Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik hettol kell a femibio...

Hanyadik hettol kell a femibion 2-es tablettat szedni?

Figyelt kérdés
Szedem a femibion terhesvitamint. Van belole 1-es es 2-es. A haziorvosom mondta hogy szedjem, de viszont mikor kerdeztem hogy mikortol kell elkezdenem a 2-es szedni nem tudott valaszt adni. A gyogyszertarban sem tudjak es a hasznalati utasitasa sem egyertelmu. Ha valaki esetleg tudja sokat segitene. (17 hetes vagyok )
2013. febr. 21. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13. héttől.
2013. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Így van, a második trimesztertől.
2013. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
igen a 13. héttől
2013. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban akkor nagyon hozzáértő gyógyszerészek vannak, még a dobozára is rá van írva, nem is kis betűkkel, hogy 13. héttől.
2013. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ma vettem meg egy doboz 1-est. Baj ha beszedem? Mi a kulonmbseg a ketto kozt? Baj hogy mar 17 hetes vagyok es az 1-est szedtem?
2013. febr. 21. 20:57
 6/14 anonim ***** válasza:

Dehogy baj, kárt biztosan nem okozol vele.


Egyszerűen más terhességi időben optimális az 1-es és a 2-es szedése, mivel kissé más az összetételük, de bajt nem csinálsz.

2013. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13.héttől!

Én is pont így szedtem, jó sokáig!Aztán a kb.a 25hét környékén a váltottam Gravidára, mert a Femibionnak iszonyat ára van(és pont elfogyott)ezért onnantól Gravidát vettem!1havi adag annyi volt, mint a Gravidából 3havi!Nem mindegy, sőt a Gravidában van magnézium is pluszban, a femibionban nincs!Kérdeztem az orvosom, és azt mondta, persze nyugodtan váltask!Azóta szedem, és a terhességem utn is szedni fogom egy darabig, az orvosom is javasolta!

39hkm

2013. febr. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 13.héttől ajánlott, de az sem baj, ha másképp szedted, nem lesz baja a babának!
2013. febr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 400-asban kevesebb a folsav, ami inkább a terhesség előtt kell és az első trimeszterben, viszont van benne halolaj. Szóval más az összetétele, máskor optimális.

Egyébként tényleg rajta van a dobozon, hogy meddig és mettől ajánlott. Bajt biztos nem okoz, ha máshogy szeded, de nem is annyira hatékony, mint ha akkor szednéd, amikorra kitalálták.

2013. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Femibion 800-at érdemes szedni a terhesség tervezésénél a terhesség 12. hetéig.

A Femibion 400-at pedig a terhesség 13. hetétől a szoptatás végéig (tehát nem csak a terhesség végéig) ajánlott szedni.

Ha már megvetted a Femibion 800-at, akkor szerintem törd félbe (vagy akár az egész tablettát lenyelheted), de vegyél mellé még Omega 3 tablettát. Azt is gyógyszertárban, vagy DM-ben/Rossmannban kapsz.

2013. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!