Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok, Apa mikorra...

Mit gondoltok, Apa mikorra kérjen szabit?

Figyelt kérdés
Apa 2 hét szabit tud kivenni kb.,mikor megszületik a baba. mi lenne a legoptimálisabb,mikor vegye ki? Mi úgy gondoltuk,h. rögtön szülés után veszi ki,hogy már a kórházba is kényelmesen tudjon jönni (mert gondolom 7-fél8 felé este már nem is jöhetne be hozzánk a látogatási idő miatt). de az is eszembe jutott,hogy akkor még a baba is, én is szörnyen fáradtak leszünk,nem tudna velünk tartalmasan időt eltölteni,ismerkedni,hisz az első két hétben a baba szinte csak alszik. időzítsük későbbre a szabit? mi lenne a legjobb?
2013. febr. 16. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én férjem csak egy hét szabit vett ki aznap kezdte mikor hazahozott minket a kórházból.
2013. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hazamenetelre. Babaszületésre járnak ám törvény szerint plusz napok a papáknak :)
2013. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ha jól tudom,az öt nap, ugye?
2013. febr. 16. 16:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi úgy tervezzük,mivel apás szülést akarunk,hogy a kiírt időpont előtt 1 héttel is vesz ki szabit,meg a kiírt időpont utánra is,mivel sosem lehet tudni,hogy mikor akar kibújni.Mivel a párom mentős,így náluk nem igazán van olyan lehetőség,hogy ha pl akkor indulna meg a szülés amikor éppen dolgozik,akkor hazakéretszkedik,mert nem lehet a mentőkocsin emberhiány.Csak akkor jöhet haza,ha valakit gyorsan be tud hívni maga helyett,ha nem tud menni senki,akkor nem tud hazajönni.Egy kicsit félek is,hogy mi lesz,ha a 39. hét előtt akar kibújni és apa pont dolgozni fog,hogy hirtelen lesz-e aki bemegy a helyére?! :(


28+4 hkm

2013. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy tudom, öt nap.
2013. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jajj,az én páromnak nem túl körülményes a szabi kivétele. csak szól,hogy nem megy és nem megy. így előtte nem kell szabit pazarolni. mert mi van ha ráhúzunk két hetet? akkor kivette a szabiját a párod és egy percet nem töltött a babával,mert a kivett szabi után egy héttel szülsz...
2013. febr. 16. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Jó neked kedves kérdező,hogy a te párodnak csak így megy!! :( Nekünk sajnos benne van a pakliban,hogy pont nem akkor fog jönni,amikor itthon lesz szabin..de tudsz más megoldást pl nekünk??Mert nekünk más nem nagyon jut eszünkbe,így is örülhetünk,ha megadják neki ezt a 2 hetet. :/

4es voltam.

2013. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak a táppénz jut eszembe sajnos.. . :(
2013. febr. 17. 05:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól esett, hogy minden nap bejött a kórházba meglátogatni, na meg a többiek is! Akkor még egy kisangyal volt a babám. Aztán hazaértünk és el is kezdődött egyből a hasfájás. Nagyon örültem, hogy ott volt mellettem. Segített mindenben, egyedül nem bírtam volna! És igen, szörnyen fáradtak lesztek és nagyon jó lesz, ha ő otthon lesz és elmosogat helyetted, kimos meg ilyenek, hogy neked csak pihenned kelljen!
2013. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

sajnos nem jöhet el táppénzre,mert én vagyok itthon táppénzen és ha ő is eljönne,akkor nem lenne elég pénzünk kifizetni a rezsit meg fenntartani magunkat.Így is 2 munkahelyen dolgozik,hogy legyen elég pénzünk :( Úgyhogy csak a szabi marad,és ha pont nem akkor fogok megszülni,akkor sajnos ő nem lesz ott :( Nem tudunk mit tenni :( De azért remélem,hogy úgy időzít a kincsem,hogy apa pont itthon legyen :)

2013. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!