Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szükséges egy kései,20....

Ha szükséges egy kései,20. hét feletti terhességmegszakítást, akkor azt miért nem lehet császárral kérni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom először is, de szerintem nem akarnak kitenni egy műtétnek ha nem muszáj :(

Mi történt? :(

2013. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, könnyebb és humánusabb lenne egy altatásos császár :(

Kérlek, hadd ne írjam le :(

2013. febr. 2. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Először is, rettentően sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

A válasz a kérdésedre: egy esetleges újabb terhességnél szerencsésebb, ha nem császár metszéssel történt a dolog, hanem természetesen született meg a kicsi, mivel - ahogy az előttem válaszoló is írja - a műtét kockázatosabb, és a szervezetet is jobban megviseli. Míg egy sima szülés után három hónappal már lehet próbálkozni újabb babával ilyen esetben, addig császárnál ez mindenképpen több idő, hogy ne kockáztasd a későbbiekben az egészségedet, és nem utolsó sorban az újabb terhesség kihordását.

Engem őszintén érdekelne, hogy mi történt, bár tudom, hogy iszonyú fájdalmas leírni, de tapasztalatból mondhatom, hogy sokat segít, ha leírja az ember, vagy csak elmondja valakinek. Igaz, nem egészen ugyanaz a történetünk, de könnyen lehet, hogy nagyon is hasonló. Ha van elég erőd, írj privit, elképzelhető, hogy tudok segíteni.

2013. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok nem a lelki részével foglalkoznak.

Így a biztonságosabb. Nagyon nagyon sajnálom. :(

2013. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon-nagyob sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy!

A császár egy nagy hasi műtét, több lehetséges szövődménnyel. A szülés a második harmadban gyorsan lezajlik, és bár lelkileg borzalmas lehet, szerintem a császár utáni ébredésnél nem biztos, hogy rosszabb, legalábbis fizikálisan biztosan könnyebb (nyilván lelkileg nem). Utólag talán értékelni fogod. (?!) Sok erőt, és minél hamarabb egy sikeres terhességet kívánok Neked!

2013. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolókat. Úgy érzem, nem szeretnék több terhességet, és úgy olvastam, 24-48 óra is lehet ilyenkor a 'szülés', félek, hogy belepusztulok :((((


Második válaszoló, lehet hogy foglak keresni!!!!!

2013. febr. 3. 07:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagyis a válaszokat köszönöm.
2013. febr. 3. 07:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 36 hetes halott babát kellett megszülnöm, pedig az előző szülésem császár volt.

Császár után pedig elvileg nem is kaphatnék oxitocint, de kaptam.

18 óra volt a szülés.

Írj, ha tudok segíteni.

2013. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 22 hetesen kellett megszülni. 12 óra volt a vajúdás, utána bekötötték az oxitocint, és 1 óra múlva megszültem. Ha császároztak volna engem mindig erre a borzalomra emlékeztetett volna. Mi most 1 év után újra próbálkozunk.
2013. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egészségügyileg kisebb kockázata van annak, ha természetes úton megszületik a baba, mintha egy nagy hasi műtéten esnél át-elvégre pici még, könnyebben kijön, mint egy 3kg-os.

Lelkileg már más a tészta. Sajnálom.

2013. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!