Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell kétségbe esnem?...

Mennyire kell kétségbe esnem? Erősen viszketek! Epepangás?

Figyelt kérdés

Dél óta nagyon fáradt vagyok, hiába aludtam délután olyan vagyok mint a mosott sz.r és mellesleg alvás óta nagyon viszketek. Főleg a kezeim, nyakam, lábszáram. Nem látszik rajta semmi, sehol egy kiütés, és most olvasom a neten ezt az epepangást... és most eléggé kétségbe estem... Mennyire kell ezzel orvoshoz sietni? Ha nem múlik holnap-holnapután akkor ráérek hétfőn orvoshoz menni? Vagy annyira nagyon veszélyes hogy jobb lenne azonnal orvoshoz menni?

Csak az a bajom, hogy egy "kis" viszketés miatt ügyeletre menni...

33hkm


2013. febr. 15. 22:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jobb ha nem olvasol ilyeneket, semmi bajod!A fáradtság normális, a viszketéssel sincs semmi gond. Egyáltalán volt valaha baja az epédnek? Honnan jutott ez eszedbe?
2013. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én holnap reggelig legkésőbb azért elmennék ügyeletre, nem várnám meg a hétfőt.
2013. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet epepangás. Elsőnek-

Azért ez nem így van, hogy tutira semmi baja!

2013. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg ha be telefonalsz az nem tart semmibol es majd ott megmondjak,hogy menj vagy maradj:-)
2013. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt baja az epémnek, a családban sem jellemző, de kitudja...

Próbálok nem mindent bemagyarázni magamnak amit a neten olvasok, de azért ha az ember olyasmit vesz észre magán ami amúgy nem jellemző rá akkor csak utána néz... és sajnos be is parázik ha olyat írnak...

Most jól körbe testápolóztam magam, bár így is viszket, ha holnap is ennyire fogok vakarózni akkor elmegyek egy dokihoz.

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 15. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség amit írok, de én akkor vettem észre ilyet, hogy viszketek (kezem, lábszáram) ha keveset ittam.

A terhességem elején nem sok minden maradt bennem így akkor jobban előjött. A dokim erre még csak annyit mondott, hogy kell a folyadék, mert a baba tényleg felél mindent és elvonja az anya szervezetéből. Ha egy két napig keveset iszok akkor harmadnapra olyan rinocérosz érzésem van.

Természetesen, ha rendellenes dolgot érzel még magadon, magadban akkor ha mást nem egy telefont megér, hogy megnyugodj!

2013. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt epepangásom a 34. héttől, aminek semmi más tünete nem volt az összevissza viszketésen kívül - szülés után megszűnt és egészséges lett a babám. Vérvétellel nézik egyébként, hogy emelkedettek-e a májenzim értékek - engem befektettek kórházba, de még 3 hétig csak megfigyeltek (vérvétel, NST, ultrahang), nem kaptam semmit, még diétát sem, sőt egyszer hazamehettem hétvégére. De e tapasztalatok fényében sem tudom, hogy mit írjak, ráérsz-e hétfőig. Úgy tudom, az epepangás (terhességi cholestasis) is sokféle lefolyású lehet, de ha nagyon súlyos, az már sárgasággal jár. De nem vagyok orvos!
2013. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül epepangás, terhesség alatt amúgy is szárazabb a bőr! Voltál azóta dokinál?
2013. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nem száraz a bőröm. Ma megyek orvoshoz.
2013. febr. 18. 08:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mi lett végülis?
2013. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!