokat, mert ha a kettőt össze akarod iktatni nem fog menni és csak belezavarodsz, ugyanis minden hónapban máshogy jönnek ki a hetek, az egyik 4 hetes a másik 5 hetes hónap, ezért sehogy nem fog kijönni:) Ha minden áron hónapot akarnak tudni, akkor számold az utolsó mensidtől. Pl. ha októberben volt meg utoljára akkor most léptél az 5. hónapba
2013. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel a terhességet az utolsó menstruációtól számoljuk, én is ezt javaslom. AKinek van már gyereke, annak talán fontosabb a hét, de egy laikusnak nem sokat mond, ha azt mondod 16 hetes. Szerintem ha az ember már nem a terhesség legelején van, akkor lehet a hónapokkal játszani. Pl: most leszek 5 hónapos. Múlt héten lettem 5 hónapos. 5,5 hónapos. 6 hónapos leszek. Nem kell napra pontosan megmondani.
2013. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát 16+4 hetesen még tényleg nem kezdted el az 5. hónapot, mivel 1 hónap nem 4 hétből áll, kivétel a február.

Hónapba úgy tudod átszámolni, hogy az utolsó menzeszed 1. napja az a 0. hónap, és minden hónap azon a napját töltesz be egy hónapot. Tehát pl. július 18-án jött meg utoljára, akkor augusztus 18-án 1 hónap, február 18-án 6 hónap stb.

Te most 24 hetesen a 6. hónapban vagy, tehát 5 hónapot töltöttél eddig be. Ha jól emlékszem én kb. 26-27 hét körül töltöttem be a 6 hónapot.

2013. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig hetet mondok. Hogy őszinte legyek gőzöm sincs hány hónapos vagyok... De senki nem kérdezett vissza még, hogy mivaaan?

Azért lehet viszonyítani nekik is, hiszen a 20. hét a félidő, tehát akkor vagy 4.5 hónapos. 30. hét körül meg már inkább azt kérdezik, hogy mennyi van hátra.

2013. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vagy hetet mondok, vagy, ha hónapot kérdez valaki, akkor úgy, hogy pl. most a 18. hétben vagyok, pont 5 hónapom van még a szülésig, azaz 4 hónapos terhes vagyok, most kezdem az 5. hónapot.
2013. márc. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!