Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok! Ha úgy estek teherbe,...

Lányok! Ha úgy estek teherbe, hogy nem terveztétek és a párotok megkér rá elvetetnétek a babát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 18:40
 1/9 anonim válasza:
74%
ha ő kérne meg,nem.ez egy közös döntés
2013. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem kéne megkérnie, magam is emellett voksolnék. Na jó, a kérdés kedvéért tételezzük fel, hogy egyszer egy csoda folytán kedvet kapok a babázgatáshoz, ráadásul a megfelelő anyagi háttér is rég elő lesz rá teremtve... ebben az esetben nem hagynám magam ledumálni róla, erőszakkal úgysem kapartathatja ki belőlem.
2013. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

attól függ mióta tart a kapcsolat, van e szerelem ...hány évesek vagytok.. van e anyagi háttér...


nagyon meggondolnám annak a helyében aki bevállalja az abortuszt.


szívügyem a dolog mert a férjemmel meg szeretnénk babát, csak nekem nem lehet..:( szóval én nem vetetném el.


26/N

2013. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Így van. Ez közös döntés.


Ha úgy nézzük a legfőbb döntés a nőn van. Elvégre ő horda ki, szüli meg és (HA) egyedüliként is neveli fel.


Egyébként sok ilyen eset volt már, hogy a férfi vagy fiú nem szerette volna a babát, de amikor először a kezébe vette, onnantól kezdve már álmodni se mert volna róla, hogy elhagyja őket, más nevelje fel a babát, valamint eszébe jutott, hogy ő nem akarta azt az ártatlan kis teremtést ?

2013. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha én akarom a babát, akkor nem tudna lebeszélni róla. De nem akarok gyereket szülni, szóval első utam a nőgyógyászhoz vezetne.
2013. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én 23 éves vagyok. Barátnőmmel 2 éve élünk együtt. Mostanában gondolkozom rajta ha teherbe esne véletlen akkor mi lenne. Én még nem akarok gyereket. Majd egyetem után. De tudom milyenek a nők. Járt már így 1 barátom "véletlen" kiszakadt az óvszer, amit a csaj hozott. Hiába győzködtük nem vetette el. Most már a csaj is bája, hogy megtartotta. De már mindegy neki. Tudom csodálatos dolog az élet. De pont ezért nem szabad önző akaratokra felhasználni. A babának akkor jó ha olyan körülmények közé születik, ahol 2 szülője gondoskodik róla.
2013. jan. 25. 19:02
 7/9 anonim válasza:
71%

Kérnie sem kéne elvetetném. Nagyon rossz helyzetben vagyok most lelkileg és anyagilag is. Egy csöppség ennél sokkal jobbat érdemel. Nagyon nehéz lenne végigcsinálni, de megtenném.


23l

2013. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak nem beteg a baba, vagy veszélyezteti a terhesség az életemet, biztos, hogy nem vetetném el. Én a fogantatástól számítom az életet, sosem bocsájtanám meg magamnak, ha meggyilkoltatnám a saját gyermekem. Ha kell, egyedül felnevelem, de nem mennék abortuszra. Szerencsére nem kell ilyenen gondolkodnom, mert a párom teljes szívvel támogatna benne (annyi idős, mint te kérdező, de nagyon apatípus), és kisebb csoda lenne, ha becsúszna, mert sajnos a hülye fogamzásgátló szétvágta a hormonrendszerem.

21/L

2013. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem, soha. Egyrészről, mert ez kizárólag az én döntésem, másrészről, amúgy sem tennék ilyet soha.

Persze, kényelmesebb megoldás, de azért bele kellene gondolni egy ilyen döntés súlyába. Akárhogy vesszük, az egy új élet. Azok a nők, akik elvetették a gyereküket, soha nem felejtik el, és a lelkifurdalás ott van, akár bevallják, akár nem.

2013. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!