Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok Tgyást, ha 6hetes...

Kaphatok Tgyást, ha 6hetes terhesen kirúgtak?

Figyelt kérdés
38éves vagyok és 6hetes várandós vagyok. Tegnap előtt voltam orvosnál először,tegnap akartam reggel a munkahelyemen jelezni,mert reggelre meetinget hívtak össze,és szóltak,hogy leépítés van. Kirúgtak engem is!4év munkaviszony után.Én mondtam,hogy babát várok,tegnap fel is vettek mától táppénzre. Ők azt mondták,hogy előbb mondtak fel,mint,hogy szóltam,és nem vagyok védett e miatt. Érvényes a felmondás. Tud valaki tanácsot adni anyagilag mivel járok a legjobban? Munkanélküli? Táppénz?És így mennyi lesz a Gyedem? Kaphatok-e Tgyást?

#TGYÁS #kirúgtak terhesen
2013. febr. 9. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha előbb rúgtak ki és csak utána jelentetted be a terhességed akkor teljesen jogos.

A munkanélküli 3. hónapig jár azt érdemes a terhesség utolsó hónapjaira hagyni, hogy járjon Tgyás.

Viszont ha nincs élő munkaviszonyod vagy nem a munkanélküli alatt szülsz( amit nem tudom, hogy lehet 4-5 hónappal később bejelentkezni) akkor nem jár gyed csak az alanyi jogon járo gyes.

2013. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,köszi!A munkanélkülit én sem tudom,hogy húzhatom-e 4hónapig? Utána kell néznem!Csak az a disznóság ebben,hogy akkor mentem először dokihoz. Nagyon jól időzítettek!Addig mit is kellene mondanom neki? hogy főnök úr,késik a mensesem egy hete és lehet,hogy terhes vagyok. Az ember a legbensőbb titkaiba avassa be a főnökét? És aztán tájékoztassam arról is ha netalántán elvetélek! Ez a törvény minden csak nem nő és anya védelmi. Megalázó! Nem értem ilyet miért kellett megváltoztatni. Aztán így vállaljon az ember gyermeket. :(
2013. febr. 9. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazság szerint a főnököd nem azért rúgót ki mert terhes vagy hanem mert nem megy a cégnek és leépítés van. Így végül is ez senkinek sem a hibája.
2013. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A törvényhozók hibája! Etikátlan! Régebben nem így volt! Meg kellene különböztetni azokat akik fél év múlva beperelik a volt főnöküket,hogy én már akkor terhes voltam,meg az ilyen szélsőséges eseteket mint az enyém,hogy pár hét alatt történt ez,és egy napon múlott,hogy pénz nélkül maradtam egy babával a hasamban... :(
2013. febr. 9. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon sajnálom ami veled történt! valahogyan kellene gyorsan munkát találnod, bár ez nem tudom mennyire etikus, gondold át. Gondolom érted mire akarok kilyukadni. Amúgy is nemsokára újra menned kell UH, vérvétel, ezek magánúton sokba kerülnek. Sok sikert!
2013. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi! :( Veszélyeztetett terhes vagyok,a szakmámban nem nagyon tudok így elhelyezkedni (kereskedelem). Igen,sajnos muszáj leszek magán úton rendezni,vagy fizetem a TB-t magam után. :(
2013. febr. 10. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Szóval, igaz, ahogy előttem írták, ha álláskeresési járadékról mész TGYÁS-ra, akkor jár. Sőt! Ha hagysz egy hetet az álláskeresésiből, a TGYÁS után jelentkezz vissza álláskeresésire, és onnan igényelheted a GYED-et is!!

Persze csak akkor, ha megvan a 365 napod!

A lényeg, hogy ne legyél 30 napnál tovább ellátás nélkül, mert akkor nem a fizud (ill. a minimálbér 2x-e közül az alacsonyabb) a TGYÁS és GYED alapja, hanem az álláskeresési járadék.

Én is ebben a cipőben vagyok, megpróbálom megtudni, hogy az álláskeresésit szét lehet e darabolni.

Ha kérdésed van, írj a kmrep@oep.hu-ra, mert ott segítettek nekem is, hogy járnak-e az ellátások. Visszahívtak telefonon.

Ha lehet, akkor még próbálj meg 1-2 hónapig dolgozni valahol (tudom nehéz, én sem találtam...).

Fel a fejjel!

2013. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!