Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mielőtt elkezdtetek vajúdni...

Mielőtt elkezdtetek vajúdni volt valami előjele, hogy közeleg a szülés?

Figyelt kérdés

gondolok itt étvágytalanságra, levertségre, ilyenekre.


azért kérdezem, mert nekem most ezek vannak, meg valami olyasmi érzés, mintha nem is lennék a testemben, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam ezt az érzést. közeleg az idő az biztos...

mesélnétek nekem az utolsó napotokról?

38 hkm



2013. febr. 6. 12:22
1 2
 1/11 frászkarikaborsó ***** válasza:

37 hetesen, pénteken vizsgált a doki, megállapította hogy már egy ujjnyira nyitva van a méhszáj, és mondta hogy innentől kezdve már bármikor szülhetek, de azt is hozzátette hogy garantálni persze nem fogja, mert van aki ilyen méhszáj értékkel simán túl is hordja.

Egész hétvégén éreztem nyilallgatásokat, hétfő este megrepedt a burok és kedd reggelre szültem. Azon kívül hogy a doki ezt mondta, én nem éreztem semmit, nem volt hasmenésem, nem voltam levert, étvágytalan se.

2013. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem semmi különös érzésem nem volt előtte, a dokitól hazafelé menet épp azon pufogtam magamban, hogy miért kell pont hétvégére befeküdnöm túlhordás miatt(ez egy keddi napon volt), ugyanúgy csináltam mindent, mint előtte napokban, éjszaka pedig fájásokra ébredtem, és mentem szépen magamtól a kórházba :-) A hétvégét már nem várta meg a kisfiam. Minden jót és könnyű szülést!
2013. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi ilyesmit nem éreztem, sőt este még jót kajáltam görögdinnyéből, hajnal 4-re pedig már megszültem.
2013. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első terhességemre nagyon büszke vagyok, minden kínlódástól (émelygés, gyengeség, stb) mentes volt, soha egy keményedés sem volt, és nem kívántam kajákat sem különösebben.

Aztán a bizonyos este a mustárt rettenetesen megkívántam, be is toltam belőle egy teáskanállal. Nem gondoltam semmire, pedig már csak 3 napom volt hátra. Hajnaltól viszont jöttek a fájások és így tovább, 23 óra vajúdás után kisfiú!


2. felvonás:


A rosszullétek hamarabb jöttek, mint a pozitív teszt. Elejétől a végéig egy rongy voltam. Ha egy kiló kenyeret meg egy liter tejet kellett hazavinnem, már meg akartam halni. Veszélyeztetet terhesség, méhszájon fekvő lepény, vérezgetések, keveset mocorgó baba, terh. cukorbetegség, minden kijutott. Sokat keményedett, görcsölt a hasam, marokszám szedtem a magnéziumot, nem segített. A vége felé minden összejött. Sürgősen tűzhelyet kellett vennünk, kiderült, hogy a kölcsönbe ígért kiságy mászik a penésztől és a neten rendelt babakocsi sem akart érkezni. Aztán lett tűzhely meg új, saját kiságy hétvégén, megrendeltem máshonnan a babakocsit, szerdán hozta a futár. Nos, azon a szerdán jelenésem lett volna a védőnőnél, de annyira fáradtnak éreztem magam, fájt mindenem, derekam is, hogy nem mentem, örültem, hogy a fiút el tudtam vinni oviba. Aztán összeraktam a babkocsit, délután a páromat zavartam a gyerekér, este 10 felé jöttek a szokásos keményedések, nem vettem zokon, csak akkor, mikor rándult egyet a hasam és elfolyt a magzatvíz. Irány a kórház, két óra múlva baba. Kislány. Ja, és vele a 38. hétben voltam, de a méretek alapján már két hete is megszülethetett volna.

2013. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

akkor valószínűleg a front van rám ilyen hatással :) bár nem bánnám, ha megszületne, már nagyon várom :)

köszönöm az eddigi válaszokat, és várok még párat :)

2013. febr. 6. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Nalam nagyon egyszeru elojele volt, ejjel felebredtem es 3szor ment a hasam. Anyum is igy volt velunk, tudtam ez genetika:) menni kell:)12 ora utan gyonyoru kislanyt hoztam a vilagra:) Konnyu szulest!
2013. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia!Vasárnap egész nap szinte megállás nélkül rugdalózott a fiam,este hánytam...éjjel 1-kor görcsökre keltem,hasmenés és 5 perces fájások...5:32-kor anya lettem. :)
2013. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sem volt semmi gondom a terhesség alatt! 37 hetesen 2 napig szörnyin fájt a hátam közepe 1 ponton. De mint ha szúrták volna! Akkor még nem gondoltam semmire! 12-kor úgy éreztem mint aki kicsit bepisilt! Azt hittem a kicsi meglökte a hólyagom! Fél 3 kor elment egy nagyobb adag magzat víz aztán fél 4-kor is! Utánna egyből kórház mert azonnal 5 perces fájásaim voltak! Fél hátre ki is bújt én meg annyit tudtam mondani,hogy tiszta apja,"híradós baba"!

Könnyű szülést kívánok!!!

2013. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi - egyszer sem. Mindkét szülésem derült égből gyors szülés volt. A kicsinél 1kor még NST-n voltam (nem mutatott semmit, nem éreztem semmit), utána bevásároltam, majd megbeszéltem keresztanyámmal, hogy feljön meglátogatni - ez volt 3kor. Ahogy letettem a telefont megindultak a fájások, rögtön 2 percesek. Mire keresztanyám 4re megérkezett már szoptattam (a kórházban - szerencsére a kórházzal szemben lakunk, különben be sem értem volna)
2013. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem volt semmi előjele. Az első fájásokra oda sem figyeltem mert már hetekkel előtte elkezdtem jóslózni, azt hittem ez is csak egy olyan nap. Aztán erősödött rendszereződött és 5 óra múlva már meg is született a kisfiam. Könnyű szülést és addig kitartást kívánok:-)
2013. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!