Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a terhességi hét számítás?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy tökéletesen értem. 40 hét a terhesség, mivel az utolsó mensi első napjától számítják, hiszen az biztosan ismert. Ok. A 12. heti UH-n (én akkor 13. hetes voltam már) vagy négy nappal korábbra hozták ki a szülés várható időpontját. Visszamegyek a dokimhoz, mutatom neki a papírt, erre azt mondja, akkor nem is 13 hetes, hanem 14 hetes vagyok! Most akkor mihez viszonyítanak? Innentől kezdve már a trimeszterek határait nem az utolsó mensitől számítják, hanem a vélt fogantatástól? Akkor meg hogy jön ki a 40 hét?
2013. febr. 15. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozom, hogy így variálnak nálad, nekem a babám szinte folyamatosan 1-1.5 héttel idősebbnek mutatta magát uh-on de soha nem mondták hogy ezzel megváltoztatnák a szülés dátumát. Azt mondták hogy ha 2-3 hét folyamatos eltérés lenne max akkor módosítanak.

33hkm

2013. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen lepődtem meg, ráadásul összehasonlítottam a babám méreteit a magzati méret táblázatokkal, és aszerint is megfelel a terhesség eredetileg számított korának. Szóval nem értem én sem, miért variálnak.
2013. febr. 15. 23:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát igen. A számolásnál arra hivatkozva számolják bele az első 2 hetet, hogy az a biztos dátum. Aztán meg változtatgatnak rajta. Ugyanennyi tévedési lehetőség van egy feltételezett középidőtől való számolásnál is. Pláne, ha hozzátesszük, hogy egy csomó nőnek nem 28 napos a ciklusa... Van akinek meg csak 2-3 havonta jön meg... Ez szerintem igen elavult számítás. És az is, hogy a 12 hét az 1. trimeszter (hisz abból az első 2 hét nem is létezik). Van, aki meg ez alapján állítja, hogy 10 hónapig terhes, mert 40 hét, havi négy héttel számolva... Hűűű, na ne is beszéljünk róla :)
2013. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ebben a módosításban egyébként az a veszélyes, hogy vannak helyek, ahol nem engedik túlhordani a babát. És ha ők előrébb hozták az időpontot, akkor pikk-pakk beindítják a szülést, meg kivágják a gyereket, ha kell, ha nem.
2013. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezek után el sem mertem mondani a dokinak, hogy a fogantatás pontos idejét is ismerem, és az is normálisan, középidőben történt. :))) Tehát nem jó a kalkulációjuk, mert a baba korát számítva csak most vagyok 12 hetes! Hihi! :))))))
2013. febr. 15. 23:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, azért én ebben nem vagyok olyan biztos. A túlhordás önmagában nem veszélyes, csak akkor indítják meg, ha ennek egészségügyi kockázatok miatt szükségét látják. Amúgy 1 vagy 2 hét egyáltalán nem számít a terminusnál, mert az előző babámat 34. hétre szültem, ami azt jelenti, hogy koraszülött volt, de 1 hétig kellett csak inkubátorban lennie, és makk egészséges lett. Ettől tehát én nem félek. 36. hétre született baba már nem is számít koraszülöttnek, pedig az 1 hónappal rövidebb, mint a 40 hét!
2013. febr. 15. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt túlhordtam.A másodikat indították,de már napokkal előtte kértem a dokit,hogy indítsa meg.Azt mondta,hogy tul.képp még maradhatna,mert mindketten jól vagyunk,de mivel 8nappal hordtam túl így indították.3700gramm lett,39es fejkörfogattal.
2013. febr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenék, de én sem értem pontosan ezeket a számításokat... /:)

Nálam, hogy ha az utolsó mensit vesszük figyelembe (tehát amit a nődoki állapított meg), akkor ma 18 hetes és 4 napos, ha a biometriai adatait, akkor ma 19 hetes és 1 napos és ha a valós korát nézem (peteéréstől számítva), akkor ma 17 hetes és 1 napos.

Én azt veszem jónak, amit a biometriai adatok alapján állapítottak meg (12. hetes UH-on).

2013. febr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Betti, én pont így vagyok, csak én pontosan tudom még a fogantatás idejét is...
2013. febr. 17. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Sajnos van olyan kórház, ahol akkor is beavatkoznak, ha nem indokolt. Egyébként tényleg nem lenne vele semmi baj. Az első két gyerekemmel ilyen kórházban szültem, és ott a terhesség végén nam úgy jegyzik a dátumokat, hogy ekkor és ekkor NST, és a kiírt időpont után hétfőn befekszik a kórházba, onnantól ott kell lenni, hanem azt mondta a doki, hogy ekkor és ekkor NST, vasárnap megnézzük a magzatvizet mert akkorra van kiírva (utólag mondta meg, hogy megpróbálta lefejteni a burkot), kedden beindítjuk a szülést.

Ha kórházat választotok, erre is kérdezzetek rá. Errefelé sajnos sok lehetőség nincs.

2013. febr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!