Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatosan sok gyomorsav 15...

Iszonyatosan sok gyomorsav 15 hetesen, Rennie már nem segít! Ha elmennék hányni az segítene?

Figyelt kérdés

A terhesség elejétől nagyon sok a savam, de egy időre elmúlt, most kb 2 hete megint előjött, de annyira, hogy már nem tudok mit enni... Szinte már semmit se eszek...


Kérlek ne írjatok popcornos, narancsos, hidegtejes, kekszes, kukis megoldásokat mert már TÉNYLEG SEMMI SE SEGÍT!

A rennie eddig bevált de most már semmit se ér!


Ma voltam a belgyógyásznál és mondtam neki, írt fel egy másik bogyót, Nilacid ami elvileg erősebb mint a Reenie, de már be kellett vegyek egyet és nem segít ez se...


Ez előbb már majdnem hánytam, de végül nem..


Ha elmennék hányni az segítene? Vagy nagyon végigmarná a nyelőcsövem? Ha elmegyek utána vegyek be egy új gyógyszert hátha úgy már segít?


Kérlek csak olyan írjon aki valóban iszonyatosan kínlódott a savtól...


2013. febr. 13. 17:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy a hányás csak ront rajra!!! És még valami: én volt, hogy gyógyszert is használtam (pár hete), annyira rossz volt. Venter granulátumot, a doki ezt írta elő. Hatékony volt, csak mindig hányingerem volt tőle...

Utolsó (15 hetes)

2013. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Bocs, 9-es voltam újra, nem pedig az utolsó (azóta már írtak).

15 hetes

2013. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a hetet még megnézem, hogy mi lesz és ha nem múlik semmitől sem akkor marad a salvus víz... :D
2013. febr. 13. 17:47
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem kifejezetten csak sav problémám volt, hanem gyomor és egészében emésztőrendszeri. Gasztoenterológus tisacidot írt föl és szigorú diétát. Én kipróbáltam a diétát gyógyszer nélkül és bevált, pár hét alatt rendbehozott vagy csak azért múlt el, mert beléptem a második trimeszterbe és az orvos mondta, hogy akkor már csökkenek ezek a tünetek is.

Gyomorhurutos diétát kellett betartanom:

gabonafélék, kenyér, péksütemény:

pirított fehér és félbarna kenyér, kétszersült, rizs, búza- és kukoricadara, kalács, kifli, zsemle - pirítva, gabonapelyhek (pl. zabpehely), köles, pászka

zöldség és főzelékfélék, gombák, hüvelyesek:

főtt sárgarépa, burgonya

gyümölcsök:

alacsony rost és savtartalmú gyümölcsök, pl. alma, őszibarack, kajszibarack (héj nélkül, reszelve, párolva), befőttek, kompótok, lekvár (magvak nélkül)

olajos magvak

zsiradékok:

a 7. naptól: növényi olajok, csökkentett zsírtartalmú margarinok (alkalmanként 1 teáskanálnyi mennyiségben)

húsok, hús-készítmények, hal

az 5. naptól: szárnyas bőr nélkül, sovány sertés-, marha- vagy borjúhús (pl. karaj, comb), nyúl, saját levében eltett halkonzerv, max. 20% zsírtartalmú felvágottak (pl. gépsonka, csemege karaj, baromfi virsli), párolt, főtt hús- és halételek

tej és tejtermékek:

az 5. naptól: 1,5% zsírtartalmú tej, kefír, natúr joghurt, író, aludt tej, sovány és félzsíros túró, mérsékelt (20-30%) zsírtartalmú sajtok (pl. Tolnai sovány, Köményes, Óvári)

fűszerek:

só (minimális mennyiségben), cukor

tojás:

az 5. naptól: napi 1 db zsírszegényen elkészítve (pl. főtt, buggyantott)

édességek:

háztartási keksz, babapiskóta, puding, a 7. naptól: piskóta, főzött krémek

italok:

víz, szénsavmentes ásványvíz, gyógynövény teák, koffeinmentes kávé, alacsony savtartalmú 100%-os gyümölcslé (pl. barack), turmix (vízzel, az 5. naptól sovány tejjel, íróval)

Őszíntén, a legtöbbször háztartási kekszen éltem:)

2013. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én is küzdök még mai napig a savval! Nekem is felírta a doki(háziorvos) a nilacidet nem váltottam ki mert azért mégse nőgyógyász és rákérdeztem nekem nem engedte a nőgyógyászatom szedni egyáltalán csak a renniet! Amúgy itt tanácsolták salvus vizet illetve a 2dl vízbe fél citrom levet hát hál istennek a salvus vízig nem nem jutottam el mert a citromos víz teljesen bejött és nekem már lassan 6hete segít! 39hetes kismama
2013. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

én rendes gyógyszert szedtem, savkötőt, protonpumpa gátlót.

Nekem még gyomorfekélyem is van... de nekem se használ semmi, még a gyógyszer sem...kortyokba folyik vissza a sav, szétmarja a torkom és a nyelőcsövem...

36 hetes vagyok, de végig így volt!

2013. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 15 hetes vagyok és szenvedek a savtól. A Rennie nekem sem ért semmit, a Salvus minimálisan enyhíti kb. 30 percre. Néha a Gaviscon szirup segít közvetlenül lefekvés előtt, mert akkoz a borzalmasabb. Kb. délután 3-kor kezdődik és egyre rosszabb. Este már nagyon marja a nyelőcsövemet is és émelygek. A hús alapból nagyon savasító étel. Ha tudod kerüld! Ja, még a langyos vízben feloldott késhegynyi szódabikarbóna is szokott segíteni.

És ne hánytasd magad, az csak rosszabb a nyelőcsövednek!

Kitartást és gondolj arra, hogy egyszer vége lesz és a karodban tarthatod a csodálatos gyermekedet! Én mindig ezzel vígasztalom magam és akkor kicsit könnyebb elviselni!:-)

2013. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!