Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen lehet menni...

6 hetes terhesen lehet menni tüdőszűrőre?

Figyelt kérdés
A munka miatt kötelező elmenni.
2009. szept. 11. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én biztosan nem mennék el a helyedben.
2009. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szigorúan tilos állapotosan tüdőszűrőre menni,függetlenül attól hogy 1 hetes vagy 40hetes a baby!!!Csak lejelentkezni tudsz hogy megjelentél de nem fognak szűrni,súlyosan károsítja a magzatot a röntgensugár! Ha feltétel és nem lehet eltekinteni tőle menj táppénzre!!!
2009. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Annyi röntgensugár nem károsítja a magzatot. Egy hasi röntgennél kb 10 sugáregység éri az alanyt. Magzati károsodást még nem figyeltek meg 150 sugáregységnyi adag alatt. Ennek ellenére Magyarországon a biztonsági határt 100 sugáregységnél húzták meg. Ez alatti sugáradagnál orvosilag nem indokolt az abortusz, mert a babát nem károsítja.


Anyám korában még nem volt ultrahang, őt bizony röntgenezték, amikor engem várt. Aztán semmi bajom.


Ebből nem következik az, hogy a tüdőszűrőre biztatlak! Egyáltalán nem. Jelenj meg, és mondd el, hogy 6 hetes terhes vagy. Nem fognak szűrni. A minimumra akarják szorítani a kismamákat ért sugárzást, nagyon helyesen.

2009. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NEM! Szigorúan tilos! Már a legkisebb sugárdózis is károsíthatja magzatot, pláne 6 hetesen amikor kezdenek kialakulni a szervek, végtagok.

Mond meg , hogy babát vársz.

2009. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Anno tesómnál is így volt, hátizé... én mentem el helyette (tudom, csalás), mert akkor még nagyon első idős terhes volt, a családon kívül nem tudta senki.
2009. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én jövök megerősíteni,nem tényleg nem szabad menni,jelentkezz be,menj be,mond meg,hogy terhes vagy és írják rá a papírodra,hogy nincs bajod:)Ennyi:)
2009. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NEM, NEM, NEM!!!!!

Akkor már tényleg inkább a táppénz! Még a fogröntgent is kétszer meggondolja az orvos, ha terhes vagy, és bebugyolál ólomba ha mégis muszáj, pedig a sugárzás egy százada sincs a mellkasröntgenének!

2009. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 11. 18:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm annak, aki lepontozott. Ettől még igaz, amit írtam. És meg kellene tanulni olvasni: NEM TÜDŐSZŰRÉSRE BIZTATTAM A KISMAMÁT! Csupán leírtam, hogy egyszeri röntgensugárzás nem okoz magzati károsodást. Nem okoz. Aki nem hiszi, olvassa el Czeizel Endre: Születésünk titkai című könyvét, ahol részletesen ír a magzati károsodásokról, azok okairól és a kockázatokról. Szánbdékosan nem tenném ki a magzatomat sugárzásnak, de ha mégis megtörténne, pl mielőtt egyáltalán tudomást szereznék a terhességemről, nem vetetném el. (Ja, terhes vagyok, by the way.)


Az orvosok hosszan kutatták ezt a témát. PL figyelemmel követték a terhes rákbetegek gyermekeinek sorsát, ahol a kismamák besugárzást is kaptak. Többet, mint egy tüdőszűrőn, és többször. Az ő gyermekeik körében a magzati károsodások UGYANOLYAN mértékűek voltak, mint a teljes lakosság körében, nem volt kiugrás a gyakoriságban, pedig ugye ezt várnátok. És nem. Nem volt igazolható, hogy az egyszeri, kis dózisú röntgensugárzás gyakoribb vagy éppen garantált magzati károsodást okoz.

2009. szept. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!