Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukor kérdés? Ma voltam...

Cukor kérdés? Ma voltam cukorvizsgálaton bocs a hülye fogalmazásért de aggódom kicsit. Az ehgyomri 3, 0 volt a 120 perces 8.3 lett szerintetek ez mennyire rossz? Orvoshoz csak jövőhéten kell mennem? Addig mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 17:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos a 8,3 magas, ezért biztosan diétára fognak ítélni.

A diéta lényege hogy sokszor kell keveset enni, kerülni kell a finomított szénhidrátokat, cukrot, fehér lisztet.

Lehetőleg 3 óránként egyél valamit, a kenyeret cserélt le teljes kiőrlésű kenyérre, cukros dolgokat, üdítőket egyáltalán ne fogyassz. Gyümölcsöt csak délután és kis mennyiségben (1 alma, 1 narancs). A tejjel is óvatosan kell bánni mert abban is sok a cukor, a reggelihez ne igyál tejet, tejeskávét.


Én a helyedben vennék vagy bérelnék egy vércukormérőt (gyógyszertárakban néhol lehet bérelni), és méregetném a cukromat evés után 60 perccel. Ha itt 7 fölött van, akkor nem jó, ha alatta akkor rendben van. Ha profi módon eszel és mégis 7 fölé megy, akkor szoktak inzulint is adni, de ez ritka!!! mindenesetre a folyamatos méregetés megnyugtatja az embert, illetve egy-két kajáról kiderülhet, hogy megemeli a cukrodat és akkor tudod hogy mit kerülj. Nekem ilyen volt pl. a krumpli.

Én inulinos is voltam sajnos, de kitartás, azt is ki lehet bírni. A lényeg hogy csak a terhesség alatt áll fenn ez az állapot, és hogy minél kevesebbszer megy 7 felé a vércukrod normál kajálások után, annál jobb a babának. Ha gyakran felmegy, az a méhlepényt károsítja hosszú távon, ezért kell nagyon odafigyelni.

2013. jan. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!