Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák! Reggel...

Cukorbeteg kismamák! Reggel ettem 5 dkg teljes kiőrlésű kenyeret (saját sütés), felvágottal és kaliforniai paprikával. Étkezés után egy órával 8,4 volt a cukrom. Már nem tudom mit egyek, hogy ne menjen fel reggel, szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne egyèl kenyeret!

Sonka körözöttel, tojás zöldségekkel, joghurt.

2013. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A cukorbeteg diétában a legnagyobb hiba, ha valaki nem eszik sokszor egy nap, min. 5x kis adagokban megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot. Amikor nincs elég szénhidrát a szervezetben a máj az elraktározott anyagaiból "becukrozza" a vért, hogy tudjon a test működni (azért írom ilyen mesésen, hogy egyértelmű legyen, mire gondolok, de keress rá a glükoneogenezis szóra, és tudományosabb dolgokat is találsz). Ha nem eszel rendesen vacsit, és lefekvés előtt is kicsi szénhidrátot, reggelre ez történik. A sokszori kis étkezések (nem csak a hús-saláta kombó, ami semmit sem ér!) fontos! JAvaslok egy jó dietetikust megkérdezni, de ha tudok, priviben én is szívesen segítek! SZép napot neked és sok boldogságot a picihez!
2013. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves első! Ha nem eszik kenyeret, még nagyobb bajba kerül... nem csak túl sok, de túl kevés szénhidrát bevitele is káros, és emelheti a vércukorszintet!
2013. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az éhgyomri cukrom 5,1 lett, csak reggeli után lett magasabb. Megmértem reggeli után másfél órával is, akkor 6,2 lett. Nem értem:(
2013. febr. 20. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem elég a diéta és kell inzulint kapnod (amit írtál teljesen jó reggelinek, nem kellen, hogy ennyire feligye a cukrodat). Beszéld meg a dokiddal minél hamarabb!
2013. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Két hét múlva kell visszamennem, akkor mindenképpen megbeszélem. Eddig nem volt magas, most nem tudom mi lehet:(
2013. febr. 20. 09:42
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem a kaliforniai paprika a ludas...
2013. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap kipróbálom paprika nélkül.
2013. febr. 20. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:

én cukorbeteg vagyok. sokszor ugyanazt eszem reggelire, mégis mások az értékeim.

a szervezetet befolyásolja az időjárás, a stressz, betegség, (neked nem, de amúgy menstruáció) stb. A terhesség aztán meg pláne egy bonyolult hormonális állapot.

Az is befolyásolja, hogy mennyi folyadékot ittál. Észrevettem, hogy ha nem iszom vizet a gyógyszerbevételkor, magasabb lesz a cukrom.

Igyekezz óránként meginni 2 dl vizet (ne egyszerre igyál sokat, hanem kiegyensúlyozottan).


5 dkg tk. kenyér szénhidráttarlma 25-30 gramm lehet kb., biztosan nem ettél többet 40 g szénhidrátnál.


gondolom, azt tudod, hogy kávéhoz, teához nem szabad sem mézet, sem cukrot fogyasztani, és a tejnek is van szénhidráttartalma.


szerintem most ne ostorozd magad, inkább keress fel egy dietetikust.


egyébként nekem másfél órával étkezés után kell mérnem...

2013. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!