Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi termeli a magzatvizet és...

Mi termeli a magzatvizet és hogyan távozik a testből, amikor cserélődik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel:)
2013. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A burkon belül termelödik (azt nem tudom hogyan), és ez folyamatosan termelödik. ne gondld azt hogy olyan mint egy kád víz hogy leenged és feltöltöd. A magzatvíz mindig mint más víz a testben termelödik, és mivel nö a burok is, és a gyerek is megiszik belöle, így kell az utánpotlás.
2013. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben a magzatburok egyik rétegének (amnion) sejtjei termelik, de nagyrészt az anyai vérből származik.

A magzat is iszik belőle, illetve vizeletet ürít bele.

2013. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdag ásványi sókban, fehérjében, enzimekben és hormonokban. Folyamatosan termelődik, a méhnyálka hártyájának sejtjei állítják elő a terhesség első harmadában, majd bekapcsolódik a termelés rendszerébe a magzat vizeletkiválasztó rendszere is. A baba rendszeresen iszik a magzatvízből, majd azt ki is pisili, ez a mennyiség naponta fél liter is lehet! Az első trimeszter végén a magzatvíz mennyisége nagyjából száz milliliter, és a nyolcadik hónapra akár egy liter is lehet. Innentől fogva lassan csökkenni kezd, és a szülés pillanatában megközelítőleg 850 millilitert tesz ki.
2013. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a testedből pedig úgy távozik az ,,elhasználódott,, m.víz,hogy te kipisiled.
2013. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem ezt a párom fejtette meg,szerinte kipisilem
2013. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!