Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hányszor voltatok vérvétele...

Ti hányszor voltatok vérvételen a terhesség alatt? És hányszor vizsgált meg a nögyogyász?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok és még vérvételre sem küldtek el csak a 12 hetes uh.-ra. A nögyogyász is csak akkor nézett meg mikor 9 hetesen elöször elmentem. A lányommal havonta egyszer megvizsgált.
2013. febr. 10. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Vervetelen 2 szer, Nodokinal minden honapban egyszer, utolso honapban 2 szer!
2013. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én vérvételen már 3x voltam,legelőször 7 hetesen,aztán 16 hetesen,és legutóbb 26 hetesen.Nem tudom,hogy lesz-e még,bár sztem az utolsó trimeszterben is el fog legalább egyszer küldeni még a védőnőm.

Nőgyógyászati vizsgálatom egyszer volt eddig,és akkor is csak azért,mert ügyeleten voltam a kórházban mert bővebb folyást éreztem,és féltem,hogy a m.víz az,akkor nézte meg a doki méhszájat is,akkor még teljesen zárt voltam.Ez volt 22+5 hetesen.Sem előtte nem nézték,sem azóta.


27+5 hkm

2013. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vervetelen a 12. Hettol minden honapban. Vizsgalaton havonta. Ha ideges vagy akkor a privat rendelot ajanlom. Ok jobban gondodat viselik
2013. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolsonak. A magán rendelöbe mennyit kell fizetni? Mert itt Baján csak magán doki van. És ott elég sokat kell fizetni sajna. És a védönö sem nagyon foglalkozik a dologgal eddig annyit csinált hogy megcsinálta a kiskönyvemet meg mondta hogy kérjek 12 hetes uh-ra idöpontot. Az ota meg semmi. Szerdán azért be megyek hogy mit ohajt kezdeni velem meg a papŕjaimmal.
2013. febr. 10. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát én 13 hetesen már a 3. vérvételen voltam túl, de ez már a másik véglet. :)


-toxoplazma szűrés rögtön az elején

-teljes labor 12. hét előtt valamikor

-kombinált genetikai szűréshez vérvétel 12. héten.


Vizsgálaton is voltam 4-szer az első 3 hónapban, de az elsőnél nem tudtam, hogy babát várok, azért mentem, mert el akartuk kezdeni a próbálkozást :)

Ez olyan 3-4 hetesen volt, utána mentem 6 hetesen, aztán visszahívott későbbre, hogy szívhangot is nézzen, aztán jött a genetikai uh.


Ezeken kívül fogorvos, belgyógyász és ekg amire küldtek első 3 hónapban.


Védőnő nekem adott egy kis papírkát, hogy melyik hónapban milyen vizsgálatok esedékesek, de egyébként nem kell aggódni, most a 12 hetes uh a lényeg, hogy időben meglegyen és rendesen megnézzék a babát.

2013. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Előző!!!


Toxoplazma szűrés: nem mindenhol van benne a protokollban, nálunk például nem nézik, csak ha az orvos speciális indokkal külön kéri.


Kombinált teszt: nem kötelező, privát úton intézi, aki akarja.


És kihagytad az AFP-t, meg a vércukor-vizsgálatot, amik viszont kötelezőek!

2013. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel én RH negatív vércsoportú vagyok többször küldtek vérvételre, mint a pozitív vécsoportúakat. :-( A védőnőd nem áll a helyzet magaslatán, már kellett volna, hogy küldjön. Nálunk egyébként a pozítív vércsoportúaknak minden trimeszterben van egy (12., 24. és 32. hét), illetve 16. héten AFP, a 27. héten a vércukor mérés.

A nőgyógyász havonta egyszer, az utolsó trimeszterben havonta 2-szer, az utolsó hónapban hetente vizsgált. (NST-vel együtt). És sajnos sokat voltam kórházban is. Én magánúton jártam, mert azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban törődnek velem.

Mindenesetre, ha már a védőnőd nem tudja, hogy mi a dolga, kérj tőle beutalót vérvételre.


Egy 4 és fél ill. egy 22 hónapos anyukája

2013. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os: (5-ös vagyok)


Amint írtam: "Hát én 13 hetesen már a 3. vérvételen voltam túl, de ez már a másik véglet."

Ebből következik, hogy egyrészt a felsorolt vizsgálatok az első 13 hétre vonatkoznak (AFP és terheléses vércukor tudtommal nem akkor van), másrészt, hogy ez nem a szokásos procedúra, hanem a "másik véglet".


Bocsánat, ha ez nem volt egyértelmű.

2013. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!