Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS....

INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS. Beadassam vagy ne?

Figyelt kérdés

Véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi.


17 hkm


2013. jan. 25. 18:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen tökéletesen fölösleges. Tudod pontosan mi van benne? Tudod biztosan, hogy nem fog az oltás ártani a babának? Én soha nem adattam be magamnak az influenza elleni oltást, pedig ingyen kapnám. Az a tapasztalatom aki megkapja az oltást beteg lesz. Erre meg azt mondják a dokik, hogy igen, de ha nem kapott volna oltást akkor még betegebb lett volna. Ez egy vicc! Én hiszek benne, hogy influenza járvány se lenne ha nem oltanák be az embereket és azok nem adnák kézről kézre a betegséget. Ez az egész egy nagy manipuláció. Ráadásul az influenza nem okoz bajt a babának. (Czeizel Endre könyvében olvastam) Szerintem oltás helyett inkább egyél sok gyümölcsöt, zöldséget és sportolj.
2013. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem se adasd be , 20hetes vagyok nekem biztosan nem kell, sok gyumolcsot eszem es kesz probalok oda figyelni.. en semmilyen korolmeny kozott nem valalnam plane most, bar meg soha nem is voltam ilyennel oltva es nem is leszek.
2013. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én a 36.héten rákérdeztem a dokimnál hogy beadassam-e?Azt mondta hogy teljesen felesleges.Egyek sok gyümölcsöt és zöldséget.Ő is mondta hogy nem egyszer van olyan hogy valaki betegebb lesz az oltás után mintha magát az influenzát kapta volna el.Járok át anyumékhoz és a kishúgom állandóan hazahoz valamit az oviból,de még azokat se kaptam el.:)Jó babavárást nektek!38hkm
2013. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Én beadatam és most is beadatnám. Az oltásnak semmi rizikója nincs a gyerekre, viszont a betegségnek igen.
2013. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Szia! 2009-ben, amikor sok kismama intenzívre került a vírus miatt, pont terhes voltam. Én az orvosom tanácsára akkor beoltattam magam (igaz, hogy már 38 hetes voltam). Örülök, hogy így döntöttem, mert ott a kórházban is feküdt pont H1N1-gyel fertőzött kismama. Én pedig egyébként is eléggé parázós voltam :-) Minden jót és jó egészséget!
2013. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Semmi probléma nincs :) A betegség viszont okozna bajt. Nem véletlen a neve az az oltásnak, hogy VÉDŐOLTÁS
2013. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves válaszolók!

Köszönöm a válaszokat,elég vegyes véleményetek van.

Teljesen jólenne sok zöldséget és gyümölcsöt enni,de nem tudok.Mióta állapotos lettem nem csúsznak le ezek a dolgok.

Akkor mit tudtok tanácsolni azok a válaszolók,akik innkább sok zöldséget és gyümölcsöt esztek minthogy a védőoltást beadassátok?Mit szedjek még plusszba a terhes vitamin mellé?

2013. jan. 26. 09:12
 8/29 anonim ***** válasza:
Én nagyon erös c-vitamint szedtem meg vettem szárított csipkebogyó teát(nem filteres)azt iszogattam,meg grapefruit levet.(ha nagyon nem tetszik az íze lehet bele tenni egy kis cukrot),meg fokhagyma minden mennyiségben(a grapefriutba és a fokhagymába természetes antibiotikum van a csipkebogyó meg tele van c-vitaminnal)Az én orvosom nagyon hisz ezekbe a ternészetes gyógymódokban.Egyszer voltam náthás az egész várandóságom alatt és teljesen ki volt akadva h a háziorvos bioparoxot irt fel.Amúgy a szeder,áfonya,cékla is nagyon jó.Ezekböl ivólevek is vannak.:)De ha utána nézel gyógyteáknak azok közül is van egy csomó ami jó a mindenféle betegségek megelözésére.:)Arra azért figyelj hogy ne nagyon menny beteg emberek közé meg a zsúfolt helyek(busz,metro)is baktérium meg vírus források.
2013. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom mondani azoknak akik nem adatják be, hogy utána ne sírjanak... Nem biztos, hogy elfogják kapni, de sokkal nagyobb a valószínűsége, és ezt vitaminokkal nem lehet megelőzni.
2013. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%
A védőoltásban fogalmad sincs mi van. Én inkább kapom el az influenzát ami bizonyítottan nem okoz bajt a babának, mint, hogy beadassak valamit amit össze kutyultak. Fölösleges ennyire parázni a terhességen. Én terhes vitamint sem szedek , egyedül a Folsavat és a C-vitamint eszem. Talán ha ha nem szednéd a szintetikus vitamint kívánnád a normális gyümölcsöket zöldséget is. Ha meg amúgy sem kívánod nincs is rájuk szükség. Én sem avgyok egy nagy gyümölcs zöldség zabáló még sincs semmi bajom, ráadásul én óviban dolgozok ahol aztán bármit össze szedhetnék. Szerintem te már döntöttél, csak megerősítést akartál. És igazad van a te döntésed, hogy beadatod vagy sem.
2013. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!